Vähi Sõeluuringud ülevaade (PDQ®): sõelumine [] -Mida vähi sõeluuringute?

Vähi sõeluuringute otsib vähi enne isiku mingeid sümptomeid.

Olulised; On võimalik, et peamine aruande pealkirja Ewing sarkoom ei ole nimi, mida oodata. Palun kontrollige sünonüümid loetletakse leida alternatiivne nimetus (ed) ja häire alajaotus (t) Käesolevas aruandes käsitletud.

Oluline on meeles pidada, et kui teie arst soovitab sõelumise, see ei tähenda alati, ta arvab, teil on vähk. Sõeltestide on tehtud siis, kui sul pole vähi sümptomid.

On erinevaid sõeluuringuid.

Sõeltestide sisaldama järgmisi

Sõeltestide on riskid.

Mitte kõik meetodid on kasulik ja enamik on riskid. Oluline on teada riskid test ja kas see on tõestatud, et vähendada võimalust surra vähki.

Mõned sõelumiskatseid võib põhjustada tõsiseid probleeme.

Mõned skriininguprotseduure võib põhjustada verejooksu või muid probleeme. Näiteks käärsoolevähi sõelumine sigmoidoscopy või kolonoskoopia võib põhjustada rebendeid kestas.

Vale-positiivse tulemuse korral on võimalikud.

Sõeluuring tulemusi võib tunduda ebatavaline, kuigi ei ole vähki. Valepositiivse testi tulemus (mis näitab, et on vähk, kui seal tõesti ei ole) võivad põhjustada ärevus ja tavaliselt järgneb rohkem teste ja protseduure, mis on ka riskid.

Valenegatiivseid testi tulemused on võimalikud.

Sõeluuring tulemused võivad olevat tavaline kuigi on vähk. Isik, kes saab vale-negatiivne testi tulemus (mis näitab, ei ole vähk, kui seal tõesti on) võib aeglustada otsib arstiabi isegi kui on sümptomid.