tsüklosporiin (intravenoosselt) kirjeldus ja kaubamärgid

Tsüklosporiin süst koos steroid ravim ära hoida äratõukereaktsiooni siirdatud organi (näiteks neeru, maksa, südame). See kuulub ravimite rühma, mida immunosupressiivsete ainetena.

Kui patsient saab elundi siirdamist, keha valgete vereliblede püüab vabaneda (lükata) siirdatud elundi. Tsüklosporiin toimib immuunsüsteemi pärssiv takistada valgete vereliblede üritab vabaneda siirdatud elundi.

Tsüklosporiin on väga tugev ravim. See võib põhjustada kõrvaltoimeid, mis võivad olla väga tõsised, nagu kõrge vererõhk, neeruprobleemid või maksahaigus. Samuti võib vähendada organismi võimet võidelda infektsioonidega. Sa arstiga, räägime sellest ravimist saadavat kasu teeme samuti riske kasutamist.

See ravim on anda ainult või otsese järelevalve all arst.

Kui ravim on heaks kiidetud turustamise konkreetseks kasutuseks kogemused võivad näidata, et see on kasulik ka teisi terviseprobleeme. Kuigi ei kuulu konkreetselt toote märgistusel, tsüklosporiin kasutatakse teatud patsientidel järgmised haigusseisundid

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

lahendus

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Allergia

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

pediaatriline

Vastavad uuringud seost vanuse mõju tsüklosporiin süsti ei ole läbi viidud lastel. Siiski ei ole lastele spetsiifilise probleemid on dokumenteeritud kuupäeva.

vanurite

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga tsüklosporiin süsti eakatel. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus on kõrge vererõhk või vanusega seotud neeru, maksa, südame probleemid, mis võivad nõuda ettevaatlik ja annuse korrigeerimine saanud patsientide tsüklosporiini manustamist.

rasedus

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Muud koostoimed

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te saate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Teisi terviseprobleeme

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Õde või muu koolitatud tervishoiutöötaja teile seda ravimit. Ravimit manustatakse läbi nõel ühes oma veenid.

Ravim on tavaliselt manustatakse 4 kuni 12 tundi enne elundi siirdamist. Siis arst lüliti sul suu kaudu (suu kaudu) kujul Sandimmune®.

On väga oluline, et teie arst kontrollib teid tähelepanelikult, kui olete selle ravimi saamist. See võimaldab oma arstiga, et näha, kas ravim on töökorras ja otsustada, kas te peate jätkama seda saada. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

See ravim võib põhjustada tõsiseid tüüpi allergiline reaktsioon nimetatakse anafülaksia. Anafülaksia võib olla eluohtlik ja nõuab kohest arstiabi. Kõige tõsisem märke see reaktsioon on väga kiire või ebaregulaarne hingamine, himustama, hingeldust või minestamine. Muud märgid võib hõlmata muudatusi värvi näonaha, väga kiire, kuid rütmihäired või impulss, lööbesarnased tursed nahal, punetus näo ja tursed või tursed silmalaugude või silmade ümbruses. Kui need kõrvaltoimed esinevad, saada hädaabi korraga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on mõni järgmistest sümptomitest: veri uriinis, muutus urineerimine või uriini, hingamisraskused, unisus, suurenenud janu, isutus, iiveldus ja oksendamine, või turse jalgade või sääred või nõrkus. Need võivad olla sümptomid tõsine neeruhaigus.

Hüperkaleemia (kõrge kaaliumisisaldus veres) võivad tekkida, kui olete selle ravimi saamist. Rääkige oma arstile, kui teil on järgmised sümptomid: kõhuvalu või kõhuvalu, segadus, hingamisraskused, südame rütmihäired, iiveldus või oksendamine, närvilisus, tuimus või pakitsus, käte, jalgade või huulte, õhupuudus või nõrkus või raskustunne jalgades. Ärge kasutage toidulisandeid või kaaliumi sisaldavad soolaasendajad ilma arstiga.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on valu või hellus on ülakõhus, hele väljaheide, tume uriin, isutus, iiveldus, oksendamine või kollased silmad või nahk. Need võivad olla sümptomid tõsiseid probleeme maksaga.

See ravim võib suureneda risk saada nahavähk või vähi lümfisüsteemi (lümfoom). Rääkige oma arstile, kui teil on mure selle riski.

See ravim võib suurendada infektsioonide tekkeriski tõttu. Vältida lähedal inimesi, kes on haiged, kui olete selle ravimi saamist. Peske käsi sageli. Rääkige oma arstile, kui teil on mingeid infektsiooni Enne ravimi kasutamist. Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud infektsioon, mis ei lähe ära või infektsioon, mis hoidis tagasi tulla.

See ravim võib suurendada riski haigestuda haruldaste ja raskete viirusnakkused, näiteks progressiivne multifokaalne leukoentsefalopaatiaks (PML) ja polüoomiviiruselt viirusega seotud nefropaatia (PVAN). BK viirus võib mõjutada teie neerude tööd ja põhjustada siirdatud neeru ebaõnnestuda. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on rohkem kui üks nendest sümptomitest: verine uriin, vähenenud sagedust või uriini hulk, suurenenud janu, isutus, alaselja või pool valu, iiveldus, näo, sõrmed, või sääred, hingamisraskused, ebatavaline väsimus või nõrkus, oksendamine või kaalutõusu.

Kuigi sa ravitakse tsüklosporiin, ja pärast ravi lõpetamist sellega, ei ole mingit immuniseerimise (vaktsiinid) ilma arsti nõusolekuta. Tsüklosporiin alandab organismi vastupanuvõimet ja on olemas võimalus, võite saada nakkuse immuniseerimine on mõeldud vältida. Siiski võib olla eriti oluline saada teatud immuniseerimine tõkestav. Lisaks teistele isikutele, kes elavad oma majas ei tohiks võtta suukaudse poliomüeliidi vaktsiini, kuna on olemas võimalus, võiksid nad läbida polioviirus sisse logida. Samuti vältida isikutele, kes on hiljuti suukaudse poliomüeliidi vaktsiini. Ärge neile lähedal, ja ei jää samas ruumis koos nendega väga kaua. Kui te ei saa võtta neid ettevaatusabinõusid, mida tuleks kaaluda seljas kaitsva näomaski, mis katab nina ja suu.

Mõnedel patsientidel (tavaliselt nooremad patsiendid), valulikkus, turse või verejooks igemed võivad ilmuda varsti pärast ravi tsüklosporiini on alanud. Harjamise ja hambaniidi hambaid hoolikalt ja regulaarselt ning masseerides igemetele võib aidata ära hoida. Vaata oma hambaarsti regulaarselt on hambaid puhastada. Pöörduge arsti või hambaarsti, kui teil on küsimusi selle kohta, kuidas hoolitseda oma hammaste ja igemete, või kui te märkate mõnda hellust, turset või veritsus igemeid.

Grapefruit ja greibimahla võib võimendada tsüklosporiin koguse suurendamisega selle ravimi organismis. Sa ei tohi süüa greipi või juua greibimahla, kui olete selle ravimi saamist.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete (nt naistepuna) või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti või õega kohe, kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest tekib

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.