Tserebraalparalüüsi-Sümptomid

Kui aju halvatus (AP) on raske, märgid on sageli märganud sünnihetkel või veidi pärast sündi. Aga varaseid märke raskete CP sõltuvad teatud tüüpi AP.

Isegi siis, kui tingimus on kohal sündi, märke ajuhalvatus ei pruugi märgata, kuni laps on 1 kuni 3 aastat vana. Arstid ja vanemad ei näe, et lapse liikumist on ebatavaline, kuni liigutused muutuvad üha ilmsemaks, kui laps kasvab.

Mõned probleemid, mis on seotud CP muutunud selgeks aja jooksul. Või nad võivad areneda laps kasvab. Nende hulka võivad kuuluda

Probleemid imemiseks ja neelamine; Nõrk või läbilõikav hädakisa; krambid; Ebatavaline seisukohti. Sageli lapse keha on kas väga lõdvestunud ja floppy või väga jäik.

Väiksemad lihased mõjutavad käte või jalgade; Närvisüsteemi probleemid takistavad liikumist kannatanud käte ja jalgadega. Ei ole aktiivne mõjutab, kuidas lihased kasvavad; Ebanormaalsed aistingud. Mõned inimesed, kellel on CP tunda valu puudutamisel kergelt. Isegi igapäevase tegevuse, nagu näiteks hammaste, võib haiget. Ebanormaalsed aistingud saab ka teha on raske kindlaks ühised objektid touch; Naha ärritust. Drooling on ühine, kui näo ja kaela lihased on mõjutatud. Drooling ärritab nahka, eriti suu, lõug ja rindkere; Hambaravi probleeme. Lapsed, kes on hädas hambapesu on suurem risk õõnsused ja igemepõletik (gingiviit). Hõivamise ravimid võivad põhjustada ka igemete haigusi; Õnnetused. Falls ja muud õnnetused on oht, sõltuvalt lihase kontrolli, liigeste jäikus ja üldist füüsilist jõudu. Ja CP seotud krambid võivad põhjustada vigastusi.