Tserebraalparalüüsi – sümptomid, põhjused, diagnoosimine ja ravi tserebraalparalüüsi

Tserebraalparalüüs on grupp probleeme, mis mõjutavad keha liikumist ja kehahoiakut. See on seotud aju vigastuse või probleeme aju arengut. See on üks kõige levinumad põhjused kestev laste puuete.

Tserebraalparalüüs on põhjustatud ajukahjustuse või probleem, mis tekib raseduse või sünnituse või esimese 2-3 aastat lapse elus. See võib olla põhjustatud

Paljudel juhtudel täpne põhjus ajuhalvatus ei ole teada.

Igaüks tserebraalparalüüsiga on probleeme keha liikumist ja kehahoiakut. Aga füüsilisi probleeme on hullem mõned inimesed kui teised.

Mõned inimesed, kellel on ajuhalvatus Kokku veidi või raske käimine. Teised inimesed on väike või puudub kontroll oma käte ja jalgadega või muid kehaosi, nagu suu ja keele, mis võib põhjustada probleeme söömise ja rääkimine. Inimesed, kellel on raske vormid ajuhalvatus on tõenäolisem, et on muid probleeme, nagu näiteks krambid või vaimse puude.

Beebid raske tserebraalparalüüsiga sageli on probleeme oma poos. Nende kehad võivad olla väga floppy või väga jäik. Sünnidefekte mõnikord tekkida koos aju halvatus. Näited sünnidefekte kuuluvad lülisamba et ei ole normaalse kujuga, väike lõualuusse või väikese peaga.

Ajukahjustus või probleem, mis põhjustab aju halvatus ei aina hullemaks. Kuid uued sümptomid võivad ilmuda või sümptomid võivad muutuda või süveneda, kui teie laps saab vanemaks. See on põhjus, miks mõned beebid sündinud tserebraalparalüüsiga ei näidata selgeid märke selle kohe.

Probleemid sündimise liiga vara (enneaegne sünnitus); Ei saada piisavalt verd, hapniku või teiste toitainete ajal või enne sündi; Tõsine peavigastus; Tõsine infektsiooni, millega saab mõjutada aju, nagu meningiit; Mõned probleemid möödunud vanemalt lapsele (geneetilised haigused), mis mõjutavad aju arengut.