tolmulesta allergia teste ja diagnoosimine

Arst võib kahtlustada tolmulestaallergia põhineb sümptomid, uurimine nina ja teie vastused oma küsimustele.

Ta võib kasutada valgustatud vahend vaadata seisukorda nina limaskesta. Kui teil on allergia millegi õhus, limaskesta nina on paistes ja olla kahvatud või sinakas.

Allergia naha test

Arst võib kahtlustada tolmulesta allergia, teie kommentaaride põhjal. Näiteks, kui teie sümptomid on hullem kui magamaminekut või puhastamise ajal – kui tolmulesta allergeenid oleks ajutiselt õhus – siis võib olla tolmulesta allergia.

Vereanalüüsi

Kui sul on lemmikloom – veel üks ühine allikas allergia – see võib olla raske kindlaks määrata põhjus allergia, eriti kui teie lemmikloom magab oma magamistoas. Allikas oma allergia võib olla selgem pärast te võtate samme, et vähendada tasanditel võimalik allergeene oma kodus.

Arst võib soovitada allergia nahal proov, mida sa allergiline. Sul võib olla nimetatud allergia spetsialist (allergoloog) Käesoleva katse jaoks.

Selles katses väikestes kogustes puhast allergeen ekstraktid – sealhulgas väljavõtet tolmulestad – on kikkis peale oma naha pinnale. See on tavaliselt teostatud küünarvarre, kuid see võib toimuda ülemisel tagasi.

Arst või õde märgib nahale allergilise reaktsiooni pärast 15 minutit. Kui oled allergiline tolmulestad, saate välja punane, sügelev kühm, kus tolmulesta ekstrakt kikkis nahale. Kõige sagedasemad kõrvaltoimed nende naha testid on sügelus ja punetus. Need kõrvaltoimed kaovad tavaliselt 30 minuti jooksul.

Mõningatel juhtudel nahatestid ei saa teostada, sest juuresolekul nahahaigus või tänu koostoimete teatud ravimid. Alternatiivina võib arst vereanalüüsid ekraanid veres teatud allergiat tekitavaid antikehade erinevate ühiste allergeenid, sealhulgas tolmulestad. See test võib näidata ka teie tundlikkust allergeenide.