Toimetulek vähi diagnoosi

Iga kahe minuti keegi UK on diagnoositud vähk. Umbes pooled inimesed on sündinud pärast 1960 välja mingid eluajal vähktõbi. Aga kuidas sa hakkama, kui see juhtub?

C-sõna täidab enamik inimesi hirmuga. Ühes uuringus, enamik inimesi ütles, et saada vähk oli nende number üks hirm. Seega on mõistetav, et saavad kasvajad võivad olla väga heidutav.

“Kui inimesed kuulevad nad on vähk, nad arvavad, et halvim on tõesti,” ütleb Jane FIDE juht Maggie vähi toekeskustele Cheltenham. Fide toetanud palju inimesi keskel pärast diagnoosi. “See on šokk, õudus. Vähk on selline jube varjund. Kuid enamik inimesi tahavad öelda “OK, mul vähk” ja välja tulla haiglasse, et nad saaksid võtta, mis toimub. ”

Kui oled kodus, siis on aeg seedida teavet, mida olete saanud. “Kui esialgne šokk on taandunud, on mõnikord üleujutuste emotsioone, mis võivad olla raske toime tulla. Aga see on normaalne. See võtab aega, et sa neelavad teavet ning leppida olukorraga, “selgitab FIDE.

Kuidas vähi diagnoosi

Vähk diagnoos mõjutab kõiki erinevalt, seega ei ole seatud reegleid, kuidas sa tõenäoliselt tunda, või kuidas sa peaksid tegelema oma emotsioone.

Aga see on tavaline, et kogeda

“Mõned inimesed saavad väga vihaseks, mõned on väga nutune, enamik on väga murelik ja mures,” ütleb FIDE.

Kui te arvate, et olete depressioonis, on oluline rääkida oma arstiga. Depressiooni sümptomid hõlmavad püsiv kurvameelsus, kaotades huvi asja, mida kasutatakse, et nautida, tundes pidevalt väsinud, kellel on raskusi magama jäämisega, isutus ja tunne, et elu pole elamist väärt.

Loe lähemalt depressiooni sümptomid, kui teil on vähk (Macmillan Cancer Care).

Kui olete saanud vähi diagnoosi, siis võib anda mitmeid võimalusi oma ravi. See võib tähendada, võttes teha mõned keerulised otsused juba stressirohke aeg. Kui sa leida neid otsuseid raske või segane, rääkida tervishoiutöötaja haiglast või kohaliku vähki tugikeskuse. Nad peaksid olema võimelised juhendab teid läbi kogu informatsiooni ja aitab teil teha otsuseid oma ravi.

Teie emotsioonid pärast vähi diagnoosimist

Paljud inimesed leiavad, et võttes võrgustik sõbrad, pere ja tugiteenused aitab neil toime tulla mõju vähi diagnoosi.

Rääkides oma sõprade ja perega võib olla raske, sest sa ei taha häirida neid, kuid pea meeles, et nad tahavad toetada. Vahel lähedastest inimestest ei tea, kuidas reageerida. See võib aidata neile öelda, kas sa lihtsalt vaja kedagi kuulata, või teile kallistada, või võtta mõned survet sa aidates ümber maja.

Mõned inimesed leiavad, et see aitab neil ja nende lähedastele, et minna arsti ametikohta või ravikorral koos. Teie pere võib vajada tuge oma, nii et tuletada neile meelde, et on olemas, et aidata ka neid, kui nad vajavad.

Arstid ja õed oma vähki üksus on koolitatud tegelema kõikide aspektide vähki. Samuti annab teile arstiabi, nad võivad vastata küsimustele ja anda nõu ja toetust. Nad on võimelised teile teavet kohalike tugikeskused ja tugirühmad. Mõned haiglad pakuvad ka täiendavad ravimeetodid inimestele kellel vähiravi.

kurbus, hirm tuleviku; viha, süütunne, eitamine, segasus, stress, ärevus, depressioon

Arst või õde-spetsialistil anname teile teada, kui teil on vähk tugikeskuse, nagu Maggie, oma piirkonnas. Vähk tugikeskused tihti on kellegagi rääkida, ja võib pakkuda praktilist ja rahalist abi.

Teie vähi tugivõrgustik

“At Maggie pakume sooja keskkond, mis võimaldab inimestel on mõtlemisruumi, rääkida, kui nad tahavad, esitada küsimusi, nuta kellegi õla – ükskõik, mida nad vajavad,” ütleb FIDE. “Kõik meie keskustes on psühholoog rääkida läbi raskem aspekte, millel on vähk. Kõik keskused on kasu nõunik anda rahalist ja heaolu poole. Meie teenused on kättesaadavad kõigile mõjutatud vähk, sealhulgas sõprade ja perega, ja on täiesti tasuta. ”

Võite leida oma lähima Maggie keskus. Maggie on online keskus, kus saab postitada oma kogemusi ja loe teiste inimeste lugusid. Võite küsida küsimusi ja saada asjatundlikku nõu.

Paljud inimesed on lihtsam rääkida kellegagi telefoni teel. On mitmeid abiliinidele, enamasti juhivad heategevusorganisatsioonid, sealhulgas

Tugirühm võib sobida teile, kui soovite, et arutada oma kogemusi teiste inimestega, kes olen olnud diagnoositud vähk. Arst või eriarsti või õde oleks võimalik panna teid kursis sobivad kohalikud rühmad. Samuti saate otsida oma kohaliku vähki tugiteenuseid.

Kui olete esimene diagnoositud vähk, siis võib olla nii palju küsimusi, et see võib olla suur. Kuidas see mõjutab minu pere? Kuidas ma hakkama ravi? Kuidas ma hakkama kaotada kehaosa? Kas ma suren?

Seal on palju teadmatust, ja see on loomulik, et tunnete, et olete kaotanud mõned kontrolli oma elu üle. On võimalik vastata nendele küsimustele aitavad teil toime tulla ning taastada selles mõttes kontrolli. Kui see on juhtunud, et sa, püüdke oma küsimused, siis küsi keegi, nagu teie spetsialist õde, kui oled valmis.

Hoolitsev ennast aitavad teil toime tulla emotsionaalne pool oma diagnoosi. Sa võid soovida

Eneseabi ja vähk

Mõned neist võivad olla raske, kui sa tunned ennast halvasti või on kõrvaltoimed vähiravi. Saa rohkem infot võimalik vähiravi kõrvaltoimeid Cancer Research UK: Mis on kõrvalnäht ?.

See võib olla raske nii raske olukord, kuid üritan olla positiivne võib tõesti aitab teil toime tulla. Proovi keskendudes positiivseid asju, et sa ei tea, ja vältida negatiivseid mõtteid, mis ei pruugi olla tõsi. Arutage oma muresid oma arsti, õe või toetaja – need võivad sageli veenda teid.

Julgusta ennast vähegi võimalik, ja olla uhked oma jõudu ja julgust. Pea meeles, et nautida korda, et te ei tunne hästi, ja lõbutseda koos pere ja sõpradega.

Fide ütleb: “Sageli inimesed, kellel on olnud vähk kogemus seista tagasi ja mõelda oma elu, ehk uusi sõpru, muuda oma elustiili ja omaks elu.”

Macmillan Cancer Support 0808 808 0000; Ühendkuningriigi vähiuuringute 0808 800 4040; Marie Curie Cancer Care 0800 090 2309

Loe lähemalt toimetulek vähk

teenused

Kopsuvähk: Peter lugu

asukoht

saaksin puhata ja lõõgastuda aega; saaksin õrnalt kasutada; püüa süüa tervislikku tasakaalustatud toitumist, saada hea une; vältida liiga palju alkoholi

Teave elavad vähk, sealhulgas ravimine, toetust ja erinevaid isiklikke kogemusi vähi

Juhend erinevate räägi ravi ja kuidas nad saavad sind aidata

Viis Tips parandada oma meeleolu ja aitab teil ennast õnnelikumaks

Teenused lähedal

Elu vähk

Rääkides teraapiate selgitas

Kuidas olla õnnelik