Toimetulek leina

Surma kallimale võivad olla laastavad. Kaotus nõuandja Sarah Smith kirjeldab mõningaid tundeid, mis võivad tekkida kaotada keegi, ja kus saab minna abi ja toetust.

umbes toimetulek äkksurma kallimale

Kaotus mõjutab inimesi erinevalt. Ei ole õige või vale viis end. “Sa võid tunda palju emotsioone korraga, ega tunne sul on hea päev, siis sa ärkad ja tunned hullem veel,” ütleb Sarah, kes töötab Trinity hooldushaigla Londonis. Ta ütleb, võimsad tunded võivad tulla ootamatult. “See on nagu lained rannas. Võite olla vees kasvavad üles põlvede ja tunned, saab hakkama, siis äkki suur laine tuleb ja lööb teid välja oma jalgu. ”

Eksperdid nõustuvad üldiselt, et on olemas neli etappi lein

Leina

Sa ilmselt läbida kõik need etapid, kuid te ei pruugi sujuv üleminek ühelt teisele. Teie lein võib tunduda kaootiline ja kontrolli all, kuid need tunded lõpuks muutunud vähem intensiivne. Anna endale aega, kui nad läbivad. Sa võid tunda

“Need tunded on kõik täiesti normaalne,” ütleb Sarah. “The negatiivsed tunded ei tee sa halb inimene. Paljud inimesed end süüdi tundma oma viha, aga see on normaalne olla vihane ja küsimusele, miks. ”

Ta lisab, et mõned inimesed muutuvad unustaja ja vähem võimelised keskenduma. Sa võid kaotada asju, näiteks võtmeid. Seda seetõttu meelt häirida lein ja kurbus, ütleb Sarah. Sa ei kaota oma meelerahu.

GOV.UK veebilehel on teavet selle kohta, mida teha pärast keegi sureb, näiteks registreerides surma ja planeerimine matused.

Rääkides ja jagada oma tundeid kellegagi aitab. Ärge minge läbi selle üksi. Sest mõned inimesed, tuginedes perekond ja sõbrad on parim viis toimetulekuks. Aga kui sa ei tunne võite nendega rääkida palju (võibolla te ei ole lähedal, või nad leinavad liiga), võite võtta ühendust kohaliku lein teenuseid läbi oma arsti, kohaliku varjupaigas või riigi Cruse nõuandetelefoni 0844 477 9400.

Kaotushüvitiste nõustaja ei saa anda teile aega ja ruumi, et rääkida oma tunnetest, sealhulgas isik, kes on surnud, teie suhe, pere, töö, hirmud ja tulevikus. Sul võib olla juurdepääs lein nõuandja igal ajal, isegi siis, kui inimene kaotas suri ammu.

Kui vajad abi liikuma

Ärge kartke rääkida inimene, kes on surnud. Inimesed oma elus ei pruugi rääkimata oma nime, sest nad ei taha sind endast. Aga kui sa tunned, ei saa nendega rääkida, seda saab teha te tunnete isoleeritud.

Tähtpäevad ja erilistel puhkudel võib olla raske. Sarah soovitab teha kõik, mida vaja teha, et saada terve päeva. See võib võtta vaba päev või midagi, mis tuletab meelde, et isik, näiteks võttes lemmik jalutada.

Iga lein on unikaalne, ja te ei saa öelda, kui kaua see kestab. “Üldiselt on surma ja inimene ei pruugi alati olla esirinnas meelt pärast umbes 18 kuud,” ütleb Sarah. See periood võib olla pikem või lühem mõned inimesed, mis on normaalne.

Arst või lein nõuandja võib aidata, kui teil on tunne, et sa ei ole toimetulekuks. Mõned inimesed saavad samuti tuge vaimulikuga. Sa võid vajad abi, kui

tunnistades, et teie kaotus on reaalne; kogeda valu kurbus; kohanevad elu ilma isik, kes on surnud; hakanud vähem emotsionaalne energia leinavad ja panna see midagi uut (teisisõnu liigub)

Need tunded on normaalsed niikaua, kuni nad ei kesta pikka aega. “Aeg saada abi sõltub inimesest,” ütleb Sarah. “Kui need asjad seal kestab, mida te tunnete on liiga pikk, või oma pere ütlevad, et nad mures, et on aeg otsida abi. Arst võib teid suunata, ja nad saavad jälgida oma üldist tervist. ”

Pre-lein hooldus

Mõned inimesed pöörduvad alkoholi või narkootikumide rasketel aegadel. Võta aidata vähendades alkoholi või vaata Frank veebilehel teavet narkootikumide.

Kui keegi on ravimatu haigus, nemad ja nende lähedastele saab valmistada lein. “Praktiline asjad võivad aidata, näiteks arutades matuse kord kokku ja testamendi tegemist,” ütleb Sarah.

Kaotus nõustajad pakuvad ka eelnevalt lein hooldus, mis aitab patsientide ja nende pere toime oma tundeid. See võib olla eriti oluline laste, Sarah selgitab. “Laste stressi on kõrgeim enne pereliige sureb, nii toetust selle aja jooksul on oluline.”

Saa rohkem infot laste ja lein lapsepõlvest Kaotus Network.

07/03 /

07/03 /

täiskasvanute lein

teenused

asukoht

Nõuanded tegelevad leina esitas poolt kaotus kallimale töökoht või suhe

Uuri Nõustamine ja räägi teraapiate ja kuidas nad saavad aidata

Uuri eeliseid kasutada depressiooni, sealhulgas, kuidas saada kasutamise retsepti

Katsu õnnelikumad need viis tõenduspõhiseid meetmeid, et parandada oma vaimsele heaolule

šokk ja tuimus (see on tavaliselt esimene reaktsioon surma, ja inimesed räägivad sageli olemise juhmus); valdav kurbuse, kus on palju nutt; väsimus või kurnatus; viha, näiteks inimese poole, kes suri, nende haiguse või Jumala süü, näiteks süütunne vihane, midagi, mida sa ütlesid või ei öelda, või umbes et ei saa peatada oma kallimale sureva

Teenused lähedal

sa ei saa voodist; te unustada ennast või oma perekonda, näiteks sa ei söö korralikult, tunned sa ei saa minna ilma isiku olete kaotanud; emotsioon on nii intensiivne, see mõjutab ülejäänud oma elu, näiteks sa ei saa nägu läheb tööle või te võtate oma viha välja kellegi teise

Tegelemine kaotus

Kasu räägi ravi

Harjutus depressioon

Viis sammu vaimse heaolu