südame isheemiatõve riskifaktorite

Kõrge kolesteroolitase on haigus, mille puhul vere liiga palju kolesterooli vahajas, rasva-taolist ainet. Mida kõrgem on sinu vere kolesterooli taset, seda suurem risk südame isheemiatõbi (CHD) ja südameatakki.

Kolesterool liigub läbi vereringesse väikepakendis nimetatakse lipoproteiinide. Kaks suurt liiki lipoproteiinide viib kolesterooli kogu keha

Paljud tegurid mõjutavad teie kolesteroolitaset. Näiteks pärast menopausi, naiste LDL kolesterooli tase kipub tõusma, ja nende HDL-kolesterooli tase kipub langema. Muud tegurid, nagu vanus, sugu, toitumine ja füüsiline aktiivsus, samuti mõjutada teie vere kolesteroolitase.

Vere kõrge kolesterooli ja triglütseriidide taseme

Tervislik tase nii LDL ja HDL-kolesterooli hoiab ära hambakatu kogunemist oma arterites. Vereanalüüsil saab näidata, kas teie vere kolesteroolitase on terved. Rääkige oma arstiga, millel on kolesterooli testitud ja millised on tulemused tähendavad.

Kõrge vererõhk

Ka lapsed võivad olla ebatervislik kolesterooli taset, eriti kui nad on ülekaalulised või nende vanemad on vere kõrge kolesteroolitase. Räägi oma lapse arstiga testida oma lapse kolesteroolitaset.

Et rohkem teada saada vere kõrge kolesteroolitase ja kuidas juhtida tingimusel, minge tervise teemadel vere kõrge kolesteroolitase artikkel.

Triglütseriidid on teatud rasv leidub veres. Mõned uuringud näitavad, et kõrge triglütseriidide sisaldus veres võib suurendada riski CHD, eriti naistel.

“Vererõhk” on jõudu vere surudes vastu arterite seintesse südamega pumbad verd. Kui see rõhk tõuseb ja püsib kõrge aja jooksul, võib see kahjustada südant ja viia tahvel kogunemist. Kõik kõrgemaid 120/80 mmHg tõsta oma riski CHD. See risk kasvab vererõhk tase tõuseb. Ainult üks kahest vererõhku numbrid peab olema üle normi panna sind suurem risk südame isheemiatõve ja südamelihase infarkti.

Enamik täiskasvanud peaksid vererõhku kontrollida vähemalt üks kord aastas. Kui teil on kõrge vererõhk, siis tõenäoliselt tuleb kontrollida sagedamini. Rääkige oma arstiga, kui tihti te oleks kontrollida vererõhku.

Ka lapsed saavad arendada kõrge vererõhk, eriti kui nad on ülekaalulised. Teie lapse arst kontrollima teie lapse vererõhku igal rutiinne läbivaatus.

Nii lastele kui ka täiskasvanutele on tõenäolisem, et arendada kõrge vererõhk, kui nad ülekaalulised või on diabeet.

Lisateavet kõrge vererõhk ja kuidas juhtida tingimusel, minge tervise teemadel Kõrge vererõhk artikkel.

Diabeet on haigus, mille puhul keha veresuhkru tase on liiga kõrge. Kahte tüüpi diabeet on tüüp 1 ja 2. tüüpi.

1. tüüpi diabeet, keha veresuhkru tase on kõrge, sest keha ei tooda piisavalt insuliini. Insuliin on hormoon, mis aitab liikuda veresuhkru rakkudesse, kus seda kasutatakse energia. 2. tüüpi diabeet, keha veresuhkru tase on kõrge peamiselt seetõttu, et keha ei kasuta oma insuliini õigesti.

Aja jooksul kõrge veresuhkru tase võib suurendada tahvel kogunemise arterites. Võttes diabeet kahekordistab oma riski CHD.

Prediabetes on haigus, mille puhul veresuhkru tase on normist kõrgem, kuid mitte nii suur kui see on diabeet. Kui teil on prediabetes ja ei võta meetmeid, et hallata seda, saate tõenäoliselt 2. tüüpi diabeeti 10 aasta jooksul. Sa oled ka suurem risk südame isheemiatõve.

Olles ülekaalulised või rasvunud tõstab riski 2. tüüpi diabeeti. Reis tagasihoidlik kaalukaotus ja mõõdukas füüsiline aktiivsus, inimesed, kellel on prediabetes võib olla võimalik takistada või aeglustada 2. tüüpi diabeet. Samuti võib olla võimalik vähendada oma riski CHD ja südameatakki. Kaalulangus ja kehalise aktiivsuse Samuti aitab kontrolli diabeet.

Isegi lapsed saavad arendada 2. tüüpi diabeeti. Enamik lapsi, kes on 2. tüüpi diabeet on ülekaalulised.

2. tüüpi diabeet areneb aja jooksul ja mõnikord ei ole sümptomeid. Mine arsti või kohaliku kliiniku on oma veresuhkru taset regulaarselt kontrollida, et kontrollida diabeedi ja prediabetes.

Diabeet ja prediabetes

Terminid “ülekaaluline” ja “ülekaalulisus” viitavad kehakaalu, mis on suurem kui see, mida peetakse terve teatud kõrguse. Rohkem kui kaks kolmandikku American täiskasvanutest ülekaalulised ja peaaegu üks kolmandik neist täiskasvanud on rasvunud.

Kõige sobivamaks mõõdupuuks ülekaalulisus ja rasvumine on kehamassi indeks (KMI). Saad kasutada kodulehel Internetis BMI kalkulaator välja mõtlema oma kehamassiindeks või arst saab teid aidata.

Ülekaalulisust määratletakse erinevalt lastele ja teismeliste kui see on täiskasvanutele. Lapsed kasvavad jätkuvalt ning poiste ja tüdrukute küpsuse erineval. Seega kaaluindeks lastele ja teismelistele võrrelda nende kõrgused ja kaalusid kasvu eest graafikuid, et võtta vanust ja sugu arvesse. Seda nimetatakse BMI vanusegrupi protsentiili.

Olles ülekaalulised või rasvunud saab tõsta oma riski CHD ja südameatakki. Selle põhjuseks on ülekaalulisus ja rasvumine on seotud teiste CHD riskifaktorid, nagu kõrge vererõhk kolesterooli ja triglütseriidide taseme, kõrge vererõhk ja diabeet.

Lisainformatsiooni minna Health Teemasid ülekaalulisuse ja rasvumisega artikkel.

Suitsetamistubakat või pikaajaline kokkupuude pruugitud suitsu tõstab riski CHD ja südameatakki.

Ülekaalulisuse ja rasvumisega

suitsetamine

Vähene kehaline aktiivsus

Suitsetamine vallandab naastude arterites. Suitsetamine suurendab ka ohtu trombide tekkimise arterites. Vere hüübimist saab blokeerida hambakattu vähenenud veresooni ning põhjustada südameataki. Mõned uuringud näitavad, et suitsetamine tõstab riski CHD osaliselt vähendavad HDL kolesterooli taset.

Mida rohkem sa suitsetad, seda suurem on sinu risk südameinfarkti. Kasu suitsetamisest loobumiseks tekkida ükskõik kui kaua või kui palju olete suitsetanud. Südamehaiguste riski suitsetamisega seotud hakkab vähenema kohe, kui olete sulguda ja paljude inimeste jaoks see on jätkuvalt väheneb aja jooksul.

Enamik inimesi, kes suitsetavad alustada, kui nad on teismelised. Vanemad saavad aidata vältida nende laste suitsetamise ei suitseta ise. Räägi oma lapse tervise-suitsetamise ohtudest ja kuidas ületada surve suitsetada.

Täiendavat teavet, sealhulgas nõuanded, kuidas suitsetamisest loobuda, minge tervise teemadel Suitsetamine ja kuulete t artikkel ja NHLBI on “Sinu teejuht terve südame.”

Lisateavet lapsed ja suitsetamise minna USA Department of Health ja Human Services “(Hhs”) Lapsed ja suitsetamine veebilehe ja “s Suitsetamine ja tubaka kasutamine veebileht.

Passiivne inimesed on ligi kaks korda suurem tõenäosus haigestuda südame isheemiatõve kui need, kes on aktiivsed. Puudulik füüsiline aktiivsus võib halvendada teiste CHD riskifaktorid, nagu kõrge vererõhk kolesterooli ja triglütseriidide taseme, kõrge vererõhk, diabeet ja prediabetes ja ülekaalulisus ja rasvumine.

On oluline, et lapsed ja täiskasvanud teha füüsilist aktiivsust osa oma argipäevast. Üks põhjus, miks paljud ameeriklased ei ole piisavalt aktiivne on, sest tundide ees televiisorid ja arvutid tehes tööd, koolitööd ja vaba aja veetmise.

Mõned eksperdid nõustama, et lapsed ja teismelised peaks vähendama ekraani aega, sest see piirab aega füüsilist tegevust. Nad soovitavad, et lapsed vanuses 2 ja vanemad peaksid kulutama rohkem kui 2 tundi päevas telekat või arvuti abil (välja arvatud kooli tööle).

Olles füüsiliselt aktiivne on üks tähtsamaid asju, mida saate teha, et hoida oma süda terve. Hea uudis on see, et isegi tagasihoidlikud kehaline aktiivsus on hea sinu tervisele. Mida aktiivsem oled, seda rohkem saad kasu.

Lisainformatsiooni minna Hhs “” Ka 2008 kehalise aktiivsuse ameeriklaste “Health Teemasid kehalise aktiivsuse ja Your Heart artikkel ja NHLBI” Your Guide to kehalise aktiivsuse ja südamega.

Ebatervislik toitumine võib suurendada oma riski CHD. Näiteks toite, mis on kõrge küllastunud ja transrasvad ja kolesterooli tõsta LDL kolesterooli. Seega, sa peaksid proovima piirata neid toite.

Samuti on oluline, et piirata toidud, mis on kõrge naatriumi (soola) ja lisatakse suhkur. Kõrge soolasisaldusega dieet võib suurendada oma riski kõrge vererõhk.

Lisatud suhkur annab sulle ekstra kaloreid ilma toitaineid nagu vitamiine ja mineraalaineid. See võib põhjustada teil kaalutõus, mis tõstab oma riski CHD. Lisatud suhkruid leidub palju magustoite, konserveeritud puuviljad pakitud siirup, puuviljajoogid ja nondiet limonaadid.

Stress ja ärevus võivad mängida rolli põhjustades südame isheemiatõve. Stress ja ärevus võib ka käivitada oma arterite ahenemise. See võib tõsta vererõhku ja oma risk südameinfarkti.

Kõige sagedamini teatatud vallandada südameatakk on emotsionaalselt häiriks sündmus, eriti üks, mis hõlmab viha. Stress võib ka kaudselt tõsta oma riski CHD kui see teeb teid tõenäolisemalt suitsetama või söövad toidu kõrge rasva ja suhkrut.

ebatervislik toitumine

stress

Meestel on risk haigestuda südame-isheemiatõve () suureneb algab umbes 45 aastaselt Naistel riski CHD suureneb algab umbes 55. eluaastat Enamik inimesi on mõned tahvel kogunemist oma südame arterite ajaks nad oma 70s . Kuid ainult umbes 25 protsenti neid inimesi on valu rinnus, infarkti või teisi märke CHD.

Mõned riskitegurid võivad mõjutada südame isheemiatõve riski erinevalt naistel kui meestel. Näiteks östrogeeni annab naistele mõningast kaitset südame isheemiatõve, samas diabeet suurendab riski CHD rohkem naistel kui meestel.

Ka mõned riskifaktorid südamehaiguste ainult naisi, nagu preeklampsia, seisund, mis võib töötada raseduse ajal. Preeclampsia on seotud suurenenud risk elu jooksul südamehaigused, sealhulgas CHD, südameatakk, südamepuudulikkus ning kõrge vererõhk. (Samamoodi võttes südamehaiguste riskitegurid, nagu diabeet või rasvumise, suurendab naise preeklampsia riski.)

Perekonnas on esinenud varajane CHD on riskitegurit CHD, eriti siis, kui isa või vend on diagnoositud enne 55. eluaastat, või ema või õde on diagnoositud enne 65. eluaastast.

Yaskary kaotas oma ema, isa ja tädi südamehaigusi. Ja ta teadis, et tema elu oleks mingi erand, kui ta võttis meetmeid. Kell 49, ta tundis kerget valu rinnus, ja tundi hiljem läbis viiekordistub bypass. Võttes ainult üks riskifaktor suurendab teie võimalus töötada südamehaigusi ja Yaskary teab ta elu säästeti, sest ta mõistis ohtu ta pärinud. Täna on ta uhke, et levitada teavet südamehaiguste naised. Sest tema on armi rinnale toimib elu sümbol.

Süda Tõde on riiklik kampaania naistele südamehaigused ja toetavad theernment, osa theernment.

Eileen oli kahe-pack päevas suitsetaja 28 aastat. Kui ta sai südameataki, kirurg avas tema rinnale ja leidis 98 protsenti ummistus, ning tema arterid lagunes. Eileen ei puudutanud sigaret, sest sel päeval. Südamehaigused on ennetatavad, ja iga naine on õigus langetada oma riskitegureid. Sest Eileen, iga päev ta veedab – vabatahtlikuna tuletõrjuja ja EMT ning koos oma poja ja pojapoja – on kingitus.

Süda Tõde on riiklik kampaania naistele südamehaigused ja toetavad theernment, osa theernment.

Südamehaigused ei olnud isegi Jennifer huviorbiidis. Ja kui see teleuudiste reporter sai südameataki aastaselt 36, ta lõpetas ta “surnud oma lugusid.” Jennifer meenutab meile, kui südamehaiguste võtab liiga palju meie emad, õed ja sõbrad meid iga päev. Mida rohkem me jagame oma lugusid, mida kiiremini me uuelt lehelt südamehaigusi.

Süda Tõde on riiklik kampaania naistele südamehaigused ja toetavad theernment, osa theernment.

Selles Dr Susan Redline ja Harvard Medical School / Brigham ja naiste haigla räägib oma jätkuvat uneapnoe teadus. Uneapnoe on ühine haigus, mis võib suurendada oma riski kõrge vererõhu, südameatakk, insult, südame rütmihäired (ebaregulaarne südametegevus), südamepuudulikkus, rasvumine ja diabeet.

Üks dr Redline projektid, südamelöökide uuring, on võrreldes ravi uneapnoe, et näha, kas nad alandavad südamehaiguste riski. Selle tulemused teadus, mis on rahastatud Ameerika taastamise ja reinvesteerimise seadus 2009, võib aidata vähendada surmade infarkti ja insuldi.

See räägib NHLBI on Exome sekveneerimine Project. Võimalikuks Ameerika taastamise ja reinvesteerimise seadus 2009, see projekt ette kuus auhinda viis akadeemiliste institutsioonide tuvastada geneetilisi seoseid südame-, kopsu-, ja verehaigused. Üksikud uuringud on suunatud kriitiline tervise probleemid, nagu südameatakk, insult, KOK (krooniline obstruktiivne kopsuhaigus), vere kõrge kolesteroolitase, kõrge vererõhk, ülekaalulisus ja rasvumine, ja teised.

See arutletakse riskifaktorid südamehaigusi. Saate kontrollida paljude südamehaiguste riskitegureid, kuid mõned ei saa. Võttes meetmeid, et ära hoida südamehaigusi on võti. Näiteks ei suitseta ega suitsetamisest; eesmärgiks tervisliku kehakaalu; olla füüsiliselt aktiivne; süüa südame tervisele; teada oma kolesterooli, vererõhu ja veresuhkru numbrid ja tean oma pere haiguslugu.

Lisainformatsiooni visiit www.hearttruth või tervise teemadel südame isheemiatõbi riskitegurid ja südamehaiguste Naised artikleid.

Kui südameinfarkti juhtub, viivitusi ravi võib olla surmav.

Teades hoiatavad sümptomid südameatakk ja kuidas tegutseda võib päästa teie elu või kellegi teise.

NHLBI on loonud uue seeria informatiivne, lihtne lugeda südameinfarkti materjale, et aidata avaliku paremini mõista fakte infarkti ja kuidas tegutseda kiiresti, et päästa elu.

Klõpsake linke alla laadida või tellida NHLBI uus südameinfarkti materjalid

“Ära võtta võimalus südameatakk: teada faktid ja seaduse Fast” (saadaval ka hispaania keeles)

“Heart Attack: Tea Sümptomid. Tegutsema.”

“Õpi Mis südameinfarkti Feels Like It Could Save Your Life”

vanus

sugu

Perekonna ajalugu