Sarvkesta Flash Burns

Silmad, eriti sarvkesta (läbipaistev aken kudede esiküljel silmamuna), võib kergesti kahjustada kokkupuude ultraviolettkiirgusega päikese ja muudest allikatest ultraviolettkiirguse, näiteks keevitaja kaar, fotograafi üleujutuste lambid, päevituslampi või isegi halogeen laualamp; Sarvkest võtab suurema osa kahju, kui õige silmade kaitse ei ole kulunud, nagu tume kaitseprille kui suusatamine ereda päikese käes. Sarvkesta flash põlemise (nimetatakse ka ultraviolettkiirguse keratitis) võib pidada päikesepõletus silma pinnale.

Sarvkest katab vikerkesta (värvilise osa silma), keskendub valguse võrkkestal ning kaitseb sügavam struktuuride poolt silmadele käitud esiklaas silma. Läbi sarvkesta pinnast on rakud sarnanevad nahas. Sarvkest on tavaliselt selge; Sarvkesta kahjustusi sarvkesta flash põletada või haigus võib põhjustada valu, nägemishäired või nägemise kaotus.

Kiirgus sarvkesta kahjustusi viib flash põlemise saab ultraviolettvalguse põhjustatud erinevatest allikatest

Iga kord 3-12 tundi pärast Ülemäärane ultraviolettkiirguse, siis võib hakata märgata sümptomeid

Enamikul juhtudel nii silmad on kaasatud, kuigi sümptomid võivad olla halvem silma et said rohkem ultraviolettkiirgusega. See on väga erinev sarvkesta abrasioon tõttu kahju, kui tavaliselt, kuid ainult ühe silma kaasatud.