sa tead, mõned terviseriske on ülekaalulised?

Kas teadsite Mõned terviserikete on ülekaalulised?

Kuidas ma saan aru, kui kaalusin ma liiga palju?

Kuidas ma saan aru, kui ma kaaluvad liiga palju ?; 2. tüüpi diabeedi; Kõrge vererõhk; Südamehaigus; Stroke; vähk; Uneapnoe; Osteoartroos; Rasvmaks; Neeruhaigus; Rasedus probleemid; Kuidas langetada minu risk seotud terviseprobleeme ülekaalu ja rasvumise ?; Research; ; Vahendid

On palju organisatsioone, kes pakuvad tugi patsientidele ja meditsiinitöötajatele. Vaata kogu nimekirja ressursse.

Ülekaalulisus ja rasvumine võib suurendada riski palju terviseprobleeme, sealhulgas diabeet, südamehaigused, ja teatud vähiliikide. Kui te olete rase, ülekaal võib viia lühi- ja pikaajalisi terviseprobleeme teile ja teie lapsele.

See teabeleht annab teile rohkem teavet seoseid ülekaalust ja paljud tervisliku seisundi. Samuti selgitatakse, kuidas jõuda ja säilitada normaalset kehakaalu võib aidata teil ja teie lähedastele püsida tervemana kui vanemaks.

Ülekaal võib suurendada riski palju terviseprobleeme, sealhulgas

2. tüüpi diabeet

Saanud mõne naela aasta jooksul ei pruugi tunduda suur asi. Aga need kilod saab lisada aja jooksul. Kuidas sa saad öelda, kas teie kaal võib suurendada oma võimalusi arendada terviseprobleeme? Teades kaks numbrit võib aidata teil mõista oma riski: oma kehamassi indeks (KMI) skoor ja teie vööümbermõõt tollides.

2. tüüpi diabeet; kõrge vererõhk; südamehaiguste ja insuldi; teatud vähitüüpide; Uneapnoe; osteoartriit; rasvmaks; neeruhaigus; tiinuseprobleemid, nagu kõrge veresuhkru tiinuse, kõrge vererõhk ja suurenenud risk keisrilõige (C-osa)

KMI on üks viis öelda, kas teil on normaalne kaal, on ülekaalulised või on ülekaalulisus. See mõõdab oma kehakaalu suhtes oma pikkuse ja annab skoor mis aitavad koht, kuhu kategooriasse

normaalne kaal: KMI 18,5-24,9; ülekaalulisuse: KMI 25-29,9; ülekaalulisus: KMI 30 või kõrgem

Sest online vahend, mis arvutab teie BMI skoor vt Resources sellest lehest.

Teine oluline number teada on teie vööümbermõõt tollides. Võttes liiga palju rasva ümber oma talje võib suurendada terviseriskid veelgi kui võttes rasva teistes kehaosades. Naised, kellel on vööümbermõõt üle 35 tolli ning meestel vööümbermõõt üle 40 tolli võib olla kõrgem võimalused arendada seotud haigused ülekaalulisus.

Allpool on mõned numbrid püüdlema. 1, 2

rindade pärast menopausi; Pärasoolevähk; endomeetrium (emaka limaskest); sapipõie; neer

arendada rasedusaegne suhkurtõbi (kõrge veresuhkru raseduse ajal); võttes preeklampsia (kõrge vererõhk raseduse ajal, mis võib põhjustada tõsiseid probleeme nii emale kui ka lapsele, kui ravimata); vajavad C-osa ning selle tulemusena kulub rohkem aega taastuda pärast sünnitust

Diabeedi ennetusprogrammi (DPP) oli suur kliiniline uuring sponsoriks theernment vaadata, kuidas vältida 2. tüüpi diabeedi raviks täiskasvanutel, kes olid ülekaalulised.

DPP leidis, et kaotada vaid 5 kuni 7 protsenti oma kehakaalust ja teeme mõõdukalt intensiivne kasutamine (nagu kerge jalutuskäik) 150 minutit nädalas võivad takistada või viivitada algusega 2. tüüpi diabeeti.

T ype 2 diabeet on haigus, mille veresuhkru tase on üle normaalse. Kõrge veresuhkur on peamiseks põhjuseks südamehaiguste, neeruhaigus, rabandus, amputatsioon, ja pimedus. Aastal 2009, diabeet oli seitsmes surmapõhjus USAs. 3

2. tüüpi on kõige levinum diabeet. Pere ajalugu ja geenid mängivad suurt rolli 2. tüüpi diabeeti. Täiendavad riskitegurid on madala aktiivsusega, halb toitumine ja liigne kehakaal kõhupiirkonda. Ameerika Ühendriigid, 2. tüüpi diabeet on enam levinud mustad, latiinode ja indiaanlased kui nende seas, valged. 4

Kõrge vererõhk

Umbes 80 protsenti inimestest 2. tüüpi diabeet on ülekaalulised või rasvunud. 5 Ei ole selge, miks inimesed, kes on ülekaalulised on tõenäolisem, et arendada seda haigust. Võib juhtuda, et ülekaalulisus põhjustab rakkude muuta, muutes need vastupidavamad hormooninsuliini. Insuliini kanda suhkrut verest rakkudesse, kus seda kasutatakse energia tootmiseks. Kui isik on insuliiniresistentsed, veresuhkur ei saa võtta rakkudega, mille tulemusena kõrge veresuhkru. Lisaks rakke, mis toodavad insuliini peab tegema ekstra raske, et hoida veresuhkru normaalne. See võib põhjustada nende rakkude tasapisi suuda.

Kui teil on oht 2. tüüpi diabeet, kehakaalu võib aidata ära hoida või edasi lükata diabeedi tekkimist. Kui teil on 2. tüüpi diabeet, kehakaalu ja üha füüsiliselt aktiivne aitab teil kontrollida oma veresuhkru taset ja vältida või edasi lükata terviseprobleeme. Kehakaalu ja füüsiline koormus on suurem, võib ka teil vähendada diabeedi ravim võtate.

Iga kord, kui teie süda lööb, siis pumpab verd läbi oma arterite ülejäänud keha. Vererõhk on kui kõvasti veres surub vastu arterite seintesse. Kõrge vererõhk (hüpertensioon) on tavaliselt mingeid sümptomeid, kuid see võib põhjustada tõsiseid probleeme, nagu näiteks südamehaigused, insult, ja neerupuudulikkus.

Vere rõhk 120/80 mm Hg (mida sageli nimetatakse “120 üle 80”) peetakse normaalseks. Kui ülemine number (süstoolne vererõhk) on järjekindlalt 140 või kõrgem või alumine number (diastoolne vererõhk) on 90 või kõrgem, siis arvatakse olevat kõrge vererõhk.

Kõrge vererõhk on seotud ülekaalu ja rasvumise mitmel viisil. Võttes suure kehaga võib tõsta vererõhku, sest su süda peab pumpama raskem verevarustuse kõik oma rakke. Liigne rasv võib kahjustada neerusid, mis aitab reguleerida vererõhku.

Kaalulangus, mis sulle lähedal normaalne KMI vahemikus võib oluliselt madalam kõrge vererõhk. Muud kasulikud muutused on suitsetamisest, vähendada soola ja saada regulaarne füüsiline aktiivsus. Kuid kui elustiili muutusi ei piisa, võib arst välja kirjutada ravimeid, et vähendada oma vererõhku.

Südamehaigused on termin, millega kirjeldatakse mitmeid probleeme, mis võivad mõjutada teie südame. Kõige levinum probleem juhtub, kui veresoon, mis kannab verd südame muutub raske ja kitsas. See võib hoida südant saavad kõik verd, mida ta vajab. Muud probleemid võivad mõjutada ka südame pumbad. Kui teil on südamehaigus, siis võivad kannatada südameinfarkti, südamepuudulikkuse, südame äkksurm, stenokardia (valu rinnus) või südame rütmihäired. Südamehaigused on surmapõhjus USAs. 3

Inimesed, kes on ülekaalulised või rasvunud tihti terviseprobleeme, mis võivad suurendada südamehaiguste riski. Need terviseprobleemid on kõrge vererõhk, kõrge kolesteroolitase ja kõrge veresuhkru taset. Lisaks ülekaal võib põhjustada muutusi oma südames, et teha seda tööd tegema saata verd kõik rakud kehas.

Kaotanud 5 kuni 10 protsenti oma kehakaalu võib alandada võimalused arendada südamehaigus. Kui te kaalute 200 naela, see tähendab kaotada nii vähe kui 10 naela. Kaalulangus võib parandada vererõhu, kolesterooli taset ja verevarustust.

südamehaigus

Insult juhtub, kui verevarustus osa oma aju peatub, põhjustades ajurakkude surma. Kõige levinum insult, nimetatakse isheemilise insuldi, esineb siis tromb blokeerib arteri mis kannab aju verega. Teist tüüpi insult, nimetatakse hemorraagilise insuldi, juhtub, kui veresoon ajus puruneb.

Tee pool taldrikust puu- ja köögivilju .; Vahetage rafineerimata terad (saia, pasta, valge riis) koos täistera valikud (sepik, pruun riis, kaerahelbed) .; Naudi lahja valguallikaks nagu lahja liha, mereannid, oad ja herned, soja, pähklid ja seemned.

Ülekaalulisuse ja rasvumise teadaolevalt suurendavad vererõhku. Kõrge vererõhk on peamine põhjus lööki. Ülekaal suurendab ka oma võimalusi arendada muid probleeme, mis on seotud lööki, sealhulgas kõrge kolesteroolitase, kõrge veresuhkur ja südamehaigused.

insult

Üks tähtsamaid asju, mida saate teha, et vähendada oma insuldi riski on hoida oma vererõhk kontrolli all. Kehakaalu võib aidata alandada vererõhku. Samuti võib parandada oma kolesterooli ja veresuhkru taset, mis võib siis väiksem risk insuldi.

Ülekaalulisus suurendab riski haigestuda teatud vähivormide, kaasa arvatud järgmised 6

Tekib vähktõbi rakku ühes või kehaosa, näiteks käärsoole-, hälbib või kontrolli alt väljas. Vähirakke mõnikord levida teistesse kehaosadesse, nagu maksa. Vähktõbi on teine ​​surmapõhjus USAs. 3

Kaalus täiskasvanuna suurendab mitmete vähivormide, isegi kui kaalutõusu ei põhjusta ülekaalulised või ülekaalulisuse. Ei ole teada, kuidas täpselt on ülekaalulised suurendab vähiriski. Rasvarakkude võivad vabastada hormoonid, mis mõjutavad rakkude kasvu, mis viib vähk. Samuti süüa või füüsiline aktiivsus harjumused, mis võivad põhjustada ülekaalulisust võib kaasa aidata ka vähiriski.

Vältides kaalutõus võib takistada tõus rinnavähi riski. Tervislik toitumine ja füüsiline aktiivsus harjumused võivad alandada vähiriski. Kaalulangus võib alandada riski, kuigi uuringud on olnud ebaselge.

vähk

Uneapnoe on seisund, kus inimene on üks või mitu hingamiskatkestuste une ajal. Isik, kellel on uneapnoe võivad kannatada päevane unisus, fokuseerimisraskused ja isegi südamepuudulikkus.

Uneapnoe

Rasvumine on kõige olulisem riskifaktor uneapnoe. Isik, kes on ülekaaluline võib olla rohkem rasva salvestatud ümber tema kaela. See võib muuta hingamisteid väiksem. Väiksem hingamisteede teha hingamise raskeks või valju (sest norskamine), või hingamine võib kaduda lühikese aja jooksul. Lisaks rasva hoida kaela ja kogu organismis võib toota aineid, mis põhjustavad põletikku. Põletik kaela on riskifaktoriks uneapnoe.

Kaalulangus tavaliselt parandab uneapnoe. Kaalulangus võib aidata vähendada kaela suurus ja vähendab põletikku.

Osteoartroos

Rasvmaks

Osteoartroos on ühine terviseprobleem, mis põhjustab valu ja jäikus liigestes. Osteoartroos on sageli seotud vananemisega või kahju, ja sageli mõjutab liigeseid käed, põlved, puusad ja alaselg.

Ülekaalulisus on üks riskiteguritest osteoartriit koos liigesevigastus, vanus, geneetilised tegurid. Kaalu võib panna täiendava surve liigestele ja kõhr (raske, kuid libe kude, mis katab otsad luud ühine), põhjustades nende ära kuluma. Lisaks inimestele rohkem keharasva võib olla kõrgem tase veres ained, mis põhjustavad põletikku. Põletik liigestes võib suurendada riski osteoartriit.

Neile, kes on ülekaalulised või rasvunud, kehakaalu võib aidata vähendada riski haigestuda osteoartriit. Kaalulangus on vähemalt 5 protsenti oma kehakaalust võib vähendada stressi oma põlvi, puusi ja alaselja ja vähendab põletikku organismis.

Kui teil on osteoartriit, kehakaalu võib aidata parandada teie sümptomid. Uuringud näitavad ka, et harjutus on üks parimaid ravi osteoartroosi. Harjutus parandab meeleolu, vähendab valu ja suurendada paindlikkust.

Rasvmaks, mida tuntakse ka alkohoolset steatohepatiiti (NASH), esineb siis rasva koguneb maksa ja tekitab kahju. Rasvmaks võib põhjustada tõsiseid maksakahjustusi, maksatsirroosi (armkude) või isegi maksapuudulikkus.

Neeruhaigused

Rasvmaks tavaliselt kergeid või ei teki. See on nagu alkohoolne maksahaigus, kuid see ei ole põhjustatud alkoholi ja võib tekkida inimestel, kes joovad vähe või üldse mitte alkoholi.

tiinuseprobleemid

Kuidas langetada minu risk seotud terviseprobleeme ülekaalulisuse ja rasvumise?

uurimistöö

viited

Põhjuseks rasvmaks ei ole veel teada. Haigus tekib kõige sagedamini inimesed, kes on keskealine, ülekaalulised või rasvunud, ja / või diabeetik. Rasvmaks võib mõjutada ka lastele.

Kuigi ei ole spetsiifilist ravi eest rasvmaks haigus, patsiente on üldiselt soovitatav kaalus, süüa tervislikku toitumist, suurendada kehalist aktiivsust ja vältida alkoholi joomist. Kui teil on rasvmaks, alandades kehakaalu terve vahemik võib parandada maksa teste ja vastupidine haigus mingil määral.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste rahastab NASH Clinical Research Network, mis koosneb kaheksast polikliinikute asuvad üle kogu Ameerika Ühendriigid ja koordineeriv keskus The Johns Hopkins University.

Nash võrgu uurib laadi ja algpõhjus NASH ja viib läbi kliinilisi uuringuid ennetamiseks ja raviks.

Teie neerud on kaks uba-kujuline elundid, et filter verd, eemaldades ekstra vett ja jääkaineid, mis muutuvad uriini. Teie neerud ka aidata vererõhku kontrolli all hoida, nii et keha saab terveks jääda.

Neeruhaigused tähendab, et neerud on kahjustatud ja ei suuda filtreerida verest nagu nad peaksid. See kahju võib põhjustada jäätmete koguneda organismis. See võib põhjustada ka teisi probleeme, mis võivad kahjustada teie tervist.

Rasvumine suurendab riski diabeet ja kõrge vererõhk, kõige levinumad põhjused krooniline neeruhaigus. Hiljutised uuringud näitavad, et isegi juhul, kui need riskid, rasvumine ise võib soodustada krooniliste neeruhaiguste ja elavaks oma edusammudest.

Kui teil on varajases staadiumis kroonilise neeruhaiguse, kehakaalu võib aeglustada haiguse ja hoida oma neerusid tervislikumaks enam. Valige ka toitu vähem soola (keedusool), hoida oma vererõhk kontrolli all, ja hoida oma veresuhkru sihtvahemiku.

Ülekaalulisuse ja rasvumise tõsta terviseprobleemide riski nii emale kui ka lapsele, mis võivad tekkida raseduse ajal. Rasedad naised, kes on ülekaalulised või rasvunud võivad olla suurenenud risk

Imikud on ülekaalulised või rasvunud emad on suurenenud risk sünnib liiga kiiresti, on surnult sündinud (surnud emakas pärast 20 rasedusnädalat), ja millel on neuraaltoru defektid (vead aju ja seljaaju).

Rasedad naised, kes on ülekaalulised on tõenäolisem, et arendada insuliiniresistentsuse, kõrge veresuhkru ja kõrge vererõhk. Ülekaalulised suurendab ka riske, mis on seotud operatsiooni ja anesteesia ja tugev rasvumine suurendab operatsiooni aega ja verekaotus.

Saanud liiga palju kaalu raseduse ajal võib olla pikaajaline mõju nii emale kui ka lapsele. Nende mõjude hulka, et ema on ülekaalulised või ülekaalulisuse pärast lapse sündi. Teine oht on see, et laps võib saada liiga palju kaalu hiljem kui laps või täiskasvanu.

Kui te olete rase, siis kontrollige külgpaneelis üldised suunised umbes kaalutõusu. Rääkige oma arstiga, kui palju kaalutõus on õige raseduse ajal.

Kui te olete ülekaaluline või rasvunud ning soovib rasestuda, rääkige oma arstiga umbes kehakaalu esimene. Jõudes normaalkaalus enne rasestumist võib vähendada oma võimalusi arendada kehakaaluga seotud probleeme. Rasedad naised, kes on ülekaalulised või rasvunud peaks rääkima oma tervishoiuteenuse osutaja kohta piirates kaalutõus ja on füüsiliselt aktiivsed raseduse ajal.

Kaotanud ülekaalust pärast sünnitust võib aidata naistel vähendada terviseriske. Näiteks kui naisel tekkis gestatsioonidiabeedi, kehakaalu võivad alandada tema risk haigestuda diabeeti hilisemas elus.

Juhised Instituudi Meditsiin ja Rahvuslik Teadusuuringute Nõukogu, välja antud 2009. soovitame järgmisi summa kaalutõus raseduse ajal 7

Kui teil peetakse ülekaaluline, kaotades nii vähe kui 5 protsenti oma kehakaalust võib alandada riski mitmete haiguste, sh südamehaiguste ja 2. tüüpi diabeeti. Kui te kaalute 200 naela, see tähendab kaotada 10 £. Aeglane ja stabiilne kaalulangus 1/2 kuni 2 naela nädalas, kuid mitte rohkem kui 3 naela nädalas, on kõige ohutum viis kaalust alla.

Federal suunised füüsilise aktiivsuse soovitada, et saate vähemalt 150 minutit nädalas mõõduka aeroobne tegevus (nagu jalgrattasõit või kerge jalutuskäik). Et kaalust alla võtta, või säilitada kaalulangus, siis pead olema aktiivne kuni 300 minutit nädalas. Teil on vaja ka teha abinõud lihaseid (nagu push-ups või sit-ups) vähemalt kaks korda nädalas. Vaata Resources hüperlink käesolevatele suunistele.

Federal toitumissoovitused ja MyPlate veebilehel soovitavad paljud nõuandeid tervisliku toitumise, mis võivad samuti aidata teil kontrollida oma kaalu (vt Resources hüperlinkidel). Siin on mõned näited

Sest mõned inimesed, kes on ülekaalulisuse ja sellega seotud terviseprobleeme, bariaatrilist (kaalulangus) operatsioon võib olla üks võimalus. Bariatric kirurgia On leitud, et osutuda tõhusaks vahendiks kaalukaotus ja riski vähendamiseks palju terviseprobleeme. Täpsema info saamiseks vt Resources alla laadida või nõuda koopia WIN teabeleht Bariatric Surgery for Oluline rasvumine.

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) korraldab ja toetab laia valikut põhi- ja kliinilise ülekaalulisus teadus. Rohkem infot ülekaalulisus teadus on saadaval aadressil http: //www.obesityresearchernment.

Vahendid

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

detsember 2012