narkomaania

Narkomaania, mida nimetatakse ka psühhoaktiivsete ainete kasutamisest, on sõltuvus seaduslik või ebaseaduslik ravimit või ravimeid. Pea meeles, et alkohol ja nikotiin on seaduslikud aineid, kuid peetakse ka ravimeid.

Kui olete sõltuvuses, te ei saa kontrollida oma uimastitarbimise ja sa võid jätkata ravimi vaatamata kahju see tekitab. Narkomaania võib põhjustada intensiivne iha ravimi. Te võiksite väljuda, kuid enamik inimesi leiavad nad ei saa seda teha oma.

Narkomaania võib põhjustada tõsiseid pikaajalisi tagajärgi, sealhulgas probleeme füüsilise ja vaimse tervise, suhted, töö, ja õigusega.

Sa vajad abi arstilt, perekond, sõbrad, tugigrupid või organiseeritud ravi programm, et ületada oma narkomaania ja jääda huumeettomassa.

Enamik narkootikumide sõltuvused alustada katselist kasutamist ravimi sotsiaalset olukorda. Sest mõned inimesed, narkootikumide kasutamine muutub sagedasemaks. Risk sõltuvuse ja kui kiiresti muutunud sõltuvaks varieerub ravimit. Mõned ravimid on suurem risk ja põhjus sõltuvuse kiiremini kui teised.

Tunnistades narkootikumide kuritarvitamise pereliikmed

Aja möödudes võib tekkida vajadus suuremate annuste ravimi saada kõrge. Varsti peate ravimit lihtsalt hea enesetunde. Nagu oma uimastitarbimise suureneb, võite leida, et see on üha raskem minna ilma ravimit. Katsed takistada narkootikumide kasutamine võib põhjustada tugevat isu ja end hästi tunda füüsiliselt haigeks (võõrutusnähud).

Tunnistades märke uimastite kasutamise või mürgistuse

Narkomaania sümptomite või käitumise hulka kuuluvad muu hulgas

Vahel on raske eristada tavalist teismelise tujukus või ängi märkidest narkootikumide kasutamise. Võimalik märke, et teie teismeline või muu perekonnaliige kasutab ravimite hulka

Märgid ja sümptomid narkootikumide kasutamise või mürgistuse võivad muutuda, sõltuvalt tüüpi ravimeid. Allpool leiate mitmeid näiteid.

Inimesed kasutavad kanepit suitsetades, söömine, või hingata aurustunud kujul ravimit. Kanepi eelneb sageli või mida kasutatakse koos teiste ainetega, näiteks alkoholi või teiste ebaseaduslike uimastite ja on sageli esimene ravim proovinud.

Marihuaana, hašiš ja muud kanepit sisaldavaid aineid

Märgid ja sümptomid viimastel kasutamine võib hõlmata

Pikaajalise (kroonilise) kasutamine on sageli seotud

Kaks rühma sünteetilisi narkootikume – sünteetilised kannabinoidid ja asendatud katinoonide – on ebaseaduslik enamikus riikides. Toimed narkootikume võib olla ohtlik ja ettearvamatu, kuna puudub kvaliteedikontrolli ja mõned koostisosad pruugi olla teada.

Sünteetilised kannabinoidid, mida nimetatakse ka “K2” või “Maitse-,” pihustatakse kuivatatud maitsetaimed ja seejärel suitsutatud, kuid võib olla valmistatud nii taimetõmmis. Vaatamata tootja punktile, need on keemilised ühendid asemel “looduslik” või kahjutu tooteid. Need ravimid võivad toota “kõrge” sarnane marihuaana ja on muutunud populaarseks, kuid ohtlik alternatiiv.

Märgid ja sümptomid viimastel kasutamine võib hõlmata

Sünteetilised kannabinoidid ja asendatud katinoonide

Asendatud katinoonide, mida nimetatakse ka “vannisoolad,” on psühhoaktiivsete ainete sarnane amfetamiini nagu ecstasy (MDMA) ja kokaiini. Vaatamata nimi, ei ole need vanniveelisandid nagu Epsom soolad. Asendatud katinoonide võib süüa, sissehingamisel või süstitakse ja on väga sõltuvust. Need ravimid võivad põhjustada tõsiseid mürgistuse mille tagajärjel ohtlike mõjud tervisele või isegi surma.

Märgid ja sümptomid viimastel kasutamine võib hõlmata

Barbituraadid ja bensodiasepiinid retsepti kesknärvisüsteemi pärssivate. Nad on sageli kasutatud ja kuritarvitada otsida mõttes lõõgastuda või soov “välja lülitada” või unustada stressiga seotud mõtteid või tundeid.

Fenobarbitaal, amobarbital (Amytal) ja sekobarbitaali (Seconal Sodium) on näited barbituraadid. Näited bensodiasepiinide hulka rahustid, nagu diasepaam (Valium), alprasolaami (Xanax, Niravam), lorasepaam (Ativani), clonazepam (Klonopin) ja kloordiasepoksiid (Librium).

Märgid ja sümptomid viimastel kasutamine võib hõlmata

Stimulandid hulka amfetamiini, move (metamfetamiini), kokaiini ja metüülfenidaat (Ritalin). Neid kasutatakse sageli ja kuritarvitanud otsides “kõrge” või suurendada energiat, et parandada tulemuslikkust tööl või koolis, või kaotada kaalu või kontrollida söögiisu.

Barbituraadid ja bensodiasepiinid

Märgid ja sümptomid viimastel kasutamine võib hõlmata

Club ravimid, mida tavaliselt kasutatakse klubides, kontserdid ja peod. Näidetena Ecstasy või Molly (MDMA), GHB (GHB), flunitrasepaamiga (Rohypnol või roofie) ja ketamiin. Need ravimid ei ole kõik sama kategooria, kuid nad jagavad mõned sarnast mõju ja ohte, sealhulgas pikaajalisi kahjulikke tagajärgi.

Meth, kokaiini ja muude stimulantide

Kuna GHB ja Rohypnol võib põhjustada sedatsiooni, lihaslõõgastuse segadust ja mälukaotus, võimaliku seksuaalse üleastumise või seksuaalkuritegude seostatakse nende ravimite kasutamist.

Märgid ja sümptomid kasutamine klubi ravimid võivad sisaldada

Kasutamine hallutsinogeenid saab toota erinevaid märke ja sümptomeid, sõltuvalt ravimi. Kõige tavalisem hallutsinogeenid on LSD (LSD) ja fenüültsüklidiin (PCP).

LSD kasutamist võib põhjustada

PCP kasutamine võib põhjustada

Märgid ja sümptomid Inhalandi kasutamine sõltub aine. Mõned sagedamini sissehingatavate ainete hulka liimi, värvi lahustit, korrektuurvärv vildikamaalid marker vedelikku, bensiin, puhastusvahendid ja kodumasinate aerosooli tooteid. Tänu mürgised need ained kasutajad võivad tekkida ajukahjustus.

Club ravimid

Märgid ja sümptomid kasutamine võib hõlmata

Opioidid on narkootilise, valuvaigistav ravimid toodetud oopiumi või valmistatud sünteetiliselt. See ravimiklassi kuuluvad muuhulgas, heroiin, morfiin, kodeiin, metadoon ja oksükodooni. Mõned inimesed, kes olen kasutanud opioidid pika aja jooksul võib tekkida vajadus arsti retseptita ajutine või pikaajaline asendusravi ravi ajal.

Märgid ja sümptomid narkootilise tarvitamise ja sõltuvuse võib sisaldada

Kui teie narkootikumide tarbimine on kontrolli all või põhjustab probleeme, saada abi. Mida kiiremini abi otsima, seda suurem oma võimalusi pikaajalise taastumise. Räägi oma esmase arsti või näha vaimse tervise poole, nagu arst, kes on spetsialiseerunud Narkoloogia või narkomaania psühhiaatria, või litsentseeritud alkoholi ja narkootikumide nõuandja.

hallutsinogeenid

inhalandid

Leppida arsti, kui

narkootilised valuvaigistid

Kui sa ei ole valmis läheneda arst, abiliinidel või infotelefonid võib olla hea koht õppida ravis. Leiad need read loetletud telefoniraamatust või internetist.

Millal näha arsti

Hankige erakorralist abi, kui teil või keegi tead on võtnud narkootikumide ja

Inimesed võitlevad narkomaania tavaliselt eitavad neil on probleem ja ei taha saada ravi. Sekkumine esitleb kallimat struktureeritud võimalus teha muudatusi enne asjad veelgi hullemaks ja võib motiveerida keegi küsida või vastu abi.

Sekkumine tuleks hoolikalt kavandatud ja võib teha pere ja sõprade nõu arsti või professionaalse nagu litsentseeritud alkoholi ja narkootikumide nõustaja või lavastaja sekkumine professionaalne. See hõlmab pere ja sõbrad ning mõnikord kaastöötajate vaimulikud või teised, kes hoolivad inimene võitleb narkomaania.

Interventsiooni, et need inimesed kogunevad olla otsene, südamest südamesse vestlus isiku kohta narkomaania tagajärgede ja paluda tal vastu ravi.

Nagu paljud vaimse tervise häired, mitmed tegurid võivad aidata kaasa arengule narkomaania ja sõltuvust. Peamised tegurid on

Füüsiline sõltuvus tundub tekkida, kui korduv kasutamine ravim muudab seda, kuidas aju tunneb rõõmu. Addicting ravim põhjustab füüsilisi muutusi teatud närvirakkude (neuronite) oma aju. Neuronid kasutavad kemikaale nimetatakse neurotransmitterite suhelda. Need muutused võivad jääda veel kaua pärast te lõpetate ravimi.

Inimesed igas vanuses, soost või majanduslikust staatusest võib tekkida sõltuvus ravim. Kuid teatud tegurid võivad mõjutada tõenäosust ja kiirust arendada sõltuvus

Uimastite tarvitamine võib olla märkimisväärne ning kahjulikud lühi- ja pikaajaline mõju. Võttes mõned ravimid võivad olla eriti ohtlik, eriti kui te võtate suurtes annustes või kombineerida neid teiste ravimite või alkoholi. Siin on mõned näited.

Muud läbimurdelise tüsistusi

Hoiu sekkumist

Sõltuvus ravimid võivad tekitada mitmeid ohtlik ja kahjulik tüsistusi, sealhulgas

See võib aidata saada sõltumatu vaatepunktist keda te usaldate ja kes teid hästi tunneb. Te võite alustada arutades oma aine kasutamist oma peamise arsti või paluda suunamist spetsialisti narkomaania, nagu litsentseeritud alkoholi ja narkootikumide nõustaja või psühhiaater või psühholoog. Võtke sugulane või sõber kaasa.

Muutused ajus

Valmistada oma ametisse

Basic küsimusi küsida oma arsti hulka

Ärge kartke küsida küsimusi igal ajal oma ametisse.

Arst võib küsida mitmeid küsimusi. Ole valmis vastama neile reserveerida aeg minna üle kõik punktid, mida soovite keskenduda. Arst võib teha

Diagnoosimiseks narkomaania (nimetatakse ka ravimite väärkasutamise) nõuab põhjalikku hindamist ja sageli ka hinnangu psühhiaater, psühholoog, või litsentseeritud alkoholi ja narkootikumide nõuandja. Veri, uriin või lab testid hindamiseks kasutatakse narkootikumide kasutamist, kuid nad ei ole diagnostiline test sõltuvus. Neid katseid võib kasutada järelevalve ravi ja taastumist.

Diagnoosimiseks aine kasutamist häire, kõige vaimse tervise spetsialistid kasutavad kriteeriumitele diagnostiline ja statistiline käsiraamat vaimsete häirete (DSM-5), mille avaldas Ameerika Psühhiaatrite Assotsiatsioon, et diagnoosida vaimset tingimused. See käsiraamat kasutab ka kindlustusseltside hüvitama ravi.

DSM-5 kriteeriumid ravimite väärkasutamise sisaldavad käitumise uimastite tarbimist, mis tekitab märkimisväärseid probleeme ja kannatusi, sõltumata sellest, mida ravimit kasutatakse.

Mida sa saad teha

Mida ootate oma arsti

Teil võib olla psühhoaktiivsete ainete kasutamisest, kui vähemalt kaks neist küsimustest korral 12 kuu jooksul

Keemiline sõltuvus raviprogramme

Ravivõimalused on selgitatud allpool aitab teil ületada sõltuvus ja jääda huumeettomassa.

võõrutus

Ravi programme tavaliselt pakuvad

nõustamine

Eneseabigrupid

Ennetamine Uimastite kuritarvitamise lastele ja noortele

Ennetamine tagasilanguse

Eesmärk võõrutus, mida nimetatakse ka “Detox” või tühistamise ravi, on võimaldada teil lõpetada addicting ravimit nii kiiresti ja ohutult kui võimalik. Mõne inimese jaoks võib see olla ohutu läbima tühistamise ravi ambulatoorselt. Teised võivad vajada sissepääs haiglas või elamu ravikeskus.

Taganemine erinevate kategooriate ravimitega – nagu depressandid, stimulandid või opioidid – toodab erinevat kõrvaltoimeid ning vajab erinevat lähenemist. Võõrutus võib hõlmata vähendades järk-järgult ravimi annust või ajutiselt asendades teisi aineid, nagu metadoon, buprenorfiini, või kombinatsiooni buprenorfiini ja naloksooni.

Osana narkomaaniaravi programmi, nõustamine – nimetatakse ka rääkida ravi või psühhoteraapia – saab teha psühholoog, psühhiaater, või litsentseeritud alkoholi ja narkootikumide nõuandja individuaalne, perele või grupile. Terapeut või nõustaja saab

Paljud, ehkki mitte kõik, eneseabi tugirühmade kasutada 12-astmeline mudel esmakordselt välja Anonüümsed Alkohoolikud. Eneseabigrupid, nagu näiteks narkootikumid Anonymous, aidata inimesi, kes on sõltuvuses narkootikume.

Eneseabi tugirühm sõnum on see, et sõltuvus on krooniline haigus, mille oht retsidiivi. Eneseabi tugirühmade võib vähendada häbi ja isolatsiooni, mis võib viia retsidiivi.

Teie terapeut või nõustaja aitab teil leida eneseabirühmas. Võite leida tugirühmade oma kogukonnas või internetis.

Ületades narkomaania ja viibib huumeettomassa nõuavad püsivat pingutust. Õpime uusi toimetulekuoskusi ja teades, kust leida abi on väga oluline. Võttes need tegevused aitavad

Parim viis vältida sõltuvus ebaseadusliku narkootikumidega ei võta ravimit üldse.

Olge võttes sõltuvust retseptiravim. Arstid ette neist ravimeist ohutu annuseid ja jälgida nende kasutamist nii, et sa ei ole antud liiga suur annus või liiga kaua aega. Kui sa tunned, et on vaja võtta rohkem kui arsti poolt määratud annus ravimit, rääkige oma arstiga.

Võtke neid samme, mis aitavad vältida narkomaania oma lastele ja teismelistele

Kui teile on sõltuvuses narkootikumide, sa oled suur risk langeda tagasi muster sõltuvus. Kui sul ei hakata kasutama narkootikume, on tõenäoline, sa kaotad kontrolli selle kasutamist uuesti – isegi kui olete olnud ravi ja te ei ole kasutanud ravimit juba mõnda aega.

külastada oma arsti