Naiste depressiooni: mõista soolist ebavõrdsust

Umbes kaks korda sama palju naisi kui mehed kogevad depressiooni. Mitmed tegurid võivad suurendada naise depressiooni.

Naised on ligi kaks korda tõenäolisemalt kui mehed diagnoositakse depressiooni. Depressioon võib esineda igas vanuses.

Mõned meeleolu muutused ja depressiooni tunded tekivad normaalse hormonaalsed muutused. Aga hormonaalsed muutused üksi ei põhjusta depressioon. Teised bioloogilised tegurid, päritud tunnused ja isikliku elu asjaolud ja kogemused on seotud suurem risk depressiooni. Siin on, mida aitab Naiste depressiooni.

Hormoonasendusravi muutused puberteedieas võib suurendada mõnede tüdrukute risk haigestuda depressiooni. Kuid ajutine meeleolumuutused seotud kõikuva hormoonid puberteedieas on normaalne – need muutused üksi ei põhjusta depressioon.

Puberteet seostatakse tihti teisi kogemusi, mida saab mängida rolli depressiooni, nagu

Pärast puberteeti, depressioon hinnad on kõrgemad kui meestel. Kuna tüdrukud tavaliselt jõuavad puberteeti enne poistel, nad suurema tõenäosusega depressiooni varasemas eas kui poisid. See depressioon sooline ebavõrdsus kestab pärast menopausi.

Enamiku naistel premenstruaalne sündroom (PMS), sümptomid nagu kõhupuhitus, rindade hellus, peavalu, ärevus, ärrituvus ja kogeda blues on väikesed ja lühiajaline.

Aga väike arv naistel on raske ja töövõimetust sümptomid, mis häirivad oma õpinguid, töökohti, suhted või muudes valdkondades oma elu. Sel hetkel, PMS võib ületada piiri arvesse premenstruaalse meeleoluhäire, (PMDD) – teatud tüüpi depressiooni, et üldiselt vajab ravi.

Täpne vastastikmõju depressiooni ja PMS jääb ebaselgeks. On võimalik, et tsüklilised muutused östrogeeni, progesterooni ja teiste hormoonide võib häirida funktsiooni aju kemikaalide nagu serotoniin, mis kontrollivad tuju. Päritud tunnused, elukogemusi ning muud tegurid näivad roll.

Dramatic hormonaalsed muutused raseduse ajal ja need võivad mõjutada meeleolu. Küsimused, millele samuti võib suureneda risk haigestuda depressiooni raseduse ajal või katsed rasestuda, nagu

Paljud emad satuvad kurb, vihane ja ärritatud ja kogemused nutt ilm varsti pärast sünnitust. Need tunded – mõnikord nimetatakse beebi blues – on normaalne ja tavaliselt kaovad nädal või kaks. Aga rohkem tõsised või pikaajaline depressiivne tunded võivad viidata sünnitusjärgne depressioon, eriti siis, kui nähud ja sümptomid hõlmavad

Sünnitusjärgne depressioon on tõsine meditsiiniline seisund, mis vajab kohest ravi. Seda esineb umbes 10-15 protsenti naistest. See on arvatavasti seotud

Depressiooni võib suurendada ülemineku ajal menopausi etappi nimetatakse Perimenopausi, kui hormooni tase võib kõikuda valesti. Depressioon ohtu ka võib tõusta varase menopausi või pärast menopausi – mõlemal korral, kui östrogeeni tase on oluliselt vähenenud.

Enamik naisi, kes kogevad tüütu menopausi sümptomid ei depressiooni. Aga need tegurid võivad suurendada riski

Mida kõrgem määr Naiste depressiooni ei ole tingitud bioloogia üksi. Elu asjaolusid ja kultuurilise stressorid võivad mängida rolli ka. Kuigi need stressorid esineda ka meestel, see on tavaliselt aeglasemalt. Faktorid, mis võivad suurendada riski Naiste depressiooni hulka

Naiste depressioon on sageli teiste vaimse tervise häireid, mis vajavad samuti ravi, nagu

Kuigi depressioon võib tunduda suur, seal on tõhus ravi. Isegi raske depressioon sageli saab edukalt ravida. Otsi abi, kui teil on mingeid märke ja depressiooni sümptomid, nagu

Ei ole kindel, kuidas saada ravi? Pöörduge oma esmase tervishoiuteenuse osutaja esimene – näiteks oma perearsti, sisearsti, õde praktik, günekoloog või günekoloog. Kui vaja, oma esmatasandi arstiabi osutaja võib saata teid psühhiaatri, kes on spetsialiseerunud diagnoosimiseks ja raviks depressioon.

Pea meeles, et depressioon on tavapärane ja ravitav. Kui te arvate, et olete depressioonis, ärge kartke abi otsima.

külastada oma arsti