muna allergia

Munad on üks levinumaid allergiat tekitavaid toiduaineid lastele.

Muna allergia tekivad tavaliselt mõne minuti kuni mõne tunni jooksul pärast söömist muna või toite, mis sisaldavad mune. Märgid ja sümptomid ulatuda kergest kuni raske ja võib sisaldada nahalööve, ninakinnisus ja oksendamine või teiste seedetrakti probleeme. Harva, muna allergia võib põhjustada anafülaksia – eluohtlik reaktsioon.

Muna allergia võib esineda juba imikueas. Enamik lapsi, kuid mitte kõik, välja kasvada oma muna allergia puberteedieelsesse.

Muna allergia reaktsioone varieeruda inimeselt inimesele ja tekivad tavaliselt varsti pärast kokkupuudet muna. Muna allergia sümptomid võivad hõlmata

Raske allergiline reaktsioon võib põhjustada anafülaksia, eluohtliku avarii, mis nõuab kohest adrenaliini (adrenaliin) maha ja reis traumapunkti. Anafülaksia nähud ja sümptomid hõlmavad

anafülaksia

Arutage oma arstiga reaktsioon – kuitahes kerge – teie või teie laps peab mune. Raskust muna allergia reaktsioone võib varieeruda iga kord ühe juhtub, et isegi siis, kui viimase reaktsioon oli kerge, järgmine võiks olla tõsine.

Millal näha arsti

Kui teie arst arvab teie või teie laps võib olla suurem risk tõsine reaktsioon, võib ta ette avarii adrenaliini tulistatud kasutada, kui anafülaksia korral. Lask jõuab seade, mis on lihtne saavutada, nimetatakse autoinjektoriga.

Vaata arstile, kui teil või teie lapsel on sümptomite või toiduallergia varsti pärast söömist muna või muna sisaldava toote. Kui võimalik, arsti juurde, kui allergiline reaktsioon on toimunud. See võib aidata muuta diagnoosi.

Kui teil või teie lapsel on nähud ja sümptomid anafülaksia, pöörduda koheselt esmaabi ning kasutada autoinjektoriga, kui see on ette nähtud.

Immuunsüsteemi ülereageerimist põhjustab toidu allergia. Sest muna allergia, immuunsüsteemi ekslikult välja teatavad munavalkude kahjulikuks. Kui teie või teie laps puutub kokku muna valgud, immuunsüsteemi rakud (antikehad) ära tunda ja signaali immuunsüsteemi vabastama histamiini ja teiste kemikaalide, et tekitada allergilisi nähte ja sümptomeid.

Mida sa saad teha

Mõlemad munakollased ja munavalged sisaldavad valke, mis võivad põhjustada allergiat, kuid allergia munavalged on kõige levinum. On võimalik, et imikul on allergiline reaktsioon muna valgud rinnapiima kui ema tarbib mune.

Teatud tegurid võivad suurendada riski haigestuda muna allergia

Kõige olulisem tüsistus muna allergia võttes raske allergiline reaktsioon, mis nõuavad adrenaliini süsti ja esmaabi.

Sama immuunsüsteemi reaktsiooni, mis põhjustab muna allergia võib põhjustada ka muid tingimusi. Kui teil või teie lapsel on muna allergia, teie või teie laps võib olla suurem risk

Sa tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või lastearsti. Sul võib olla nimetatud arst, kes on spetsialiseerunud allergilised reaktsioonid (allergoloog-immunoloog). Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Mida ootate arsti

Sest muna allergia, mõned põhilised küsimused arstil hulka

Ärge kartke küsida teistele küsimustele.

Arst võib küsida küsimusi, sealhulgas

Kui teil või teie lapsel on kerge allergia pärast söömist midagi, mis sisaldavad muna, võttes antihistamiinikumiga võib aidata leevendada vaevusi. Aga olla valvel süvenevad, mis võib vajada arstiabi. Kui teil või teie lapsel on raskekujuline reaktsioon, pöörduda arsti poole. Sa peaksid külastama oma arsti või kohaliku hädaabinumbril.

Diagnoosida muna allergia, kasutab arst mitmeid erinevaid meetodeid, sealhulgas välistamata muid tingimusi, mis võiks põhjustada sümptomeid. Paljudel juhtudel mis tundub olevat muna allergia on tegelikult põhjustatud toidutalumatus, mis on üldiselt vähem tõsine kui toiduallergia ja millega ei kaasne immuunsüsteemi.

Arst võtab haiguslugu ja teostab füüsilise eksamiga. Ta võib soovitada ka ühe või mitme järgmise teste

Mida saab teha vahepeal

Ainus viis vältida muna allergia on vältida muna või tooteid. Mõned inimesed munaga allergiad, aga taluvad toiduaineid, mis sisaldavad hästi keedetud munad, nagu küpsetiste.

Ravimid nagu antihistamiinikumid võivad vähendada nähud ja sümptomid kerge muna allergia. Need ravimid võib võtta pärast kokkupuudet munad. Nad ei ole tõhusad ennetamiseks allergiline muna reaktsiooni või ravimiseks tõsine reaktsioon.

Antihistamiinikumid, et leevendada sümptomeid

Teil võib tekkida vajadus viia hädaolukorras adrenaliini pihusti (EpiPen, Auvi-Q, jt) alati. Anafülaksia vajab adrenaliini shot, reis traumapunkti ja vaatluse jaoks aega, et olla kindel sümptomid tagasi ei tule.

Õpi kasutama autoinjektorseadme. Kui teie lapsel on üks, veenduge, hooldajad on juurdepääs sellele ja teavad, kuidas seda kasutada. Kui teie laps on piisavalt vana, veendumaks, et ta saab aru, kuidas seda kasutada. Vahetage Autoinjektorseadmel enne selle kehtivusaja lõpuni.

Enamik lapsi lõpuks kasvada muna allergia. Räägi oma lapse arstiga testimise sagedus näha, kas muna veel põhjustada sümptomeid. See võib olla ohtlik teil testida oma lapse reaktsioon munade kodus, eriti kui teie laps on olnud tõsine reaktsioon munade varem.

Siin on mõned asjad, mida saate teha, et vältida allergilise reaktsiooni, ja hoida seda hullemaks, kui üks ei esine.

Kahjuks isegi kui toitu on märgistatud munavabad siiski võib sisaldada muna valgud. Kui kahtled, pöörduge tootja poole.

Toite, mis sisaldavad mune võib sisaldada

Avarii adrenaliini kaadrid

Mitmed terminid viitavad sellele, et muna on kasutatud tooteid tootmise töödeldud toidud, sealhulgas

Teine võimalik kokkupuuteallika on ristnakatumine kodus valmistatud toite või eineid, eriti kui sa süüa teiste inimeste kodudes, kus nad ei pruugi olla teadlik riskist.

Mõned kaadrid haigestumise vältimiseks (vaktsiinid) sisaldavad muna valgud. Mõnel inimesel, nende vaktsiinide ohtlik vallandada allergilise reaktsiooni.

Varjatud allikad munatooted

Vaktsineerimine ja muna allergia

külastada oma arsti