magediabeedi

magediabeedi

Mis on suhkruta diabeet?

Mis on suhkruta diabeedi ?; Millised on neerude ja mida nad teevad ?; Kuidas on vedeliku reguleeritud keha ?; Millised on tüüpi suhkruta diabeedi ?; Millised on komplikatsioone suhkruta diabeedi ?; Pöörduda koheselt hooldus; Kuidas suhkruta diabeet diagnoositud ?; Kuidas suhkruta diabeedi ravi ?; Söömine, Dieet ja Toitumine; Juhib tähelepanu meelest;

Paljud organisatsioonid toetada patsientide ja meditsiinitöötajate. Vaata kogu nimekirja Neer ja Urologic Disease organisatsioonid. (PDF, 345 KB)

Suhkruta diabeet on haruldane haigus, mis tekib siis, kui inimese neerudest edasi ebanormaalselt suur kogus uriini, mis on lääge-lahjendatud ja lõhnatu. Enamikul inimestel, neerud läbida umbes 1-2 liitrit uriini ööpäevas. Inimestel suhkruta diabeedi, neerude saab läbida 3 kuni 20 liitrit uriini ööpäevas. Selle tulemusena inimene magediabeet võib tunda vajadust juua suures koguses vedelikke.

Suhkruta diabeet ja suhkurtõbi-, mis hõlmab nii 1. tüüpi ja 2. tüüpi diabeedi-pole omavahel seotud, kuigi mõlemad tingimused põhjustavad sage urineerimine ja pidev janu. Suhkurtõbi põhjustab kõrget veresuhkru taset ja veresuhkru, mis tulenevad organismi võimetus kasutada veresuhkru energia. Inimeste magediabeet on normaalne veresuhkru tase; siiski nende neerud ei saa tasakaalustamiseks vedeliku kogunemine organismis.

Millised on neerude ja mida nad teevad?

Kesk-; nefrogeenset; dipsogenic; rasedusaegne

Neerud on kaks uba-kujuline elundid, iga umbes sama suur rusikas. Need asuvad vahetult allpool rinnakorvi, üks kummalgi pool selgroogu. Iga päev, neerud tavaliselt filtreerida umbes 120-150 liitrit verd toota umbes 1-2 liitrit uriini, mis koosneb jäätmete ja üleliigse vedeliku. Uriin voolab neerudest põide läbi torude nimetatakse kusejuha. Põie kauplustes uriini. Kui põis tühjeneb, uriin voolab läbi keha läbi toru nimetatakse kusiti paiknev allosas põit.

kirurgia; infektsioon; põletik; kasvaja; peavigastus

Iga päev neerud tavaliselt filtreerida umbes 120-150 liitrit verd toota umbes 1-2 liitrit uriini.

Inimese keha reguleerib vedeliku tasakaalustades vedeliku joomine ja eemaldades üleliigse vedeliku. Janu tavaliselt kontrollib inimese määr vedeliku joomine, samal ajal urineerimine eemaldab kõige vedelikku, kuigi inimesed kaotada ka vedeliku abil higistamine, hingamine, või kõhulahtisus. Hormooni vasopressiini, mida nimetatakse ka antidiureetilise hormooni, kontrollib vedeliku eemaldamise kiirus läbi urineerimine. Hüpotalamuse, väike nääre aluse juures paiknev aju toodab vasopressiini. Läheduses on hüpofüüsi kauplustes vasopressiini ja vabastab vereringesse, kui keha on väike taset. Vasopressiin signaliseerib neerud absorbeerida vähem vedeliku eemaldamist vereringest, mille tulemuseks on vähem uriini. Kui keha on üleliigse vedeliku, ajuripats vabastab väiksemaid summasid vasopressiini ja mõnikord ei ole, nii et neerud eemaldada rohkem vedelikku vereringesse ja toota rohkem uriini.

krooniline neeruhaigus; teatud ravimid, eriti liitium; madal kaaliumi tase veres; kõrge kaltsiumi tase veres; ummistust kuseteede

janu; kuiv nahk; väsimus; loidus; pearinglus; segadust; iiveldus

Liigid suhkruta diabeet hulka

Iga tüüpi suhkruta diabeet on erinev põhjus.

Kesk suhkruta diabeedi juhtub siis, kui kahju inimese hüpotalamuse või ajuripatsi põhjustab häireid normaalse tootmise, ladustamise ja vabanemist vasopressiini. Häireid vasopressiini põhjustab neerude eemaldada liiga palju vedelikku kehast, mille tagajärjel suureneb urineerimisel. Kahjustused hüpotalamuse või ajuripatsi võib tuleneda järgmine

Kesk suhkruta diabeet võib tuleneda ka pärilik defekt geeni, mis toodab vasopressiini, kuigi see põhjus on haruldane. Mõningatel juhtudel põhjus on teadmata.

Kuidas on vedeliku reguleeritud keha?

Nefrogeenseks suhkruta diabeet tekib, kui neerud ei reageeri normaalselt vasopressiini ja jätkuvalt kaotada liiga palju vedelikku alates isiku vereringesse. Nefrogeenseks suhkruta diabeet võib tuleneda päritud geenimuutused või mutatsioonid, mis takistavad neerud vastamast vasopressiini. Muud põhjused nefrogeenset suhkruta diabeedi hulka

Põhjustest nefrogeensest suhkruta diabeet võib olla ka teadmata.

Defekt janu mehhanism, mis asub isiku hüpotaalamuse põhjustab dipsogenic suhkruta diabeet. See defekt põhjustab ebanormaalset suurenemist janu ja vedeliku joomine, mis pärsib vasopressiini sekretsiooni ja suurendab uriinieritust. Sama sündmusi ja tingimusi kahjustada hüpotalamuse või ajuripatsi-kirurgia, infektsioon, põletik, kasvaja, peatrauma-võib samuti kahjustada janu mehhanism. Teatud ravimeid või vaimse tervise probleemid võivad soodustada isiku dipsogenic suhkruta diabeet.

Gestatsiooniaeg suhkruta diabeet esineb ainult raseduse ajal. Mõningatel juhtudel ensüümi poolt tehtud platsenta-ajutine elundi liitumist ema ja lapse-lagundab ema vasopressiini. Muudel juhtudel, rasedad toota rohkem prostaglandiinide, hormoon-like keemiliste mis vähendab neerude tundlikkus vasopressiini. Enamik rasedad, kellel tekib rasedusaegne diabeet diabeet on kerge puhul, mis ei põhjusta märgatavat sümptomeid. Gestatsioonidiabeedi liigkusesuse tavaliselt läheb ära pärast ema pakub lapsele; aga see võib tagasi tulla, kui ema jääb rasedaks uuesti.

Peamine tüsistus suhkruta diabeet on dehüdratsioon kui vedelikukadu on suurem kui vedelikutarbimist. Märgid dehüdratsiooni hulka

Raske dehüdratsiooni võib põhjustada krampe, püsiva ajukahjustuse, ja isegi surma.

Tavaliselt inimesed saavad vältida dehüdratsiooni koguse suurendamisega vedelike nad joovad. Kuid mõned inimesed ei pruugi mõista, mida nad vajavad rohkem jooma vedelikke, mis võib põhjustada dehüdratsiooni. Inimesed peaksid püüdma viivitamatut ravi, kui neil tekivad raskemad dehüdratsioon, nagu

Tervishoiuteenuse osutaja võib diagnoosida isik suhkruta diabeedi põhineb järgmistel

Võttes meditsiini- ja perekonna ajalugu aitab tervishoiuteenuse osutaja diagnoosida suhkruta diabeet. Tervishoiuteenuse osutaja küsib patsient vaadata tema sümptomid ja küsida, kas patsiendi perekonnas suhkruta diabeedi või selle sümptomid.

Millised on tüüpi suhkruta diabeet?

Füüsiline eksam aitab diagnoosida suhkruta diabeet. Ajal füüsilise eksamiga, tervishoiuteenuse osutaja tavaliselt uurib patsiendi naha ja välimus, kontrollides märke dehüdratsiooni.

segadust; pearinglus; loidus

meditsiini- ja perekonna ajalugu; füüsilise eksamiga; uriinianalüüsi; vereanalüüsid; vedeliku puudust test; magnetresonantstomograafia (MRI)

Patsiendi vererõhk langeb liiga madalale või patsiendil on südamepekslemine seistes .; Patsient kaotab 5 protsenti või enam tema esialgse kehakaalu .; Uriini kontsentratsioon suureneb ainult veidi 2-3 järjestikuse mõõtmise.

Kesk suhkruta diabeet. Sünteetiline või inimtegevusest hormooni desmopressiin kohtleb keskne suhkruta diabeet. Ravimit tuleb nagu süsti ninasprei või pill. Ravimit töötab asendades vasopressiini et patsiendi kehas tavaliselt toodab. See ravi aitab patsiendile hallata sümptomeid central suhkruta diabeet, aga see ei ravi haigust .; Nefrogeenseks suhkruta diabeet. Mõningatel juhtudel nefrogeensest suhkruta diabeet kaob pärast ravi põhjuse. Näiteks üleminek ravimeid või astunud samme, et tasakaalustada kaltsiumi kogus või kaaliumi patsiendi keha võib probleemi lahendada. Ravimid nefrogeensest suhkruta diabeet sh diureetikume, kas üksi või koos aspiriini või ibuprofeeni. Tervishoiuteenuse osutaja sagedamini ette diureetikumid, et aidata patsientide neerude eemaldada vedelikku kehast. Paradoksaalselt inimestel nefrogeenset suhkruta diabeeti klassi diureetikumid nimetatakse tiasiididele vähendab uriini tootmist ning aitab patsientide neerude keskenduda uriiniga. Aspiriini või ibuprofeeni aitab vähendada uriini maht .; Dipsogenic suhkruta diabeet. Teadlased pole veel leidnud tõhus ravi dipsogenic suhkruta diabeet. Inimesed saavad proovida imemiseks jääkuubikute või hapu kommid niisutada suhu ja suurendada sülje vool, mis võivad vähendada soov juua. Sest inimene, kes ärkab mitu korda öösel, et urineerida, sest dipsogenic suhkruta diabeet, võetakse väike annus desmopressiini enne magamaminekut võib aidata. Esialgu tervishoiuteenuse osutaja jälgib patsiendi veres naatriumi tase, et vältida hüponatreemia või madal naatriumi sisaldus veres .; Gestatsiooniaeg suhkruta diabeet. Tervishoiuteenuse osutaja võib ette näha, desmopressiin naistele rasedusaegne diabeet diabeet. Tulevasele ema platsenta ei hävita desmopressiini see vasopressiini. Enamik naisi ei vaja ravi pärast sünnitust.

Suhkruta diabeet on haruldane haigus, mis tekib siis, kui inimese neerudest edasi ebanormaalselt suur kogus uriini, mis on lääge-lahjendatud ja lõhnatu .; Inimese keha reguleerib vedeliku tasakaalustades vedeliku joomine ja eemaldades üleliigse vedeliku. Janu tavaliselt kontrollib inimese määr vedeliku joomine, samal ajal urineerimine eemaldab kõige vedelikku, kuigi inimesed kaotada ka vedeliku abil higistamine, hingamine, või kõhulahtisus. Hormooni vasopressiini, mida nimetatakse ka antidiureetilise hormooni, kontrollib vedeliku eemaldamise kiirus läbi urineerimine .; Liigid suhkruta diabeedi hulka keskne, nefrogeenset, dipsogenic ja rasedusaegne. Iga tüüp suhkruta diabeedi on erinev põhjus .; Peamine tüsistus suhkruta diabeet on dehüdratsioon kui vedelikukadu on suurem kui vedelikutarbimist .; Tervishoiuteenuse osutaja võib diagnoosida isik suhkruta diabeedi põhineb meditsiini ja perekonna ajalugu, füüsilise eksamiga, uriinianalüüsi, vereanalüüsid, vedeliku puudust test ja magnetresonantstomograafia (MRI) .; Esmane ravi suhkruta diabeedi hõlmab juues vedelikku, et vältida dehüdratsiooni.

Uriinianalüüsi testib uriiniproovi. Patsient kogub uriiniproovi spetsiaalses anumas kodus, tervishoiuteenuse osutaja kabinetis või kaubandusliku poole. Tervishoiuteenuse osutaja testib proovi samas kohas või saadab selle laborisse. Katse võib näidata, kas uriinis on lahjendatud või kontsentreeritud. Katse võib näidata ka glükoosi juuresolekul, mis võimaldavad eristada suhkruta diabeet ja suhkurtõbi. Tervishoiuteenuse osutaja võib olla ka patsiendi koguda uriini spetsiaalses anumas üle 24-tunnise ajavahemiku jooksul, et mõõta kogusumma uriini tekib neerudes.

Millised on tüsistused suhkruta diabeet?

Vereproovi seisneb patsiendi veres tervishoiuteenuse osutaja kabinetis või kaubandusliku poole ja saata proov laborisse analüüsimiseks. Veri test mõõdab naatriumi tase, mis võib aidata diagnoosida suhkruta diabeet ja teatud juhtudel kindlaks, mis tüüpi.

Vedeliku puudust test mõõdab muutusi patsiendi kehakaalu ja uriini kontsentratsiooni pärast piirates vedeliku joomine. Tervishoiuteenuse osutaja on võimalik teha kahte tüüpi vedelikku puudust testid

Magnetresonantstomograafia (MRI) on test, mis pildistab keha siseorganite ja pehmete kudede ilma röntgen. Väljaõppega täidab korras ambulatoorse keskus või haiglas ja radioloog-arst, kes on spetsialiseerunud meditsiinirakendused-tõlgendab pilte. Patsient ei pea narkoosi, kuigi inimeste hirm suletud ruumides võib saada kerge uimasus. MRI võib sisaldada süsti eriline värvaine, mida nimetatakse kontrastaine. Mis kõige MRI masinad, inimene jääb lauale, et libiseb tunneli kujuga seade, mis võivad olla avatud otsaga või ühest otsast suletud. Mõned MRI masinad võimaldavad patsiendil lamada rohkem avatud. MRI-d ei saa diagnoosida suhkruta diabeet. Selle asemel, MRI võib näidata, kas patsiendil on probleeme oma hüpotalamuse või ajuripatsi või aidata tervishoiuteenuse osutaja kindlaks, kas suhkruta diabeet on võimalik põhjus patsiendi sümptomid.

Esmane ravi suhkruta diabeedi hõlmab juues vedelikku, et vältida dehüdratsiooni. Tervishoiuteenuse osutaja võib osutada isik suhkruta diabeedi et nefroloogi-arst, kes on spetsialiseerunud ravivad neeruprobleemid-või endokrinoloogi-arst, kes on spetsialiseerunud haiguste ravis hormooni tootvad näärmed. Ravi sage urineerimine või pidev janu sõltub patsiendi tüüpi diabeeti liigkusesuse

Enamik inimesi suhkruta diabeet võib takistada tõsiseid probleeme ja elada normaalset elu, kui nad järgivad tervishoiuteenuse osutaja soovitusi ja hoida oma sümptomeid kontrolli all.

Pöörduda koheselt hooldus

Teadlased on tuvastanud, et söömine, toitumine ja toitumishäired mängida rolli põhjustades või vältimiseks suhkruta diabeet.

Kuidas suhkruta diabeet diagnoositakse?

Kuidas suhkruta diabeet ravitud?

National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste-valitsuse) ja muud osad theernment suse) viima ja toetama uuringuid paljude haiguste ja seisundite.

Söömine, Dieet ja Toitumine

Mis on ja kas need on teie jaoks õige ?; on osa kliiniliste uuringute ja keskmes kõik meditsiinilised edusammud. otsima uusi võimalusi, et vältida, avastada ja ravida haigust. Teadlased kasutavad ka vaadata teisi aspekte hoida, nagu parandada elukvaliteeti inimeste kroonilised haigused. Uuri välja, kui on õige.

Mis on lahti ?; mis on hetkel avatud ning värvates saab vaadata www.ClinicalTrials.

See teave võib sisaldada sisu, milliseid ravimeid ja kui võtta ette tingimused nad kohtlevad. Kui valmis, selle sisu hulka uusimat kättesaadavat teavet. Uuendusi või küsimusi mingeid ravimeid, võtke ühendust USA Food and Drug Administration tasuta at 1-888-INFOernment (1-888-463-6332) või külastada wwwernment. Pöörduge oma arsti poole lisainformatsiooni.

See sisu on teenusena National Institute of Diabetes ja seedetrakti ja neeruhaiguste suse), osa theernment suse).

Theernment tänab; Bessie Young, Dr., M.P.H., University of Washington, dr Joseph Verbalis, M.D, Georgetown University

Juhib tähelepanu meelest

oktoober 2015