magediabeedi haiguse

Suhkruta diabeet (die-uh-BEE-Teze in-SIP-uh-dus) on aeg-ajalt häire, mis põhjustab tasakaalutust vett organismis. See tasakaalutus põhjustab intensiivne janu isegi pärast joomist vedelikud (polüdipsiast) ja eritumist suurtes kogustes uriini (polüuuria).

Kuigi nimed suhkruta diabeet ja diabeet tunduda sarnased, nad ei ole seotud. Diabeet – mis võib juhtuda, kui 1. või 2. tüüpi – on enam levinud tüüpi diabeedi.

Sümptomid

Ei ole mingit ravi suhkruta diabeet, kuid ravi on olemas, et leevendada oma janu ja normaliseerida uriini.

Kõige sagedasemad nähud ja sümptomid suhkruta diabeedi ei

Sõltuvalt seisundi raskusest, uriini kogus võib olla nii palju kui 16 liitrit (umbes 15 liitrit) päevas, kui sa jood palju vedelikku. Tavaliselt tervetel täiskasvanud urineerivad keskmiselt alla 3 liitrit (umbes 3 liitrit) päevas.

Muud märgid võivad olla oleks vaja öösel üles urineerida (öine) ja Yökastelu.

Imikutele ja väikelastele, kellel on diabeet diabeet võivad olla järgmised nähud ja sümptomid

põhjuste

Pöörduge kohe arsti poole, kui märkate kaks kõige ühised tunnused suhkruta diabeedi: liigne urineerimine ja äärmuslik janu.

Suhkruta diabeet tekib siis, kui keha ei saa reguleerida, kuidas ta tegeleb vedelikud. Tavaliselt neerusid üleliigsetest kehavedelikes vereringesse. See vedelik jäätmed säilitatakse ajutiselt põis nagu uriin, enne kui urineerida.

Kui teie vedeliku reguleerimise süsteem töötab korralikult, neerusid säilitada vedeliku ja teha vähem uriini, kui keha vees väheneb, näiteks läbi higi.

Maht ja koostis keha vedelikud jäävad tasakaalustatud kombinatsiooni abil suukaudset manustamist ja eritumist neerude kaudu. Määr vedeliku tarbimine on suuresti reguleerib janu, kuigi oma harjumuste võib suurendada oma tarbimist oluliselt kõrgem vajalik summa. Määr vedelikku eritub neerudega on tugevasti mõjutanud tootmise antidiureetilise hormooni (ADH), tuntud ka kui vasopressiini.

Sinu keha teeb ADH hüpotalamuse ja salvestab hormooni ajuripats, väike nääre asub aju alaossa. ADH vabaneb vereringesse, kui keha hakkab muutuma kunstlikult. ADH siis keskendub uriiniga vallandades neeru torukesed vabastada vee tagasi vereringesse, mitte väljutada nii palju vett uriini.

Riskitegurid

See, kuidas teie süsteem on häiritud määrab, mis tüüpi diabeedi liigkusesuse teil on

tüsistused

Kesk suhkruta diabeet. Põhjuseks keskne suhkruta diabeedi täiskasvanutel on tavaliselt kahjustused hüpofüüsi või hüpotalamuse. See kahju häirib normaalset tootmise, ladustamise ja väljastamise ADH.

Kahju on tavaliselt tingitud operatsiooni kasvaja, haigus (nagu meningiit), põletik või peatrauma. Lastele, põhjuseks võib olla pärilik geneetiline haigus. Mõningatel juhtudel põhjus on teadmata.

diagnoos

Nefrogeenseks suhkruta diabeet. Nefrogeenseks suhkruta diabeet tekib siis, kui seal on viga neerudes torukesed – struktuuride neerusid, mis põhjustavad vee eritumine või taandub. See puudus muudab teie neerud ei suuda korralikult vastata ADH.

Defekt võib olla tingitud pärilik (geneetiline) häire või krooniline neerupuudulikkus.Teie. Teatud ravimid, nagu liitium või viirusevastaste ravimite tsidofoviirravi ja foskarnetiga (Foscavir), samuti võib põhjustada nefrogeensest suhkruta diabeet.

Gestatsiooniaeg suhkruta diabeet. Gestatsiooniaeg suhkruta diabeet on haruldane ja esineb ainult raseduse ajal ja kui ensüüm tehtud platsenta – süsteemi veresooni ja muud kude, mis võimaldab vahetada toitainete ja jääkproduktide vahel ema ja laps – hävitab ADH ema.

Esmane polüdipsiast. See tingimus – mida tuntakse ka dipsogenic suhkruta diabeet või psühhogeenne polüdipsiast – võib põhjustada eritumist suur kogus lahjendatud uriini. Selle asemel, et probleem ADH tootmise või kahju, algpõhjus on tarbimine liigset vedelikku.

Pikaajaline liigne veetarbimine ise võib kahjustada neerusid ja suruda ADH, muutes oma keha ei suuda keskenduda uriiniga. Esmane polüdipsiast võib olla põhjustatud ebanormaalsete janu põhjustatud kahjustusi janu reguleerimise mehhanism, mis asub hüpotalamuses. Esmane polüdipsiast on seostatud ka vaimuhaigus.

ravi

Mõningatel juhtudel suhkruta diabeedi, arstid kunagi kindlaks põhjuseta.

Hüpofüüsi ja hüpotalamuse asuvad aju ja kontrolli hormooni tootmist.

Hüpofüüsi ja hüpotalamuse asuvad aju ja kontrolli hormooni tootmist.

Ettevalmistused kohtumine

Teie kuseteed – mis sisaldab teie neerud, kusejuha, kusepõis ja kusiti – eemaldab jäätmete kehast uriini. Neerusid, mis asub tagumise osa oma ülakõhus, toodavad uriini filtreerides jäätmed ja vedeliku veres.

Nefrogeenseks suhkruta diabeet, mis on kohal või kohe pärast sündi on tavaliselt geneetiline põhjus, mis muudab püsivalt neerude võimet kontsentreerida uriini. Nefrogeenseks suhkruta diabeet mõjutab tavaliselt meestel, kuigi naised võivad läbida geeni ka oma lastele.

Elustiil ja kodus õiguskaitsevahendid

Välja arvatud esmane polüdipsiast, mis põhjustab teil säilitada liiga palju vett, suhkruta diabeet võib põhjustada keha säilitab liiga vähe vett korralikult toimida, ja võite saada kunstlikult. Dehüdratsioon võib põhjustada

Lisateavet suhkruta diabeet

Suhkruta diabeet võib põhjustada ka elektrolüütide tasakaalu. Elektrolüüdid on mineraalide sisaldust veres – näiteks naatriumi ja kaaliumi -, et säilitada tasakaalu vedelikud keha. Elektrolüütide tasakaalus võivad põhjustada sümptomeid nagu

Kuna nähud ja sümptomid suhkruta diabeedi võib olla põhjustatud muudest tingimustest, arst sooritada mitmeid katseid. Kui arst on teil suhkruta diabeet, ta on vaja kindlaks teha, mis tüüpi suhkruta diabeedi teil on, sest ravi on erinev iga haiguse vormi.

Mõned katsed arstid tavaliselt kasutavad diagnoosida ja tüübi määramiseks suhkruta diabeet ja mõningatel juhtudel, põhjuse, hõlmavad

Veel suhkruta diabeet

Vee puudust test. See test kinnitab diagnoosi ja aitab välja selgitada selle põhjus suhkruta diabeedi. Meditsiinilise järelevalve all, palutakse teil lõpetada Joomisel mõnda aega nii, et arst saab mõõta muutusi oma kehakaalu, et uriini kogus ja kontsentratsioon uriinis ja veres, kui vedelikke kinni.

Arst võib mõõta ka veres ADH ega manustada sünteetilisi ADH katsete ajal. Vee puudust Test viiakse läbi hoolika järelevalve all laste ja rasedate veenduda mitte rohkem kui 5 protsenti kehakaalust on kadunud katse ajal.

Kui arst kahtlustab pärilik vorm suhkruta diabeedi, ta saab vaadata oma pere ajalugu polüuuria ja võimalik soovitada geneetiline skriinimine.

Suhkruta diabeedi ravis sõltub, millises vormis tingimusel, sul on. Ravivõimalusi kõige levinumat suhkruta diabeedi hulka

Kesk suhkruta diabeet. Kuna põhjuseks see vorm suhkruta diabeedi ei vähene antidiureetilise hormooni (ADH), ravi on tavaliselt sünteetilise hormooni desmopressiin. Saate võtta desmopressiini ninasprei, näiteks suukaudsete tablettide või süstimise teel.

Sünteetiline hormoon kaob uriini hulga suurenemine. Sest enamik inimesi selles vormis tingimusel, desmopressiin on ohutu ja efektiivne. Kui seisund on põhjustatud kõrvalekalle hüpofüüsi või hüpotalamuse (näiteks kasvaja), arst esmalt ravida anomaalia.

Desmopressiinil tuleks kaaluda ravi võtate nii nagu vaja. See on sellepärast, et enamik inimesi, defitsiit ADH ei ole täielik, ja summa, mida keha võib varieeruda päevast päeva.

Võttes rohkem desmopressiini kui vaja võib põhjustada liiga palju veesisaldust ning madal naatriumi sisaldus veres. Sümptomid madal naatriumi letargia, peavalu, iiveldus ja rasketel juhtudel krambid.

Kerge juhtudel Kesk suhkruta diabeet, peate ainult suurendada oma vee tarbimist.

Nefrogeenseks suhkruta diabeet. See seisund on tingitud teie neerud ei ole korralikult vastates ADH, et desmopressiin ei ole ravivõimalus. Selle asemel, võib arst välja kirjutada madala soolasisaldusega dieeti, mis aitab vähendada uriini neerusid teha. Sul on ka vaja juua piisavalt vett, et vältida dehüdratsiooni.

Ravimi hüdroklorotiasiidi kasutada üksinda või koos teiste ravimitega, võib parandada sümptomeid. Kuigi hüdroklorotiasiidi on diureetikum (tavaliselt kasutatakse, et suurendada uriinieritust), mõningatel juhtudel võib see vähendada uriinieerimisvajadust inimestele nefrogeensest suhkruta diabeet.

Kui sümptomid nefrogeenset suhkruta diabeet on tingitud ravimitest, mida te võtate, peatades need ravimid võivad aidata; Samas ei lõpetage ühegi ravimi kasutamist ilma eelnevalt arstiga nõu pidamata.

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma esmatasandi arsti. Kuid mõnel juhul kui helistate luua ametisse siis võib pöörduda eriarsti nimega endokrinoloogi.

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil saada valmis oma ametisse.

Sest suhkruta diabeet, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Küsimused teie arst tõenäoliselt küsida hulka

Samal ajal kui ootate oma ametisse, juua, kuni janu on vabastatud, nii sageli kui vaja. Vältida tegevust, mis võib põhjustada dehüdratsiooni, nagu füüsilise pingutuse või ajaveetmine soojust.

Kui teil on suhkruta diabeet

1

)