Laubalõige Ultraheli

Kraniaalsed ultraheli kasutusviiside peegeldub helilainete toota pilte aju ja sisemise vedeliku kambrid (vatsakesed), mille kaudu tserebrospinaalvedelik (CSF) vood. See test on kõige sagedamini tehakse beebidele hinnata tüsistused enneaegset sünnitust. Täiskasvanutel kraniaalne ultraheli võib teha visualiseerida aju massid ajal aju operatsioon.

Tüsistused enneaegse sünnituse hulka periventrikulaarsest leukomalaatsiast (PVL) ja ajuverejooks, sealhulgas intraventrikulaarsed verejooks (ivh). PVL on seisund, mille puhul ajukoe ümber vatsakesed on kahjustatud ning võimaluse korral vähenes hapniku- või verevoolu ajus, mis võis toimuda enne, selle ajal või pärast sünnitust. Ivh ja PVL suurendada lapse risk haigestuda puue, mis võib ulatuda kergest õppimise või motoorsete viivitusi tserebraalparalüüsi või vaimse puude.

Ivh esineb sagedamini enneaegsetel lastel kui ajalistel imikutel. Kui see juhtub, siis kõige sagedamini arendab esimeses 3-4 päeva pärast sündi. Enamikel juhtudel IVH saab tuvastada kraniaalne ultraheli esimesel nädalal pärast sünnitust. Seevastu PVL võib võtta mitu nädalat avastada. Sel põhjusel kraniaalne ultraheli võib korrata 4-8 nädalat pärast sünnitust kui PVL kahtlustatakse. Mitmed kraniaalne ultraheli teste võib teha hindama aju piirkondades.

Laubalõige ultraheli võib teha ka hinnata lapse suur või kasvav pea suurus, nakkuse avastamiseks või ümber ajus (näiteks alates entsefaliit või meningiit), või ekraani aju probleemid, mis esinevad sünnist (nt kaasasündinud vesipea).

Laubalõige ultraheli võib teha täiskasvanud aitab leida aju mass. Kuna kraniaalne ultraheli ei saa teha pärast kolju luud on kondenseerunud, see toimub vaid siis pärast kolju on kirurgiliselt ajal avada aju operatsiooni.