Lapsepõlv ägeda lümfoblastse leukeemia ravi (PDQ®): [] – Üldteave Lapsepõlv ägeda lümfoblastse leukeemia

Lapsepõlv ägeda lümfoblastse leukeemia (ALL) on teatud tüüpi vähk, kus luuüdis teeb liiga palju ebaküpseid lümfotsüüdid (teatud tüüpi valged verelibled).

Anatoomia luu. Luu koosneb kompaktne luu, urbne luu ja luuüdi. Compact luu moodustavas väliskiht luu. Urbne luu leidub peamiselt otstes luud ja sisaldab punast luuüdi. Luuüdi leitakse keskel kõige luud ja on palju veresooni. On olemas kahte tüüpi luuüdi: punane ja kollane. Red luuüdi sisaldab vere tüvirakke, mis võivad muutuda punalibled valgete vereliblede või vereliistakute. Firmad luuüdi tehakse suuremas rasva.

Kõik on kõige levinum vähi lastel.

Leukeemia võivad mõjutada vere punaliblede, valgeliblede ja vereliistakuid.

In terve laps, luuüdi muudab vere tüvirakke (ebaküpsed rakud), mis muutuvad küps vereliblede ajas. Vere tüvirakkude võib saada müeloidse tüvirakk või lümfoidspetsiifilisse tüvirakk.

Müeloidse tüvirakkude saab üks kolme tüüpi küpse vereliblede

Lümfoidspetsiifilisse tüvirakkude muutub lümfoblast raku ja seejärel üks kolme tüüpi lümfotsüüdid (valged verelibled)

Vererakkude areng. Vere tüvirakkude läbib mitmeid samme, et saada erütrotsüütide, trombotsüütide või valgeliblede.

In lapse ALL, liiga palju tüvirakud muutuvad lümfoblastideks, B lümfotsüüdid, või T lümfotsüüdid. Need rakud on vähk (leukeemia) rakke. Leukeemiarakud ei tööta nagu normaalsed lümfotsüüdid ja ei ole võimalik võidelda infektsiooni väga hästi. Samuti, nagu mitmeid leukeemiara suurendab veres ja luuüdis, on vähem ruumi tervete valgete vereliblede, punaliblede ja vereliistakuid. See võib viia infektsiooni, aneemia ja lihtsat verejooks.