laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed ja lapsepõlve kuulmislangus

Mis on vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed?

Kuidas on laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed seotud lapsepõlve kuulmislangus?

Kuidas on laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed seotud Pendred sündroom?

Mis põhjustab laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed?

Kuidas on laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed diagnoositakse?

Kas laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed ravida vähendada kuulmislangus?

Mis teadus on läbi laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed ja kuulmislangus?

Kust leida lisateavet laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed?

Credit: suse Medical Arts

Vestibulaarne akveduktid on kitsad, kondine kanalid, et reisida sisekõrva et sügavale kolju (vt joonist). Akveduktid alustada sees ajalist luu, osa kolju kõrva kohal. Ajalise luu sisaldab ka kahte meeleelundite, mis on osa sisekõrva. Need organid on sisekõrva, mis tuvastab helilainete ja muudab need närvi signaalid ja vestibulaartuumade labürindi, mis tuvastab liikumise ja gravitatsiooni. Need elundid koos närvid, mis saadavad oma signaale aju, tööd, et luua normaalne kuulmine ja tasakaal. Läbisõit iga vestibulaarfunktsiooni akvedukt on vedelikuga täidetud toru nimetatakse endolymphatic kanalis, mis ühendab sisekõrva balloon-kujuline struktuur, mida nimetatakse endolymphatic sac.

Hiljutised uuringud näitavad, et vestibulaarfunktsiooni akvedukt on ebanormaalselt laienenud, kui see on suurem kui üks millimeeter, umbes suurus juht pin. Seda nimetatakse laienenud vestibulaarfunktsiooni akvedukt või EVA; tingimus on tuntud ka kui dilateerivasse vestibulaarfunktsiooni akvedukt või suur vestibulaarfunktsiooni akvedukt. Kui vestibulaarfunktsiooni akvedukt on suurendus, seda endolymphatic kanalis ja sac kasvavad tavaliselt suured ka. Funktsioonid endolymphatic kanalis ja sac ei ole täielikult mõistetav. Teadlased usuvad, et endolymphatic kanalis ja sac aitab tagada, et vedeliku sisekõrva sisaldab õiget koguses teatavaid kemikaale nimetatakse ioone. Ioonid vajalikud, et aidata alustada närviimpulsside et saata heli ja tasakaalu informatsiooni ajju.

Uuringud näitavad, et enamik lapsi laienenud vestibulaarfunktsiooni akveduktid (EVA) välja mingi summa kuulmislangus. Teadlased Samuti on leidnud, et 5 kuni 15 protsenti lastest sensorineural kuulmislangus (kuulmislangus põhjustatud kahju sensoorsete rakkude sees sisekõrva) on EVA. Kuid teadlased ei arva, et EVA põhjustab kuulmislangus, kuid mõlemad on põhjustatud sama aluseks oleva puuduse. EVA võib olla oluline aimugi, mis osutab, mida tegelikult põhjustab kuulmislangus.

EVA võib olla märk geneetiline häire, mida nimetatakse Pendred sündroom, põhjuseks lapsepõlve kuulmislangus. Vastavalt uuringu National Institute on kurtus ja muud kommunikatsioonihäirete (NIDCD), umbes üks neljandik inimesi EVA ja kuulmislangus on Pendred sündroom. Kuulmiskahjustus seotud Pendred sündroom on tavaliselt progressiivne, mis tähendab, et laps kaotab kuulmise aja jooksul. Mõned lapsed võivad saada täiesti kurt.

Lisaks tema seotusest kuulmislangus, EVA ka võib siduda tasakaalustamiseks probleeme väike protsent inimesi. Kuid aju on väga hea teha tasa nõrka teosüsteemi ja enamik lapsi ja täiskasvanuid EVA ei ole tasakaalu häired või raskused teevad rutiinsetest.

EVA on palju põhjuseid, millest kõik ei ole täiesti arusaadav. Kõige tuntud põhjus EVA ja kuulmislangus on mutatsioonid geenis nimega SLC26A4 (varem tuntud kui PDS geeni). Kaks mutatsioonid SLC26A4 geen võib põhjustada Pendred sündroom. Teadlased usuvad, et teiste, praegu teada, geneetilised ja keskkonnategurid ka võib viia EVA.

Vasak: MRI näitab laienemine endolymphatic sac ja kanalis (näidatud noolega) .; Right: kompuutertomograafia näitab laienemine vestibulaarfunktsiooni akvedukt; (noolega näidatud).

Meditsiinitöötajad kasutada erinevaid vihjeid, et aidata neil põhjust kindlaks kuulmislangus. Kaks teste, mida kasutatakse sageli põhjuse tuvastamiseks kuulmislangus on magnetresonantstomograafia (MRI) ja kompuutertomograafia (CT) imaging sisekõrva. Üks või mõlemad testid on sageli soovitatav, et hinnata lapse sensorineural kuulmislangus. See kehtib eriti siis, kui lapse kuulmislangus tekib ootamatult, on suurem ühest kõrvast kui teised, või varieerub või süveneb aja jooksul. Kuigi enamik kompuutertomograafia laste kuulmislangus on normaalne, EVA on kõige sagedamini täheldatud anomaalia.

Raviga on osutunud tõhusaks vähendamiseks kuulmislangus seotud EVA või aeglustades selle progresseerumist. Kuigi mõned otolaryngologists (arst või kirurg, kes on spetsialiseerunud haiguste kõrvad, nina, kurgu ja pea ja kaela) soovitavad steroidid raviks äkk kuulmislangus, ei ole teaduslikud uuringud näitavad, et see on tõhus ravi EVA. Lisaks operatsiooni voolata vedelik välja endolymphatic kanalis ja kotti või eemaldada endolymphatic kanalis ja sac ei ole mitte ainult ebaefektiivne ravis EVA, see võib olla kahjulik. Uuringud on näidanud veenvalt, et need operatsioonid võivad hävitada kohtuistungil.

Vähendada süvenemise kuulmislangus, inimeste EVA peaksid vältima kokkupuudet spordiga, mis võib viia peatrauma; kannavad peakaitse, kui seotud tegevusega nagu jalgrattasõit või suusatamine, mis võib viia peatrauma ning vältida olukordi, mis võivad viia kuni Barotrauma (äärmuslik, kiired muutused õhurõhk), nagu sukeldumine või HBOT ravi. Surve seotud muutused lendavad lennukid on ka täheldatud, et põhjustada kuulmiskahjustusi inimestel EVA. Kuid see on haruldane sündmus kaubalennuki survepesu kajutid. Kui teil on EVA, saate vähendada oma riski kuulmislangus seotud lennureiside võttes ninalahtisteid kui teil on sinus või ninakinnisus, nagu külmal või gripp.

Selgitada kuulmislangus võimalikult varakult on parim viis, kuidas vähendada EVA mõju. Mida varem kuulmislangus on identifitseeritud lapsi, seda kiiremini nad saavad arendada oskusi, mis aitavad neil õppida ja suhelda teistega. Laste püsiv ja progresseeruv kuulmislangus, mis on sageli seotud EVA, saavad õppida teised kommunikatsioonivahendid, nagu viipekeel või cued kõne või kasutades Abivahendite, nagu kuuldeaparaati või sisekõrva implantaadi.

Kuigi mutatsioonid SLC26A4 geeni teadaolevalt põhjustavad EVA, mitte kõik EVA juhtudel on tulemus SLC26A4 mutatsiooni. Mõnedel juhtudel võib olla põhjustatud teiste geneetiliste või keskkonnategurid. Nendel põhjustel on teadlased praegu läbi kliiniline uuring, et tuvastada ja mõista erinevaid tegureid, mis võivad põhjustada EVA ja kuulmislangus. Rohkem infot selle uuringu kohta on siin.

Säilitab organisatsioonide kataloog, mis annab teavet normaalne ja korrastamata protsesse kuulmine, tasakaal, maitse, lõhn, hääl, kõne ja keele.

Kasutage järgmised märksõnad, mis aitavad teil otsida organisatsioone, mis on seotud laienenud vestibulaarfunktsiooni veejuhtmed

Info Keskus; 1 Side Avenue, Bethesda, MD 20892-3456; Toll-free Voice: (800) 241-1044; Toll-free TTY: (800) 241-1055; Faks: (301) 770-8977 E-mail : nidcdinfo @ nidcdernment

Valitsus Pub. Ei 13-6053; Uuendatud november 2012