kuiv nahk juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Normaalne nahk on pehme, nõtke tekstuur, sest tema veesisaldus. Sest naha pehmeks, elastseks ja “normaalne” ülemine kiht peab sisaldama vähemalt 10% vett – ja ideaalis vahel 20% ja 35%. Et aidata kaitsta naha väliskihi kaotada vett, naha rasunäärmed toodavad õlist ainet nimega Tali. Tali on keeruline segu rasvhapete, suhkrute, vahad ja muud looduslikud kemikaalid, mis moodustavad kaitsva barjääri vee aurustumist. Kui nahk ei ole piisavalt rasu, kaotab ta vees ja tunneb kuiv. Kui keskkonnategurid tekitavad rohkem vett aurustumise ja uputama võime Tali, et vältida veekadu, nahk on närtsima ja crack .; Kuiv nahk, mida nimetatakse ka kuivus, on väga levinud probleem kaasaegses ühiskonnas, mis mõjutavad igas vanuses inimestele, isegi imikud. Ameerika Ühendriikides, enamasti kuiv nahk on seotud ühe või mitme järgmise tegureid; Vähenenud tootmise Tali – See on sageli tegur eakatel kuna number ja aktiivsust rasunäärmeid nahas kipub vähenemine vanuse .; Loss olemasolevate Tali – Tavaliselt on tingitud elustiili tegurid, nagu liigne suplemiseks või duši all, liigne puhastamine naha pesemisel või karmid seebid, mis lahustavad kaitsekihi Tali. Mõnel juhul on tulemuseks kuiv nahk üle kogu keha, eriti seas kooli sportlastele duši mitu korda päevas. Muudel juhtudel, kuiv nahk mõjutab ainult käsi – näiteks tervishoiutöötajad, toidu käitleja, kodupuhastus, kodused emad lastega mähkmed ja teised, kes tihti käsi pesema .; Keskkonna seisund suurendab veekadu – äärmuslikes keskkonnatingimustes võib uputama naha loomulikku kaitsebarjääri, põhjustades vee aurustamiseks. See on oluline põhjus kuivale nahale inimeste seas, kes elavad päikese küpsetatud kõrbe kliimaga, eriti osades USA edelaosas. Üleliia kuiv siseõhk võib põhjustada ka naha kuivus ja “talve sügelema” Põhja-Ameerika Ühendriigid, eriti inimesed, kes kasutavad suruõhu küttesüsteeme. Nende hulgas väljas sportlased, sage kokkupuude tuul ja päike võib aurustuda vett nahka, muutes pinna tunda sügelev ja kuiv. Isegi ujujate saad kuiv nahk, sest keemiliste elementide sisalduse basseinivees tegelikult juhib niiskuse nahalt.

Sümptomid

Mõnikord ainus sümptom kuiv nahk on sügelus, kuigi enamik inimesi ka märkad, et nende nahk on kihiline ja veidi rohkem kortsus kui tavaliselt. Sümptomid kuiv nahk võib halvendada talvekuudel, eriti kui sa kulutad palju aega siseruumides, kus kuumutatud õhk on kuiv .; Diagnoos; Enamikul juhtudel tüsistusteta kuiv nahk saab diagnoosi panna ise. Alustada uurides oma tavalise nahahoolduse rutiinne. Kas sa tihti pikad, kuumad vannid või dušid, mida võib välja pesemist nahale kaitsekihi Tali? Kas sa duši all mitu korda päevas või hõõruge nahka pind karmid seebid? Kas teil on töö, mis nõuab sagedast kätepesu ?; Edasi uurida oma keskkonnariskitegurite, nii sees kui väljas. Kas sa elad kuiv, kõrbe kliimat? Kas te tavaliselt kulutada oma talvekuudel siseruumides, köetavates ruumides ilma niisutaja? Kui sa ei lähe õues, sa kaitsta nahka vastavat riietust või koos päikesekaitsekreemi avatud pinnad? Millal oli viimane kord, kui kasutatakse kreem ?; Eeldatav kestus; Kui sa hakkad hoolitseda oma nahka korralikult, kestendamine ja sügelema kuiv nahk peaks parandama ühe või kahe nädala jooksul. Paljudel juhtudel on hea kreem hakkab tegema oma naha vaadata pehmem ja Suppler minuti jooksul .; Ilma nõuetekohase hoolduse, kuiv nahk võib muutuda krooniliseks probleemiks, mis võib viia naha paksenemine, pragunemise ja verejooks. See võib suurendada oma riski nahainfektsioonidega .; Ärahoidmine; Sa võid seda ennetada kuiv nahk, võttes neid samme; Ujuma koos soe (mitte kuuma) veega, kasutades lõhnastamata seebi, et kas on kõrge rasvasisaldusega või sisaldab glütseriini. Vältida puhastamine .; Kui olete sportlane, dušš off kiiresti pärast treeningut või mängu. Kasutage sooja veega, ja tuua oma seebi, sest raskeveokite “jõusaal” kaubamärke võib olla liiga tugev .; Kui olete oma vanni või dušši, pat kuiv ja kohe rakendada kreem. Lõhnastamata niisutava kreemiga on lihtne kohaldada ja aitab säilitada naha niiskust .; Katke katmata nahale, kui sa mängid õues. Kui te ei saa kanda kaitseriietust, sest kuuma ilmaga või mängu määrused, kehtivad päikesekaitset kreem. Kui teil on ujuja ja on probleeme kuiva nahka, kohaldatakse kerge kiht vaseliini enne sisestada basseinis. Dušš kui olete basseinist välja, pat kuiv ja kohe rakendada kreem .; Kui teie siseõhu on kuiv talvekuudel, kasutada õhuniisutajat tõsta õhuniiskuse taset .; Vajadusel päevasel ajal, kandke kreem, mis sisaldab vähemalt üht järgmistest koostisainetest: glütseriin, uurea, püroglutaarhape, sorbitool, piimhape, laktaat soolad või alfa-hüdroksühapped .; Vältida overusing antiperspirandid ja parfüümid, sest need tooted ei kuivata nahka.

diagnoos

Enamikul juhtudel tüsistusteta kuiv nahk saab diagnoosi panna ise. Alustada uurides oma tavalise nahahoolduse rutiinne. Kas sa tihti pikad, kuumad vannid või dušid, mida võib välja pesemist nahale kaitsekihi Tali? Kas sa duši all mitu korda päevas või hõõruge nahka pind karmid seebid? Kas sul on töö, mis nõuab sagedast kätepesu?

Kui kaua see kestab?

Kui sa hakkad hoolitseda oma nahka korralikult, kestendamine ja sügelema kuiv nahk peaks parandama ühe või kahe nädala jooksul. Paljudel juhtudel on hea kreem hakkab tegema oma naha vaadata pehmem ja Suppler mõne minuti jooksul.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Sa võid seda ennetada kuiv nahk, võttes neid samme

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Kui sul on lihtne Kuiva naha alustada üritab esitatavad ettepanekud Tõkestusosa. Kui teie kuiv nahk püsib, pöörduge arsti kabinetti nõu.

Kui külastada arsti

Helista oma esmatasandi arsti või dermatoloog (arst, kes on spetsialiseerunud nahaga probleeme), kui teil on

prognoos

Üldiselt prognoos on hea. Saad sageli vältida kuiva nahka, tehes mõned lihtsad muutused elustiilis. Kui kuiv nahk arenedes on palju rahustav ja efektiivne ravi olemas. Enamik saab osta ilma retseptita.