kreatiin

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Kreatiin on omandatud dieedi või sünteesitakse organismis. See on komponent lihaskoe ja esineb looduslikult liha, kala ja muude loomsete toodete, jälgedena leidub piimas ja mõned taimed. Heeringas sisaldab 6,5-10 g / kg kreatiin, samas veise-, sea-, lõhe ja tuunikala sisaldavad kõik umbes 4-5 g / kg. Tüüpiline western dieet annab 1-2 g / päevas; taimetoitlased tarbivad palju vähem ja seega on nende igapäevane kreatiini vajadused on rahuldatud täielikult nende organite sünteesi arginiini ja glütsiini 2 ensüümreaktsioonide. Neerudes guanidiinäädikhappe toodetakse ja üleandmisel maksa, metüleerub lehe metioniini moodustamiseks kreatiin. See protsess toodab umbes 1-2 g / päevas kreatiin. Kreatiin Seejärel transporditakse ringlusse erinevates kudedes, eriti skeletilihaste, utiliseerimiseks.

Enamik uuringuid mõjude hindamiseks suukaudse kreatiinmonohüdraadi on läbi viidud kasutades kreatiinimonohüdraate pulbrina. Toimet muud täiendada preparaate, nagu kreatiintsitraat või kreatiinfosfaadi, ei ole kindlaks määratud. Kreatiinmonohüdraat on saadaval mitmes annus vorme, sealhulgas baar, kommid, kapslid, geel, kummi, vedel ja pulber. Efektiivsust mõned neist annuse vormid ei ole tõestatud.

Kreatiin avastati 1832. aastal Prantsuse keemik Michel Chevreul kui orgaaniline koostisosa liha. Lihaste töö seostati hiljem kreatiini 1847, kui leiti, et liha loodusliku rebased hukkus tagaajamine sisaldas 10 korda rohkem kreatiini kui need, kes elavad vangistuses. Aastal 1911, kreatiin Teatati olla kaasatud lihastes; näidati, et hapniku tarbimine võib olla stimuleeritud lisades kreatiin lihaskoe valmistamiseks. 1930-ndate alguses, tehti ettepanek, et kreatiinfosfaadist võiks olla energiaallikana lihaste kokkutõmbumine, kui tema suur vaba energia hüdrolüüs (12 kcal / mol) tuvastati. By 1939, hapnikutarbimise näidati siduda kreatiinfosfaadi sünteesi lihastes, mis kinnitas, et oksüdatiivse fosforüülimise oli tõepoolest funktsioonina kreatiin.

1960ndate lõpus, teadlased hakkas kasutama nõelbiopsia tehnikat õppida jaotus ja resünteesi adenosiintrifosfaadi (ATP) ja kreatiinfosfaadist teostamise. Alles 1990-ndate alguses, et kreatiini mõju treeningu tulemuslikkust inimestel hakkas uuritud. Aruanded järgnes 1992. aastal 20% kasvu inimese lihasmassi pärast Kreatiini. Arvukad uuringud on nüüdseks läbi treenimata või mõõdukalt treenitud teemasid laboris, et otsustada võimaliku ergogenic väärtus Kreatiini. Kasu on laiendanud kaugemale lihtsast labori harjutused, täiustatud sprint ja tõstevarustus tulemuslikkuse teatas tippsportlased.

Limited uuringud on näidanud, kreatiin jõudlust ja lühiajaliste, kõrge intensiivsusega treeningut. Süstemaatiline ülevaade tõestasid häid tulemusi erinevate lihasdüstroofia, kuid andmed ei näita sama positiivne mõju patsientidele ainevahetuse myopatiat. Esialgsed andmed näitavad, et kreatiin võib olla kasulik neurodegeneratiivsete haiguste, nagu amüotroofiline lateraalskleroos ja Huntingtoni ja Parkinsoni tõbi, kuid suuremat kliinilist uuringut nõutakse selle kinnitamiseks kasu. Case aruanded näitavad kasu Kreatiini aastal 2 3 kreatiini defitsiidi sündroomi kindlaks ja arvatakse, et need 2 sündroomid võivad olla osaliselt või täielikult välja ravitud alguses ja pikaajalise Kreatiini. Veel kliinilistes uuringutes on vaja selle toime kinnitamiseks.

Oral doosid 2-35 g päevas. Laadimine doosid on tavaliselt 20 g / päevas kuni 1 nädal ja doose on 5 g / päevas.

Patsiendid, kellel on esinenud neerupuudulikkust või diabeet, või kui koos nefrotoksiliste peaks vältima Kreatiini või hoolikalt jälgida, kui täiendamine on vajalik.

Informatsioon ohutuse ja efektiivsuse raseduse ja imetamise ajal ei ole.

Puudub hästi dokumenteeritud.

Enamik teateid kõrvaltoimetest jäävad ebamäärased, sest neil puudub dokumentatsioon hästi kontrollitud uuringuid. Ainus hästi dokumenteeritud kõrvaltoimeks on keha kaalu kasv. Anekdootlikke aruanded sisaldavad väiksemaid GI ärritunud, dehüdratsioon, soojus seotud haiguste, hüpovoleemia, elektrolüütide tasakaalu ja lihaste krampi.

Uurimusest selgub, vähe või üldse teavet toksikoloogia, kasutades seda toodet.

viited