Kosmeetika ja ekseemi: Mida valida

Kui teil on ekseem, siis võib juba tead, et mõned kosmeetika ärritada nahka – kuid see ei tähenda, sa pead loobuma meik.

1. sheavõi, glütseriin ja lanoliin. Need niisutavate ainetega remondi oma nahka ja aitab see välja tervislikumaks. Vaata nahahooldustooted, et loetleda üks neist esimese, teise või kolmanda koostisosade nimekirja.

2. Hüaluroonhape. See aitab juhtida õhust niiskust nahale. Sile koor hüaluroonhappe lisatõuke niiskuse ja kergendada kihiline, kuiv nahk.

3. Niacinamide. Kui punased laigud näitavad läbi kuitahes palju kihte meik sa vaia, proovige seerumi või kreemi, mis on selle ühendi, mida nimetatakse ka vitamiin B3. See võib vähendada punetust ekseem, tugevdades naha loomulikku barjääri. Kanna niacinamide koor, seejärel panna kosmeetika.

1. Glycolic, salitsüülhappe ja retinool. Need tooted kipuvad kuivama või ärritada nahka, mis on probleem inimestele ekseem. Tingimuseks on osaliselt tingitud nõrk naha barjääri, mis võimaldab ärritav kemikaalide sattuda nahale kergemini ja laseb rohkem vett aurustuda. Nii et see on parim, et vältida tooteid, mis muudavad selle probleemi hullemaks.

2. säilitusained nagu metüülparabeenist või butüülparabeeni. Nad aitavad hoida kosmeetika ja nahahooldustooted minna halb või kasvavad bakterid, kuid nad võivad põhjustada ka põletik. Proovi kasutada tooteid looduslike säilitusaineid nagu neem õli või Greibiseemneekstrakt kui saad – nad on vähem ärritav.

3. lõhnaaineid. Ükskõik kui pehme ja peen lõhn võib olla koostisaineid, mis annavad lõhna meik ja kreemist võib vallandada ekseemi ägenemist. Sinu parim bet? Pick kosmeetika, mis on valmistatud tundlikule nahale (seda nii öelda pakendil). Vaata need, mis ütlevad “aroomi-free”, mitte “lõhnastamata” sildil. Looduslikud ja orgaanilised tooted on ka tavaliselt tasuta parfüüme, kuid lugeda nende etiketid veenduda.

Allikad

Sejal Shah, MD, käivad dermatoloog, St. Luke – Roosevelt Hospital Cente; sidusettevõte, Bernstein Medical Center for juuste taastamiseks, New York City.

Robert Anolik, MD, kliiniline abiprofessor dermatoloogia, NYU School of Medicine ja Weill Cornelli meditsiinikolledži Cornelli Universit; sidusettevõte, Laser & Skin Surgery Center, New York City, ja meditsiini Beauty Bar.

National ekseem Association.