kõrvapõletik (keskkõrva) haigus

Kõrvapõletik (äge keskkõrvapõletik) on kõige sagedamini bakteriaalne või viiruslik infektsioon, mis mõjutab keskkõrva on õhuga täidetud ruumi taga kuulmekile, mis sisaldab pisikesi vibreeriv luud kõrva. Lapsed on tõenäolisem kui täiskasvanutel saada kõrvapõletikke.

Kõrvapõletikud tihti on valus, sest põletik ja kogunemise vedelikud keskkõrva.

Sümptomid

Kuna kõrvapõletikke tihti koristama oma ravi võib alata haldamise valu ja järelevalve probleem. Kõrvapõletiku imikutel ja raskematel juhtudel üldiselt nõuavad sageli antibiootikumi ravimeid. Pikaajaline seotud probleemide kõrvapõletikke – püsiv vedelikud keskkõrvas, püsiv infektsioon või sagedased infektsioonid – võib põhjustada kuulmise probleeme ja muid tõsiseid tüsistusi.

Kõrvavalu, eriti kui pikali; Vedur või tõmmates kõrva; Unehäired; Nutt rohkem kui tavaliselt; Toimides rohkem ärritatud kui tavaliselt; Kuulmislangus või vastates helisid; Tasakaalu kaotamine; Palavik 100 F (38 C) või kõrgem; Vedeliku drenaažiga kõrva; Peavalu; Isutus

Algusega märke ja sümptomeid kõrvapõletik on tavaliselt kiire.

Märgid ja sümptomid ühiste laste hulka

Sagedasteks sümptomiteks täiskasvanutel hulka

Kõrvavalu; Vedeliku drenaažiga kõrva; vähenenud kuulmine

Märgid ja sümptomid kõrvapõletik võivad näidata teatud tingimused. On oluline, et saada täpne diagnoos ja kohene ravi. Helista oma lapse arstiga

Sümptomid kestavad kauem kui üks päev; Sümptomid esinevad lapse vähem kui 6 kuu vanuselt; Kõrvavalu on raske; Teie laps või väikelapse on unetuid või ärrituvus pärast külma või muude ülemiste hingamisteede infektsioon; Märkate heakskiidu vedelikku, mäda või verine eritis kõrvast

põhjuste

Täisealise kõrvavalu või heakskiidu peaksid arsti niipea kui võimalik.

Kõrvapõletik põhjustab bakter või viirus keskkõrvas. See infektsioon põhjustab sageli muust haigusest – külm, gripp või allergia – mis põhjustab liiklusummikuid ja turse nina, kurgu ja kuulmetõri torud.

Eustachiuse torud on paari kitsas torud, mis töötavad igast keskkõrva kuni kõrge kurgu tagaosas, taga ninaõõnepõletik. Kõri torude otsad lahti ja lähedal

Turse, põletik ja lima kuulmetõri torud alates ülemiste hingamisteede infektsioon või allergia võib blokeerida, põhjustades Vedeliku kogunemine keskkõrva. Bakteriaalne või viirusnakkus on see vedelik tavaliselt mida toodab sümptomeid kõrvapõletik.

Kõrvapõletikke on lastel sagedamini, osaliselt seetõttu, et nende kuulmetõri torud on kitsam ja horisontaalne – tegurid, mis muudavad nad raskem äravoolu ning tõenäoliselt ummistuda.

Riskitegurid

Adenoidid on kaks väikest padjad kudede kõrge taga nina arvati mängivat rolli immuunsüsteemi aktiivsust. See funktsioon võib muuta need eriti tundlikud infektsioon, põletik ja turse.

Reguleerida õhusurve keskkõrva; Värskenda õhku kõrva; Nõruta normaalne eritistega keskkõrva

tüsistused

Kuna adenoidid on lähedal avamine kuulmetõri torud, põletik või laienemine adenoidid võib blokeerida torud, aidates seeläbi kaasa keskkõrvapõletik. Põletik adenoidid on tõenäolisem, et oma roll laste kõrvapõletikke, sest lapsed on suhteliselt suurem adenoidid.

Keskkõrvapõletik ülevoolavalt on põletik ja vedeliku kogunemist (efusioon) keskkõrvas ilma bakteriaalne või viiruslik infektsioon. See võib tekkida, kuna vee kogunemist püsib pärast kõrvapõletik on lahendatud. Samuti võib juhtuda, sest mõned düsfunktsiooni või noninfectious ummistust kuulmetõri torud .; Krooniline keskkõrvapõletiku ülevoolavalt tekib siis vedeliku jääb keskkõrva ja jätkab naasta ilma bakteriaalse või viirusnakkuse. See muudab lapsed vastuvõtlik uutele kõrvapõletikke, ja see võib mõjutada kuulamist .; Krooniline mädane keskkõrvapõletik on püsiv kõrvapõletik, et sageli toob pisaravool või perforatsioon kuulmekile.

Tingimused keskkõrva, mis võivad olla seotud kõrvapõletik või tulemus sarnastes keskkõrva probleemid hõlmavad järgmisi

Age. Laste eluaasta vahel 6 kuud ja 2 aastat on vastuvõtlikumad kõrvainfektsioone tõttu suurus ja kuju nende kuulmetõri torud ja kuna nende vähearenenud immuunsüsteemile .; Group lapsehooldustasu. Laste eest hoolitseb rühmiti on tõenäolisem, et saada nohu ja kõrvapõletikud kui on lapsed, kes kodus, sest nad puutuvad kokku rohkem infektsioone, nagu nohu .; Imiku toitmine. Imikud, kes joovad pudelist, eriti lamades, kipuvad olema rohkem kõrvapõletikke kui teha lapsi rinnaga toita .; Hooajalised tegurid. Kõrvapõletikke on kõige levinum sügisel ja talvel, kui nohu ja gripp on levinud. Inimesed, kellel on hooajaline allergia võib olla suurem risk kõrvapõletikke hooajaliste kõrge õietolmuhulkade .; Õhu halva kvaliteediga. Kokkupuude tubakasuitsuga või kõrge õhusaastega võib suurendada riski kõrvapõletik.

diagnoos

Keskkõrv on kolm väikest luud – haamer, alasi ja jalus. Keskkõrv on eraldatud oma välise kõrva kuulmekile ja ühendatud tagasi oma nina ja kurgu kitsa vahekäigu nimetatakse kuulmetõri. Sisekõrva, tigu-kujuline struktuur, on osa oma sisekõrva.

Riskifaktorid kõrvapõletikke hulka

Kuulmislangus. Kerge kuulmislangus, et tuleb ja läheb on üsna levinud koos kõrvapõletik, kuid see on tavaliselt naaseb, mis see oli enne nakatumist pärast nakatumist puhastab. Püsiv nakkus või püsiv vedelikud keskkõrva võib põhjustada suurem kuulmislangus. Kui mingi püsivaid kahjustusi kuulmekile või muu keskkõrva struktuurid, püsiv kuulmislangus võib esineda .; Kõne või arengu hilinemist. Kui kuulmine on ajutiselt või püsivalt langenud imikutel ja väikelastel, neil võib tekkida viivitusi kõne, sotsiaalne ja arendav oskusi .; Nakkuse levikut. Ravimata infektsioon või infektsioon, mis ei allu hästi ravile võib levida lähedal kudedes. Nakkus mastoid, kondine väljaulatuv kõrva taha, nimetatakse mastoidiit. See haigus võib kahjustada luude ja moodustamise mäda täis tsüstid. Harva tõsine keskkõrva infektsioonid levida teistesse kudedesse kolju, sealhulgas aju või membraanidega ümbritsetud aju (meningiit) .; Rebimine kuulmekile. Enamik kuulmekile pisarad tervendada 72 tunni jooksul. Mõningatel juhtudel kirurgilist korrektsiooni on vaja.

Enamik kõrvapõletikke ei põhjusta pikaajalisi tüsistusi. Sagedase või püsiva infektsiooni ja püsiv vee kogunemist võib põhjustada tõsiseid tüsistusi

Tympanometry. See test mõõdab liikumise kuulmekile. Seade, mis sulgeb kuulmekäiku reguleerib õhurõhku kanal, põhjustades kuulmekile liikuda. Seade kvantitatiivselt kui ka kuulmekile liigub ja näeb kaudne mõõt rõhu keskkõrva .; Akustiline reflektomeetrilisel. See test mõõdab, kui palju lähtuv heli seade peegeldub tagasi kuulmekile – kaudne meede vedelikud keskkõrva. Tavaliselt kuulmekile neelab enamiku heli. Kuid rohkem rõhku seal on vedelik keskkõrvas, seda rohkem heli kuulmekile kajastab .; Tympanocentesis. Harva võib arst kasutada pisike toru, mis läbistab kuulmekile voolata vedelik keskkõrvas – menetlusele, mida nimetatakse tympanocentesis. Määramise katsed haigusetekitaja vedelik võib olla kasulik, kui infektsiooni ei reageerisid hästi eelmisele ravi .; Muud testid. Kui teie lapsel on tekkinud püsiv kõrvapõletikke või püsiv vee kogunemist keskkõrva arst võib teid suunata ärakuulamist spetsialist (kõrvaarst), logopeedi või arengulised terapeut testid kuulmise, kõne oskused, keele mõistmine või arengulised võimeid.

Arst saab tavaliselt diagnoosida kõrvapõletik või muu seisund, mis põhineb sümptomid te kirjeldaksite ja eksami. Arst tõenäoliselt kasutada valgustatud instrument (An otoskoop) vaadata kõrvad, kurgu ja nina teekonda. Ta tõenäoliselt ka kuulata oma laps hingata stetoskoop.

Instrumenti kutsus pneumaatilise otoskoop on sageli ainus erivahendeid arst peab tegema diagnoosi kõrvapõletik. See vahend võimaldab arstil vaadata kõrva ja otsustada, kas vedeliku taga kuulmekile. Mis pneumaatilise otoskoop, arst õrnalt suureliseks õhu vastu kuulmekile. Tavaliselt on see koorija õhu põhjustaks kuulmekile liikuda. Kui keskkõrva vedelikuga täidetud, arst jälgida vähe pole liikumise kuulmekile.

Äge keskkõrvapõletik. Diagnoos “kõrvapõletik” Üldiselt on lühendvormina äge keskkõrvapõletik. Arst tõenäoliselt teeb seda diagnoosi, kui ta märgib märke vedelik keskkõrvas, kui esineb märke või infektsiooni sümptomid, ja kui sümptomite teket oli suhteliselt ootamatu .; Keskkõrvapõletik ülevoolavalt. Kui diagnoos on keskkõrvapõletik ülevoolavalt, arst on leidnud tõendeid vedeliku keskkõrvas, kuid puuduvad praegu sümptomite või infektsioon .; Krooniline mädane keskkõrvapõletik. Kui arst teeb diagnoos krooniline mädane keskkõrvapõletik, ta on leidnud, et püsiv kõrvapõletik tulemusena ei rebeneks ega perforatsioon kuulmekile.

ravi

Arst võib teha muid diagnostilisi teste, kui on kahtlus diagnoosi, kui tingimus ei ole vastanud eelmise ravi, või kui on muid püsiv või tõsiseid probleeme.

Laste 6-23 kuud Kerge sisekõrva valu ühest kõrvast vähem kui 48 tundi ja temperatuuril alla 102,2 F (39 C); Laste 24 kuud ja vanemad Kerge sisekõrva valu ühes või mõlemas kõrvas vähem kui 48 tundi ja temperatuuril alla 102,2 F (39 C)

Mõned kõrva infektsioonid taanduvad ilma ravita antibiootikumidega. Mis on parim lapsele sõltub paljudest teguritest, sealhulgas oma lapse vanust ja sümptomite raskus.

Sümptomid kõrvapõletikke tavaliselt parandada esimese paari päeva jooksul, ja mis kõige infektsioonid koristama oma ühe kuni kahe nädala jooksul ilma ravita. American Academy of Pediatrics ja American Academy of Family Arstid soovitavad ootama-ja-vaata lähenemisviisi üks võimalus

Ettevalmistused kohtumine

On tõendeid, et antibiootikumikuuri võib olla kasulik teatud laste kõrvapõletikke. Rääkige oma arstiga kasu antibiootikume kaaluda võimalikke kõrvaltoimeid ja muret liig antibiootikume luua tüved resistentsed haigused.

Arst annab nõu, kuidas ravi, et vähendada valu kõrvapõletik. Need võivad sisaldada järgmisi

Soe kompress. Emissioon soe, niiske washcloth üle kahjustatud kõrva võib vähendada valu .; Valuvaigisteid. Arst võib soovitada kasutamise üle leti paratsetamooli (Tylenol, jt) või ibuprofeen (Advil, Motrin IB, muu) valu leevendamiseks. Kasutage ravimeid vastavalt juhendile sildil. Olge ettevaatlik, andes aspiriini lapsed või teismelised. Lapsed ja teismelised toibumas tuulerõuged või gripilaadsed sümptomid ei tohi kunagi võtta aspiriini, sest aspiriin on seostatud Reye sündroom. Rääkige oma arstile, kui teil on küsimusi.

Ärahoidmine

Pärast esialgset vaatlusperiood, võib arst soovitada antibiootikumi ravi kõrvapõletik järgmistes olukordades

Lapsed alla 6 kuu vanustel kinnitas äge keskkõrvapõletik on tõenäolisem, et ravida antibiootikumidega ilma algse vaatlusandmeid ooteaeg.

Isegi pärast sümptomite paranenud, tuleb kindlasti kasutada kõiki antibiootikumi vastavalt juhendile. Suutmatus seda teha võib põhjustada korduvaid infektsiooni ja bakterite resistentsus antibiootikumide ravimeid. Rääkige oma arstile või apteekrile, mida teha siis, kui olete kogemata vahele doosi.

Kui teie lapsel on korduvad keskkõrvapõletik või keskkõrvapõletiku ülevoolavalt, võib arst soovitada kord voolata vedelik keskkõrvas. Keskkõrvapõletik defineeritakse kolme episoode nakkuse kuus kuud või neli episoode nakkuse aastas vähemalt ühe esinevate viimase kuue kuu jooksul. Keskkõrvapõletik ülevoolavalt on püsiv vee kogunemist kõrva pärast nakatumist on lahendatud või selle puudumisel nakkust.

Ajal ambulatoorse kirurgilise protseduuri nimetatakse myringotomy, kirurg loob väike auk kuulmekile, mis võimaldab tal aspireerige vedelikud välja keskkõrva. Väike toru (tümpanostoomiatoru) on avaus, mis aitab ventileerida keskkõrva ja kogunemise vältimiseks rohkem vedelikku. Mõned torud on ette nähtud, viibima kuus kuud aastas ja siis kukkuda oma. Muud raud- on kohandatud jääma kauem ja võib vajada kirurgiliselt eemaldada.

Kuulmekile tavaliselt sulgub pärast uuesti toru kukub või eemaldatakse.

Krooniline infektsioon mille tagajärjel perforatsioonini kuulmekile – kroonilised mädane keskkõrvapõletik – on raske ravida. See on sageli ravida antibiootikumidega manustada tilkadena. Te saate juhised aspireerige vedelikud läbi kuulmekäiku enne ravimi manustamist langeb.

Laste sagedase või püsiva infektsiooni või püsiva vedelik keskkõrvas tuleb hoolikalt jälgida. Rääkige oma arstile, kui tihti sa peaksid ajakava järelkontrollis. Arst võib soovitada regulaarse kuulamise ja keeleeksam.

Kõrva torud (tümpanostoomiatoruga ventilatsiooni torud, rõhutasandus torud) on pisikesed silindrid, tavaliselt valmistatud plastikust või metallist, mis on kirurgiliselt sisestatud kuulmekile. Kõrva toru tekitab hingamisteede et ventilates keskkõrva ja takistab kogunemine vedeliku taga kuulmekile.

Sa tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või oma lapse lastearst. Sul võib olla nimetatud spetsialist kõrva, nina ja kurgu (ENT) häired (kõrvaarst) kas probleem on kestnud juba mõnda aega, ei reageeri ravile või on tekkinud sageli.

Kui teie laps on piisavalt vana, et vastata, enne oma ametisse rääkida lapse kohta küsimusi võib arst küsida ja olla valmis vastama küsimustele nimel oma lapsele. Küsimused täiskasvanutele tegeleb enamik samu küsimusi.

Järgmised näpunäited võivad vähendada riski haigestuda kõrvapõletikke

Laste 6 elukuust mõõduka kuni raske kõrvavalu ühes või mõlemas kõrvas vähemalt 48 tundi või temperatuuril 102,2 F (39 C) või rohkem; Laste 6-23 kuud Kerge sisekõrva valu ühes või mõlemas kõrvas vähem kui 48 tundi ja temperatuuril alla 102,2 F (39 C); Laste 24 kuud ja vanemad Kerge sisekõrva valu ühes või mõlemas kõrvas vähem kui 48 tundi ja temperatuuril alla 102,2 F (39 C)

)

Mis nähud või sümptomid on sul täheldatud ?; Millal Sümptomite ?; Kas kõrvavalu? Kuidas te kirjeldaksite valu – kerge, mõõduka või raske ?; Kas te olete täheldanud võimalik märke valu imiku või väikelapse nagu kõrva tõmmates, unehäired või ebatavaline ärrituvus ?; Kas teie lapsel oli palavik ?; Kas on olnud eritis kõrvast? Kas heakskiidu selge, hägune või verine ?; Kas te olete täheldanud kuulmispuudega? Kas teie laps vastata vaikne heli? Kas teie vanem laps küsib: “Mida?” sageli ?; Kas teie laps hiljuti oli külm, gripp või muu hingamisteede sümptomid ?; Kas teie lapsel on hooajaline allergia ?; Kas teie lapsel oli kõrvapõletik varem? Millal?; Kas teie laps allergiline mõne ravimi, nagu penitsilliin?

Vältida külmetushaiguste ja muud haigused. Õpetage oma lapsi pesta tihti käsi ja põhjalikult ning ei jaga söömine ja joomine kööginõud. Õpetage oma lapsi köha või aevastus oma käe kelm. Kui võimalik, piirata aega oma lapse veedab rühm lapsehooldustasu. Laps arstiabis, kus on vähem lapsi võib aidata. Püüdke hoida oma lapse koju lasteasutuse või kooli, kui haige .; Vältida pruugitud suitsu. Veenduge, et keegi suitsetab kodus. Kodust eemal viibimise, suitsuvaba keskkonda .; Rinnaga toita. Kui võimalik, rinnaga toita vähemalt kuus kuud. Rinnapiim sisaldab antikehi, mis võivad pakkuda kaitset kõrvapõletikke .; Kui te pudel toita, hoidke last püstises asendis. Vältida tugipostid pudel beebi suus, samas ta pikali. Ära pane pudelid võrevoodi beebi .; Rääkige oma arstiga vaktsineerimised. Küsige oma arstilt, mida vaktsineerimised on teie lapsele sobiv. Hooajaline gripp kaadrid, pneumokoki ja muud bakteriaalsed vaktsiinid võivad aidata ennetada kõrvapõletikke.