kortikotropiin (süst liinil) ettevaatusabinõud

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused veenduda, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Ära saada elusvaktsiinideks ajal teie või teie laps kasutate seda ravimit.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib suurendada infektsioonide tekkeriski tõttu. Vältida lähedal inimesi, kes on haiged või on infektsioonid, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge arsti poole, kui te arvate, haigestunud või kui tekib palavik või külmavärinad, köha või kähedus, alaseljas või küljes valu või valulik või raskendatud urineerimine.

Kasutades liiga palju seda ravimit või kasutada seda pikka aega, võib suurendada riski, neerupealistes probleeme (nt Cushingi sündroom). Risk on suurem lastele ja patsientidele, kes kasutavad suurtes kogustes pikka aega. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel on rohkem kui üks nendest sümptomitest, kui te kasutate seda ravimit: nägemise hägustumine; pearinglus või minestamine; kiire, ebakorrapäraste või südamepekslemine; luumurrud, suurenenud janu või urineerimine; ärrituvus; ümmargused või “kuu” nägu, kael, või pagasiruumi; kõhuvalu; õhuke nahk või kergesti verevalumid; kehakaalu tõus või langus või ebatavaline väsimus või nõrkus.

See ravim võib põhjustada vedelikupeetust (turse) mõnedel patsientidel. Järgige hoolikalt arsti ettekirjutusi spetsiaalse dieedi (eriti soola tarbimist).

See ravim võib varjata või peita sümptomeid teiste haiguste, kui te kasutate seda. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on infektsioonisümptomeid; must, tõrva meenutav väljaheide; muutused kehakaalus, hingamisraskused; kiire pulss; suurenenud janu; kõhuvalu, ebaharilik väsimus või oksendamine.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil esineb tõsine kõhuvalu või mao- põletamine, krambid, või valud; verine või must, tõrva meenutav väljaheide, kõhukinnisus või kõhulahtisus; kõrvetised seedehäired, iiveldus, või oksendamine materjali, mis näeb välja nagu kohvipaksu. Need võivad olla sümptomid tõsine mao- või seedetrakti probleemi.

See ravim võib põhjustada muutusi tuju ja käitumist. Pöörduge arsti poole, kui teil või teie lapsel on unehäired, depressioon või ärrituvus, meeleolu või muid muutusi käitumises.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on mingeid muudatusi oma silmad, nagu punetus, sügelus, turse või nägemishäired, kui te kasutate seda ravimit. Arst võib teil oma silmad üle kontrollida silma arst.

See ravim võib väheneda luutiheduse kui kasutatakse pikka aega. Madal luutihedus võib põhjustada aeglase kasvu ja võib põhjustada osteoporoosi igas vanuses. Kui teil on küsimusi selle küsige oma arstilt.

Ärge lõpetage selle ravimi kasutamist järsku, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Arst võib teie või teie laps järk-järgult vähendada kasutate enne ravi täielikult.