kortikosteroide (suu kaudu, parenteraalselt) ettevaatusabinõud

Arst peaks kontrollima oma korrapäraseks külastused. Ka teie edu võib olla vaja kontrollida, kui olete lõpetanud ravimi kasutamist, kuna mõned mõjud võivad jätkata.

Ärge lõpetage selle ravimi kasutamist ilma eelnevalt arstiga konsulteerimata. Arst võib teil vähendada järk-järgult kogus kasutate enne ravimi võtmise lõpetamisel täielikult.

Pöörduge arsti poole, kui teie seisund ilmub või süveneb pärast annust vähendatakse või ravi selle ravimiga on peatunud.

Kui te kasutate kortikosteroide pikka aega

Pöörduge arsti poole, kes vastutab, et te kasutate seda ravimit

Vältida tihedas kontaktis kellegagi, kes on tuulerõuged või leetrid. See on eriti tähtis lastele. Rääkige oma arstile, kui te arvate, et olete kokku puutunud tuulerõuged või leetrid.

Kuigi sa ravitakse seda ravimit, ja pärast võtmise lõpetamist, ei ole mingit immuniseerimise ilma arsti nõusolekuta. Ka teised inimesed elavad oma kodus ei tohiks saada suukaudse poliomüeliidi vaktsiini, kuna on olemas võimalus, võiksid nad läbida polioviirus sisse logida. Lisaks tuleks vältida tihedas kontaktis teiste inimestega koolis või tööl, kes on hiljuti võtnud suukaudse poliomüeliidi vaktsiini.

Diabeediga patsientidel

Patsientidel, kellel see ravim süstitakse nende muhvid