kontaktdermatiit teste ja diagnoosimine

Kontakt dermatiit on punane, sügelev lööve tingitud aine satub nahale. Lööve ei ole nakkav ega eluohtlik, kuid see võib olla väga ebamugav.

Võimalikud põhjused hõlmavad seebid, kosmeetika, lõhnad, ehted ja taimed, nagu mürk luuderohi või mürgi tamme. Mõned inimesed puutuvad ained tööl, mis võib põhjustada ekseemi.

Millal näha arsti

Raviks kontaktdermatiit edukalt, siis tuleb kindlaks teha ja vältida põhjus teie reaktsiooni. Kui saate vältida rikkuva aine, lööve taandub tavaliselt kuni kaks kuni neli nädalat. Võid proovida rahustav nahka jaheda niiske kompressid, anti-sügelema kreemid ja muud eneseabi samme.

Mida sa saad teha

Kontakt dermatiit esineb tavaliselt valdkondades oma keha, mis on otseselt kokku puutunud aine – näiteks koos vasikas harjatud vastu mürki luuderohi või all watchband mis vallandab allergia. Reaktsioon tekib tavaliselt minutite või tundide jooksul pärast kokkupuudet ärritava aine või allergeen. Lööve võib kesta 2-4 nädalat.

Mida ootate oma arsti

Märgid ja sümptomid kontaktdermatiit hulka

Raskusaste lööve sõltub

Pöörduge arsti poole, kui

Pöörduda arsti poole järgmistes olukordades

Kontakt dermatiit on tingitud aine sa kokku puutunud, et ärritab nahka või vallandab allergilise reaktsiooni. Aine võib olla üks tuhandetest teadaolevatest allergeenid ja ärritajad. Mõned neist ainetest võib põhjustada nii ärritav kontaktdermatiit ja dermatiidi.

Ärritav kontaktdermatiit on kõige levinum. See nonallergic põletikuline reaktsioon tekib, kui aine kahjustab naha välimine kaitsekiht.

Mõned inimesed reageerivad tugevate ärritajate pärast ühekordset kokkupuudet. Teised võivad nähud pärast korduvat kaalutakse ka nõrgad ärritajad. Ja mõned inimesed välja tolerantsus aine ajas.

Ühine ärritajate hulka

Allergiline kontaktdermatiit tekib siis, kui ainet, millele sa oled tundlik (allergeen) vallandab immuunvastust nahka. See mõjutab tavaliselt ainult ala, mis puutus allergeen. Aga see võib käivitada midagi, mis siseneb kehasse läbi toidud, maitseained, meditsiin, või meditsiinilise või hambaravi (süsteemne kontaktdermatiit).

Võite muutuda ülitundlikuks tugev allergeen, näiteks mürki luuderohi pärast ühekordset kokkupuudet. Nõrgemad allergeenid võivad vajada erinevaid nõudeid mitme aasta jooksul vallandada allergia. Kui olete ilmneda allergia aine, isegi väike kogus võib see põhjustada reaktsiooni.

Ühine allergeenide hulka

Määr dermatiidi lastel on sarnane täiskasvanute omaga. Laste arendada seisund tavalisest kurjategijate ja ka kokkupuutest turvatoolid, plastist WC istmed ja imikute rõivad trukid.

Occupational kontaktdermatiit viitab lööve, mis tulenevad kokkupuutest allergeenide või ärritavate tööd. Teatud elukutsete ja hobide panna teid suurem risk sedalaadi kontaktdermatiit. näideteks

Kontakt dermatiit võib põhjustada järgmisi tüsistusi

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma esmatasandi arsti. Ta võib teid suunata arst, kes on spetsialiseerunud nahakahjustused (dermatoloog).

Kuna kohtumiste saab lühidalt, et see on hea mõte olema hästi ette valmistatud oma ametisse.

Sest kontaktdermatiit, mõned põhilised küsimused, mida võiks küsida oma arsti hulka

Arst võib küsida küsimusi, nagu näiteks järgmised

Eduka ravi kontaktdermatiit on tuvastada, mis põhjustab teie sümptomid ja figuring, kas teil on ärritav või allergilist tüüpi. Arstid saavad nende peamine sammud põhjuse kindlaks

Patch test. Arst võib soovitada plaaster test (kontakti hilinenud ülitundlikkuse allergia test), et näha, kui te olete allergiline midagi. Seda katset võib olla kasulik, kui põhjus teie lööve ei ole selge või kui teie lööve kordub sageli.

Teil võidakse paluda, et vältida teatud ravimid ja päike parkimist selg nädal või kaks enne testi.

Ajal plaaster test, väikeses koguses võimalike allergeenide suhtes rakendatakse liimiga plaastrid, mis asetatakse nahale. Plaastrid jäävad nahale kaks päeva, mille jooksul pead hoida selg kuiv.

Arst siis kontrollib nahareaktsioon all plaastrid ja otsustab, kas edasine uuring vajalik. Sageli inimesed reageerivad rohkem kui ühte ainet.

Key ravi kontaktdermatiit hulka

Selleks, et aidata vähendada sügelust ja rahustab põletikuline nahk, proovige neid eneseabi lähenemisviise

Mõned alternatiivmeditsiini ravimeetodite ja koostisosad on osutunud põhjustada ekseemi kõrvalmõjuna. näideteks

General ennetamise meetmed sisaldavad järgmist

külastada oma arsti