kontaktdermatiit põhjused

Kontakt dermatiit on tingitud aine sa kokku puutunud, et ärritab nahka või vallandab allergilise reaktsiooni. Aine võib olla üks tuhandetest teadaolevatest allergeenid ja ärritajad. Mõned neist ainetest võib põhjustada nii ärritav kontaktdermatiit ja dermatiidi.

Ärritav kontaktdermatiit on kõige levinum. See nonallergic põletikuline reaktsioon tekib, kui aine kahjustab naha välimine kaitsekiht.

Mõned inimesed reageerivad tugevate ärritajate pärast ühekordset kokkupuudet. Teised võivad nähud pärast korduvat kaalutakse ka nõrgad ärritajad. Ja mõned inimesed välja tolerantsus aine ajas.

Ühine ärritajate hulka

Allergiline kontaktdermatiit tekib siis, kui ainet, millele sa oled tundlik (allergeen) vallandab immuunvastust nahka. See mõjutab tavaliselt ainult ala, mis puutus allergeen. Aga see võib käivitada midagi, mis siseneb kehasse läbi toidud, maitseained, meditsiin, või meditsiinilise või hambaravi (süsteemne kontaktdermatiit).

Võite muutuda ülitundlikuks tugev allergeen, näiteks mürki luuderohi pärast ühekordset kokkupuudet. Nõrgemad allergeenid võivad vajada erinevaid nõudeid mitme aasta jooksul vallandada allergia. Kui olete ilmneda allergia aine, isegi väike kogus võib see põhjustada reaktsiooni.

Ühine allergeenide hulka

Määr dermatiidi lastel on sarnane täiskasvanute omaga. Laste arendada seisund tavalisest kurjategijate ja ka kokkupuutest turvatoolid, plastist WC istmed ja imikute rõivad trukid.

Occupational kontaktdermatiit viitab lööve, mis tulenevad kokkupuutest allergeenide või ärritavate tööd. Teatud elukutsete ja hobide panna teid suurem risk sedalaadi kontaktdermatiit. näideteks