KOK ja hapnikravi Juhised: Kui see on vajalik?

Enne hapnikravi on ette olemas suunised ja kriteeriumid, mis peavad olema täidetud. Need kriteeriumid hõlmavad vereanalüüsi. (Need vereanalüüsi kriteeriumid peavad olema täidetud Medicare ja muude kindlustusandjate maksma hapniku kulud.) Ekspertarste toodetud kriteeriumitele. Nad kindlaks, milline tase veres hapnikku peab olema hapnikuraviks läheb tarvis.

1. PaO2 on väiksem või võrdne 55 mmHg. Või hemoglobiini hapnikuga küllastatus (SaO2) mõõdetakse pulssoksümeetri on väiksem või võrdne 88 protsenti, kui hingamine toaõhu puhata.

2. PaO2 56-59 mmHg. Või kui hemoglobiini hapnikuga küllastatuse (SaO2) on võrdne või suurem kui

89 protsenti, kui seotud eritingimustega. Need võivad sisaldada Cor pulmonale, südamepuudulikkuse või erütrotsütoos. (Mis hematokritini suurem kui 56 protsenti.) (Erütrotsütoos tähendab, et on rohkem punaliblesid veres kui tavaliselt. Hematokrit mõõdab rakkude protsendina vereproovist.)

3. Mõned inimesed ei kvalifitseeru hapnikravi kui rahuolekus. Aga nad võivad vajada hapnikku käies, teostamise või magamise ajal. Hapnikuteraapia on vaja nendel juhtudel, kui hemoglobiini hapnikuga küllastatuse (SaO2) langeb alla või võrdne 88 protsenti. Ka kulude hapniku olema kindlustus peab olema tõend, et hapnikravi kasutada treeningu ajal või uni parandab inimese poolt hüpokseemia.

National Heart Lung and Blood Institute (NHLBI) National Institutes of Health (NIH) uurib võimalikku rolli hapnikravi on inimesed kergemad hüpokseemia. See uuring võiks avardada inimeste arv, kes võiksid hapnikravi.