kõhulahtisus: vähiga seotud põhjuste ja kuidas toime tulla

Teades, mis kõhulahtisus nähud ja sümptomid on rutiinne ja mis on tõsine aitab teil mõista, kui helistada oma arstile.

Mao krambid. Sagedane väljasõite vannituba. Kõhulahtisus on ebameeldiv, kuid sage kõrvaltoime inimesed saavad vähiravi. Kõhulahtisus võib olla tingitud ka vähk ise.

vähiravi

Kõhulahtisus võib olla rohkem kui ebamugavust vähki põdevate inimeste – see võib olla märk midagi tõsisemat.

infektsioonid

Igaüks saab kõhulahtisus nüüd ja siis. Kui teil on vähk, on asju, mis tavaliselt põhjustada kõhulahtisust võib veel mõjutada teid. Kuid on täiendavad põhjused kõhulahtisus spetsiifiline vähk, sealhulgas vähiravi, infektsioonid, stress ja ärevus ja vähk ise.

Stress ja ärevus

Mitut tüüpi vähi ravi võib põhjustada kõhulahtisust

vähk ise

Keemiaravi. Lisaks vähirakkude hävitamiseks, kemoteraapia kipub tappa teiste kiiresti kasvavate rakkude, näiteks need soolestikus vooder. Kui keemiaravi kahjustab limaskesta soolestikus, kõhulahtisus võib põhjustada.

Mitte kõik kemoteraapia ravimitega põhjustada kõhulahtisust, seega küsige arstilt, kas see kõrvalmõjuna oma kindlat tüüpi ravi.

Luuüdi tüvirakkude siirdamine. Keemiaravi ja totaalne kiiritusravi manustatakse osana luuüdi tüvirakkude siirdamise võivad põhjustada kõhulahtisust.

Kõhulahtisus võib olla ka tüsistusena siiriku-peremehe-vastu kui saite luuüdi tüvirakke doonorilt pärineva. Transplantaat-peremehe-vastu haigus, siirdatud luuüdi tüvirakkude lükata keha.

Vähiravi ei saa sind rohkem vastuvõtlikud erinevate nakkuste, mis võivad põhjustada kõhulahtisust. Lisaks antibiootikumide, mida võib kasutada nakkuse ravimiseks võivad põhjustada kõhulahtisust.

Stress ja ärevus, et te tunnete, kui sa oled võitlevad vähi Samuti võivad põhjustada kõhulahtisust.

Teatud vähkide võivad põhjustada kõhulahtisust, sealhulgas

Kestus ja raskusaste kõhulahtisus sõltub sellest, mida põhjustab teie märke ja sümptomeid. Rääkige oma arstiga, mida võite oodata ja kui kaua kõhulahtisus võib kesta.

Kõhulahtisus võib olla ainult ebamugavusi, või see võib olla märk midagi tõsisemat. Kõhulahtisus võib põhjustada ka muid probleeme, nagu näiteks raske dehüdratsioon.

Mõned märgid ja sümptomid on raskemad kui teised. Helistage oma arstile kohe, kui teil on mõni järgmistest

Kui kõhulahtisus ei tundu raske, kuid hakkab segada oma igapäevaseid tegevusi, nagu näiteks, kui sa oled mures kodust lahkumata või läheb kuhugi ilma WC lähedal, rääkige oma arstiga. Kui kõhukrambid hoiab teid oma igapäevast tegevust, arutage seda oma arstiga, samuti.

Ka helistage oma arstile, kui te kasutate keemiaravi tableti kujul ja teil esineb kõhulahtisus. Arst võib otsustada, kas see on teie jaoks ohutu jätkama keemiaravi pillid.

Kui sa hakkad Diarröaga, saate võtta meetmeid, muutes mida süüa ja juua. Näiteks proovida

Nagu te tunnete end paremini, mida saab aeglaselt reguleerida oma toitumist tagasi oma tavahinnast.

Kui muudatusi oma dieeti ei vähendada oma ebamugavust kõhulahtisus, võib arst teile ravimit teile pakkuda leevendust. Ärge võtke üle leti ravimeid ilma arstiga esimene, sest mõned võivad põhjustada ohtlikke kõrvaltoimeid inimestel saada vähiravi.

Ühine ravimeid vähiga seotud kõhulahtisus hulka

Muud ravimid on olemas, kuid millist siis võtan sõltub raskust oma kõhulahtisus ja mis selle põhjuseks.

Inimesed, kellel on raske kõhulahtisus võib olla vaja haiglasse IV vedelikud ja toitumine.

Sagedased, vesine väljaheide võib võtta teemaks naha oma päraku piirkonnas. Pesta sooja veega või kasutada beebi lappe või vannitoa purgis puhastada ala, ja olla kindel, et õrnalt kuivatada ala ka.

Vetthülgav salvid aitavad ka hoida nahaärrituse miinimumini. Näidetena vaseliin või A & D salvi. Kanna pärast olete puhastada ja kuivatada nahka oma päraku piirkonnas.

Kuigi arutada kõhulahtisus oma arstiga võib olla piinlik, see on väga oluline, et sa mainisid oma märke ja sümptomeid oma arstiga. Kõhulahtisus, mis saadab vähiravi võivad olla tõsised. Mida varem arstile rääkida, seda kiiremini arst saab tegutseda aitab leevendada oma sümptomid.

külastada oma arsti