kõhulahtisus põhjused

Kõhulahtisus tekib siis, kui toidu ja vedelike sa alla neelata liigu liiga kiiresti või liiga suur summa – või nii – läbi oma jämesooles. Tavaliselt oma käärsoole neelab vedelike toitu süüa, jättes pooltahke väljaheites. Aga kui vedelike toiduaineid süüa ei imendu, tulemus on vesine roojamist.

Mitmed haigused ja seisundid võivad põhjustada kõhulahtisust. Ühine põhjuste kõhulahtisus hulka

Bakterid ja parasiidid. Saastunud toidu või veega saab edastada baktereid ja parasiite oma keha. Parasiite nagu Giardia lamblia ja cryptosporidium võivad põhjustada kõhulahtisust.

Ühine bakterite põhjused kõhulahtisus hulka campylobacter, salmonella, Shigella ja Escherichia coli. Kõhulahtisus põhjustatud bakterite ja parasiitide võib olla ühine sõites arengumaades ja on sageli nimetatakse reisija kõhulahtisus.

Laktoositalumatus. Laktoos on suhkur leidub piimas ja muud piimatooted. Paljud inimesed on raske seedida laktoosi ja kogemusi kõhulahtisus pärast söömist piimatooted.

Sinu keha muudab ensüümi, mis aitab seedida laktoosi, kuid enamik inimesi, tase selle ensüümi lahkuvad kiiresti pärast lapsepõlve. See põhjustab suurenenud risk laktoositalumatuse vanemaks.