Kõhukinnisus, vanus 12 ja vanemad – Teema ülevaade

Kõhukinnisus tekib siis, kui väljaheide on raske läbida. Mõned inimesed on liialt seotud sageduse oma soolestiku, sest neile on õpetatud, et terve inimene on roojamist iga päev. See ei ole tõsi. Enamus inimesi liigu väljaheide kuskil 3 korda päevas 3 korda nädalas. Kui teie väljaheide on pehme ja hõlpsasti täidetav, siis ei ole kõhukinnisus.

Kõhukinnisus võib tekkida krambid ja valu pärasooles põhjustatud tüve üritavad läbida raske, keemiline väljaheide. Teil võib olla mõned puhitus ja iiveldus. Sul võib olla ka väikestes kogustes helepunane veri väljaheites või tualettpaberi, verejooksust tingitud hemorroidid või kerge rebimine anus (päraku lõhesid) nagu väljaheide surutakse läbi päraku. See peaks lõpetama, kui kõhukinnisus on kontrolli all.

Kõhukinnisus võib tähendada aeglane liikumine väljaheide läbi soolte või probleeme vabastades väljaheites.

Vähene kiud on tavalisem põhjus kõhukinnisus. Muud põhjused hõlmavad

Strainin; Tunne, et sa ei ole täiesti tühjendada oma soole; Hard väljaheide või väljaheide, mis näevad välja nagu pellet; Hea tunne on blokeeritud u; Sa ei saa läbida väljaheide, kui paned sõrme oma pärasoole või kasutada käsitsi surve läbida väljaheites.

Kõhukinnisus on mõnikord märk teise terviseprobleem, nagu diabeet, hüpotüreoidism, või hüperkaltseemia.

Kõhukinnisus on mõnikord tingitud halva lihastoonust vaagna piirkonnas (väljalaske aeg). Liigne pingutustrumlid, vajades käsitsi survet tupe seina või tundeid mittetäieliku tühjenemise võib olla sümptom seda tüüpi kõhukinnisus. Väljavoolu viivitus kõhukinnisus on põhjustatud

Ärritunud soole sündroom; Reisimine või muu muutus igapäevaelust; Vähene liikumine; Liikumatus põhjustatud haigus või vananemise; Meditsiin kasutamine; Liig lahtistid; Rasedus.

Füüsikalised kahjustused, mis põhjustavad kaotus funktsioon, nagu käärsoolevähki, emaka väljalangemise tõttu või emaka, löövet (liited) või tekitatud kahju füüsilist või seksuaalset kuritarvitamist; Närvisüsteemi haiguste nagu Parkinsoni tõbi, sclerosis multiplex või insult; Seljaaju vigastuse korral; Valu hemorroidide või anal lõhesid; Edasilükkamine roojamist, sest mugavuse küsimusi või sellepärast, millel soole liikumine põhjustab valu.