köha põhjused

Köha on keha viis reageerida, kui midagi ärritab kurku või hingamisteedesse. Ärritav stimuleerib närve, et saata sõnum oma aju. Aju siis ütleb lihased rind ja kõht suruda õhk välja oma kopsudest sundida välja ärritav.

Aeg-ajalt köha on normaalne ja tervislik. Köha, mis püsib mitu nädalat või üks, mis avab värvi või verine lima võib viidata, mis vajab arstiabi.

Köhimine paks, rohekaskollane lima; hingamine; kogemine palavik üle 100 F (38 C); kogemine õhupuudus

Iseravimise meetmed

Kohati köha võib olla väga jõulise – õhu kiiruse alates energilisel köha võib läheneda 500 miili tunnis. Pikaajalisel, jõuline köha on kurnav ja võib põhjustada unetust, peavalu, uriinipidamatus ja isegi katki ribid.

Kuigi aeg-ajalt köha on normaalne, köha, mis püsib võib olla märk meditsiiniline probleem.

Köha peetakse “äge” kui see kestab vähemalt kolm nädalat. Leitakse “krooniline”, kui see kestab kauem kui kaheksa nädalat (neli nädalat lastel).

Mõned põhjused köha hulka

Helistage oma arstile, kui teie köha ei kao pärast mitu nädalat või kui teil või teie lapsel on

Hankige erakorralist arstiabi, kui teil või teie lapsel on

Köha ravimid tavaliselt kasutatakse ainult siis, kui põhjuseks on köha teadmata ja köha põhjustab palju ebamugavust. Kui kasutate köha ravim, tuleb kindlasti järgida annustamise juhiseid.

Ära anda laste vanus 4 üle leti köha ravi ilma esmalt kontrollida oma lapse arsti.

Et kergendada oma köha, siis proovige

külastada oma arsti

Lämbumine; hingamisraskused või neelamisraskused; köhimine verine või roosa Rohekas flegma

Ime Yskätipat või kõvad kommid. Nad võivad kergendada kuiv köha ja rahustab ärritunud kurgu. Ära anda neile lapse all vanuses 6, aga kuna lämbumisoht.; Take mett. Teelusikatäis mett aitab lahti köha. Ära anda noorematele lastele 1-aastased.; Niisutab õhk. Kasutage aurusti või võtta aurav dušš.; Juua vedelikke. Vedelik aitab õhuke lima kõri. Soe vedelikke, nagu puljong tee või sidrunimahla, saab rahustab kurku.; Vältida tubakasuitsu. Suitsetamine või hingamisteede pruugitud suitsu teha oma köha hullemaks.