ketoatsidoosi

Diabeetiline ketoatsidoos on tõsine tüsistus, mis tekib, kui keha toodab vere kõrge hapete nimetatakse ketoonid.

Seisund tekib siis, kui keha ei tooda piisavalt insuliini. Insuliin tavaliselt mängib olulist rolli, aidates suhkur (glükoos) – suur energiaallikas lihaseid ja muid kudesid – sisestage oma rakke. Ilma piisavalt insuliini, keha hakkab murda rasva kütusena. See protsess toodab kogunemisest happed vereringes nimetatakse ketoonid, mis lõpptulemusena viib ketoatsidoosi kui ravimata.

Kui teil on diabeet või sa oht diabeeti haigestuda, õppida hoiatussildid ketoatsidoosi – ja tean, kui otsida esmaabi.

Ketoatsidoosi tunnused ja sümptomid tekivad tavaliselt kiiresti, mõnikord 24 tunni jooksul. Mõne jaoks need märgid ja sümptomid võivad olla esimene märk, millel on diabeet. Te võite märgata

Veel-spetsiifilised tunnused ketoatsidoosi – mida saab detekteerida kaudu kodu vere ja uriiniproovid kits – hõlmavad

Millal näha arsti

Kui tunned haige või stressis või olete hiljuti olnud haigus või vigastus, kontrollida oma veresuhkru taset tihti. Võid proovida ka üle-leti uriini ketoonide testimise komplekt.

Võimalikud tüsistused ravi

Võtke ühendust oma arstiga, kui

Hankige erakorralist arstiabi kui

Pea meeles, et ravimata ketoatsidoosi võib lõppeda surmaga.

Suhkur on peamine energiaallikas rakud, mis moodustavad lihased ja teistes kudedes. Tavaliselt insuliini aitab suhkru sisestada oma rakke.

Vereanalüüsi

Ilma piisavalt insuliini, keha ei saa kasutada suhkru korralikult energiat. See sunnib hormoonide vabanemist, mis lagunevad rasva kütusena mis toodab happed tuntakse ketoonid. Liigne ketoonid koguneda vere ja lõpuks “ülekanduva” uriini.

Diabeetiline ketoatsidoos on tavaliselt tingitud

Muud võimalikud vallandab ketoatsidoosi hulka

Risk ketoatsidoosi on kõrgeim kui te

Aeg-ajalt ketoatsidoosi võib tekkida, kui sul on 2. tüüpi diabeeti. Mõnel juhul ketoatsidoosi võib olla esimene märk sellest, et inimesel on diabeet.

Täiendav testid

Diabeetiline ketoatsidoos töödeldakse vedelikud, elektrolüüdid – nagu naatriumi, kaaliumi ja kloriidi – ja insuliini. Võib-olla üllatav, kõige levinum tüsistused ketoatsidoosi sellega on seotud päästevahendite ravi.

Ravi komplikatsioonid hõlmavad

Ravimata riskid on palju suurem. Diabeetiline ketoatsidoos võib põhjustada teadvuse kadu ja lõpuks võib see lõppeda surmaga.

Diabeetiline ketoatsidoos on eluohtlik. Kui teil tekivad kerged nähud ja sümptomid, võtke kohe ühendust arstiga.

Sa peaksid külastama oma arsti või kohaliku hädaabinumbril, kui

Arsti poole, kes näeb sind võimalike ketoatsidoosi vajavad vastuseid neile küsimustele nii kiiresti kui võimalik

Kui arst kahtlustab ketoatsidoosi, ta teeb füüsiline eksam ja erinevate vereanalüüse. Mõnel juhul võib teha täiendavaid katseid vaja, et aidata määrata, milline vallandas ketoatsidoosi.

Vereanalüüsi kasutada diagnoosimisel ketoatsidoosi mõõdab

Teie arst võib katsed teha kindlaks aluseks terviseprobleeme, mis võisid kaasa aidata ketoatsidoosi ning kontrollida, kas komplikatsioone. Testid võivad sisaldada

Kui sul on diagnoositud diabeetilist ketoatsidoosi, siis võiks käsitleda traumapunkti või haiglasse. Ravi hõlmab tavaliselt

Kuna teie kehakeemia normaliseerub, kaalub arst lisakatseid, et kontrollida võimalikku vallandab, et ketoatsidoosi. Sõltuvalt asjaoludest, mida võib olla vaja täiendavat ravi.

Näiteks eelnevalt diagnoosimata diabeeti, aitab teie arst loote diabeedi ravi plaan. Suhe bakteriaalse infektsiooni, ta võib kirjutada antibiootikume. Kui südameinfarkti tundub võimalik, võib arst soovitada edasist hindamist südame.

Seal on palju, mida saate teha, et vältida ketoatsidoosi ja teiste diabeedi tüsistused.

Diabeet tüsistusi on hirmutav. Aga ärge laske hirm hoiab sind võttes head hoolt ise. Järgige oma diabeedi ravi plaani hoolikalt ja küsige diabeedi ravi meeskonna abi, kui seda vajate.

külastada oma arsti