keemilise kopsupõletiku

Keemiline kopsupõletik on ebatavaline kopsuärritus. Kopsupõletik tavaliselt on põhjustatud bakterite või viirus. In keemilist kopsupõletikku, põletik kopsukoes on mürgid või toksiinid. Ainult väike protsent pneumonias põhjustavad kemikaalid.

Märgid ja sümptomid keemilise kopsupõletiku on väga erinevad, ja paljud tegurid võivad määrata selle tõsidust. Näiteks keegi kokku puutunud kloori suur välibassein võib olla ainult köha ja põletavad silmi. Keegi teine ​​puutuvad kokku kõrge kloori väikeses ruumis võib surra hingamishäired.

Paljud ained võivad põhjustada keemilise kopsupõletiku, kaasa arvatud vedelikud, gaasid ja väikesed osakesed, nagu näiteks tolmu või aurud, mida nimetatakse ka osakesi. Mõned kemikaalid ainult kahjustada kopsud siiski mõned toksiliste ainetega mõjutada teiste organite lisaks kopsude ja võib põhjustada tõsiseid organkahjustusi või surm.

Aspiratsioonipneumooniat on teises vormis keemilist kopsupõletikku. Aspiratsioon tähendab, et sa hingata suu kaudu eritised või maosisu kopsudesse. Põletik pärineb toksilist mõju maohappe ja ensüümide kopsukoes. Bakterid maost või suhu võib põhjustada ka bakteriaalse pneumoonia.

Chemical kopsupõletik on ainult üht tüüpi kopsupõletiku. Võite lugeda viiruse kopsupõletik ja bakteriaalsed kopsupõletik oma lõigud.