Kanep ja Kannabinoidid (PDQ®): täiendav ja alternatiivne meditsiin [] -Questions ja vastused Cannabis

Kanep, mida tuntakse ka marihuaana, on taim Kesk-Aasiast, mis on kasvanud mitmel pool maailmas. Kanep tekitab vaiku sisaldavaid ühendeid nimetatakse kannabinoidid. Mõned kannabinoidid on psühhoaktiivsete (tegutseb aju ja muutuvad meeleolu või teadvuse). Ameerika Ühendriigid, Cannabis on kontrollitava aine ja on liigitatud I nimekirja agent (ravim suurenenud võimalikku kuritarvitamist ja ei ole teada meditsiinilise kasutamise).

Föderaalseaduse, kasutamine, müük ja omamine Kanepi (marihuaana) on ebaseaduslik Ameerika Ühendriigid. Kuid üha rohkem riike ja District of Columbia on kehtestanud seadused seadustada meditsiiniline marihuaana. (Vt 4. küsimus).

Kannabinoidid on aktiivsed kemikaalide Cannabis mis põhjustavad ravimisarnastes mõju kogu organismis, sealhulgas kesknärvisüsteemis ja immuunsüsteemi. Nad on tuntud ka kui phytocannabinoids. Peamine aktiivne kannabinoid kanepis on delta-9-THC. Teine aktiivne kannabinoid on kannabidiool, mis võib valu- ja põletik, põhjustamata “kõrge” delta-9-THC.

Kannabinoidid võivad olla kasulikud kõrvalmõjud vähist ja ravi.

Teised võimalikud kõrvaltoimed kannabinoide hulka

Kanepi kasutamine meditsiinilistel eesmärkidel sai alguse vähemalt 3000 aastat. See tuli kasutusele Lääne meditsiinis 19. sajandil ja öeldi, et leevendada valu, põletikku, spasmid ja krambid.

Aastal 1937, Ameerika Ühendriikide rahandusministeeriumi hakkas maksustada kanepi all Marihuaana Tulumaksuseaduse ühe dollari untsi ravimite kasutamise ja saja dollarini untsist kasutamiseks vaba aja veetmiseks. Medical Association (AMA) vastu käesoleva määruse Cannabis ja ei taha uuringutest selle võimalike ravimite kasu olla piiratud. Aastal 1942, Cannabis eemaldati USA farmakopöa, sest jätkuv mure selle ohutust. Aastal 1951, Kongress Boggs seaduse, mis sisaldas Cannabis koos narkootiliste esimest korda.

Vastavalt kontrollitavate ainete seaduse 1970, marihuaana loeti I nimekirja ravimit. Muud Ajakava ma ravimite hulka heroiini, LSD, meskaliin, metakvalooni ja gammahüdroksübutüraadi (GHB).

Kuigi Kanepi ei uskunud mingit ravimite kasutamine, USA valitsuse laiali see patsientidele iga juhtumi puhul eraldi alla eriloaga kasutamise Uuritav New Drug (IND) programmi aastail 1978 ja 1992. aastal.

Viimase 20 aasta jooksul, on uuritud kuidas kannabinoidid toimivad ajus ja mujal organismis. Kannabinoidtest retseptorid (molekule, mis seonduvad kannabinoidid) on avastatud ajurakke ja närvirakkude muud kehaosad. Esinemine kannabinoid retseptorid immuunsüsteemi rakud näitavad, et kannabinoidid võib olla roll immuunsuse.

Kuigi föderaalseaduse keelab kanepi Allolevas tabelis paikkonnad, et võimaldada selle kasutamist teatud haigusseisundid.

Cannabis võib võtta suu või võidakse sisse hingata. Kui võtta suu kaudu (küpsetiste või taimetee), peamine psühhoaktiivsete koostisosa Kanepi (delta-9-THC) töödeldakse maksas, mistõttu täiendava psühhoaktiivsete kemikaali.

Kui Kanepit suitsetanud ja sissehingatav, kannabinoidid kiiresti vereringesse sattuda. Täiendavad psühhoaktiivsete keemiliste toodetakse väiksemates kogustes kui võetuna suu kaudu.

Üha enam kliiniliste uuringute õpivad ravim, mis on valmistatud kogu taime ekstrakti Cannabis mis sisaldab konkreetseid summasid kannabinoidid. Ravim pihustatakse keele alla.

Prekliinilised uuringud kannabinoide uurinud järgmisi tegevusi

kasvajavastane aktiivsus

stimuleerimine isu

Valuvaigisti

Puuduvad kliinilised uuringud Cannabis kui vähiravi inimestel on leitud nukk PubMed andmebaasis haldab National Institutes of Health.

Cannabis ja kannabinoidide on uuritud kliinilistes katsetes viise hallata kõrvaltoimed vähist ja ravi, sealhulgas järgmise

Iiveldus ja oksendamine

stimuleerimine isu

Valuvaigisti

Ärevus ja une

Kõrvaltoimeteta kannabinoidide võivad hõlmata

Kuna kanepi suitsu sisaldab samu aineid nagu tubakasuits on mure, kuidas suitsetanud kanepit kahjustab kopse. Uuring üle 5000 meeste ja naiste vähi jooksul 20 aastat leiti, et suitsetamistubaka seostati mõningane vähenemine kopsufunktsiooni kuid et juhuslikud ja madala kanepi kasutamine ei olnud seotud kadumisega kopsufunktsiooni.

Kuna kanepi kasutamise üle pika aja võib kahjustada sisesekretsioonisüsteemi ja suguorganid, hinnad munandite idu kasvajate (TGCTs) in Kanepitarbijaid uuritud. Suuremad uuringud, et jälgida patsientide ajas ja laboratoorsed uuringud kannabinoid retseptorid TGCTs on vaja leida, kui on olemas seos Kanepikasutuse ja suurem risk TGCTs.

Nii kanepi kannabinoidid võivad tekitada sõltuvust.

Sümptomid taganemise kannabinoidid võivad sisaldada

Need sümptomid on üldjuhul kerged võrreldes väljavõtmine opiaadid ja vähenevad tavaliselt mõne päeva pärast.

USA Toidu- ja Ravimiamet ei tunnusta Cannabis või kannabinoidid kasutamiseks vähiravis.

Cannabis heakskiiduta USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) raviks tahes vähiga seotud sümptomi või kõrvaltoime vähiravi.

Kaks kannabinoidid (dronabinool ja nabiloon) on heaks kiitnud FDA raviks keemiaravi seotud iivelduse ja oksendamise patsiendid, kes ei reageerinud standard teraapias.

See teave on toodetud ja pakutud Nationa; cANCE; Instituut (). Teave selle teema võib olla muutunud, sest see oli kirjutatud. Kõige värskema informatsiooni saamiseks pöörduge nationâ; cANCE; Institute interneti koduleheküljel aadressil http: /; cancer.gov või helistada 1-800-4-Vähi.

 Avalik teave National Cancer Institute