Kaasasündinud Vesikives – Teema ülevaade

Vesityrä (öelda “HY-druh-seel”) on kogunemise vesised vedeliku ümber ühe või mõlema munandi. See põhjustab munandit või kubeme piirkonnas paisuda.

Turse alates Vesityrä võib tunduda hirmutav, kuid see ei ole tavaliselt probleem. Tõenäoliselt minema selleks ajaks teie laps on 2 aastat vana.

Umbes kuu aega enne sündi, lapse munandid liiguvad kõhu piirkonnas alla laskunud munandit koos natuke limaskesta kõht ala. Vooder shrivels üles, jättes väikese tühja ruumi ümber munandite. See ruum tavaliselt sulgub ajaks laps on 2 aastat vana.

Vahel vedeliku imbumist ruumi, täites seda nagu väike vee õhupalli. See on Vesityrä. Kui ruumi sulgub ja vangistab vedeliku sees, seda nimetatakse noncommunicating Vesityrä. Tavaliselt on keha neelab vedelikku aja jooksul.

Kui ruumi ei sulguks nii peabki, vedeliku liigub edasi-tagasi munandit ja kõht ala. Seda nimetatakse suhtlemine Vesityrä. Turse tuleb ja läheb. See probleem on tavaliselt fikseeritud operatsioon, mis aitab vältida songa kubemes.

Teist tüüpi Vesityrä on Vesityrä on spermatic pael. See asub kõrgemal munandit. Vedelikku tavaliselt imendub mõne kuu jooksul ja hiljemalt vanus 1 või 2. Vesityrä juhtmest võib eksida jaoks kubemesong.

Tavaline sümptom on paistes munandit. Turse ei riku. Kui laps tundub olevat valu, helistada arstile. Valu võib tähendada, et teie lapsel on song või muu probleem.

Arstid diagnoosida kaasasündinud Vesityrä ajal füüsilise eksamiga, mis sisaldab küsimusi lapse tervisele. Turse on sageli lihtne näha, nii et Vesityrä ei ole tavaliselt raske tuvastada. Aga arst soovib välistada muud tingimused.