jõhvikas

Ühine nimed: Cranberry, Ameerika jõhvikas, arandano Americano, arandano rtepador, grosse moosbeere, kranbeere, Tsuru-kokemomo, vaccinium

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

Mitmed seotud jõhvikad leidub valdkondi, ulatudes niiske rabad mägi metsades. Need taimed kasvavad Alaska Tennessee nii väike, tagumisel igihaljad põõsad. Nende lilled varieeruda roosast lilla ja õitega maist augustini sõltuvalt liigist. Vaccinium perekonda kuulub ka mustika (V. angustifolium), deerberry (V. stamineum), siis mustikas (V. myrtillus) ja pohl (V. vitis-idaea). Nad ei tohi segi ajada teise highbush jõhvikas, Harilik lodjapuu, teise perekonnaga.

Jõhvikat oli kasutamist peamiselt traditsioonilise meditsiini raviks põie- ja neeruvaevused põlisameeriklastel. Marjad kasutati ka kangast ja toiduvärviga ning Vann raviks haavad ja veremürgitus. Meremehed kasutatud marju kui alatu ennetav. Vaatamata üldiselt puuduvad teaduslikud tõendid, näitamaks, et jõhvikad või nende mahla on tõhusad uriinihapestajad, huvi püsib avalikkuse seas on ravimite kasutamine jõhvikad. Jõhvikad kasutatakse Ida-Euroopa kultuuride vähendavad palavikku ja tänu nende folkloric roll muu vähihaiguste ravis.

On olemas mõningaid tõendeid kasutamise eest jõhvikas ärahoidmisel, kuid mitte raviks, kuseteede infektsioonid. Teised võimalikud rollid jõhvikas piiratud tõendid hulka vähendada südameveresoonkonna haiguste riski ja vähiravi.

Ebajärjepidevate kliinilistes uuringutes teeb annuse juhised raske. Jõhvikamahla, mahla kontsentraat, ja kuivekstraktiga on uuritud kuseteede infektsioonid. Annused mahla uuritud on ulatunud 120-4000 ml / päevas; 400 mg jõhvika ekstrakti päevas on andnud endast oleneva, et vältida suuri koguseid, tundub, et vaja efektiivsust.

Need kalduvus neerukivide peaksid pöörduma oma tervishoiuteenuse osutaja enne jõhvikas toodet.

Üldiselt ohutuks, kui kasutatakse toiduks. Vältida annused ületavad leida toitu, sest ohutuse ja efektiivsuse tõestamata.

Patsientidel, kes kasutavad varfariini, jõhvika mahla joomist võib suurendada riski raske verejooks, sh verevalum. Kuna varfariin on kitsas terapeutiline indeks, varfariini kasutavatel patsientidel tuleb piirata või vältida samaaegset sissevõtmist jõhvikamahl.

Eriti suured annused võivad tekitada seedetrakti sümptomite nagu kõhulahtisus.

On olnud teateid toksilisus kasutamisel jõhvikamahl.

viited