häired immuunsüsteemi

Immuunsüsteemi puudused

allergia

Probleemid tekivad siis, kui immuunsüsteem ei tööta korralikult. Mõned küsimused on vähem levinud, nagu õietolmuallergia, samas kui teised on kompleksne, nagu geneetiliste haigustega hävitada juuresolekul või funktsiooni kogu komplekt immuunrakke.

Immuunsüsteemi puudusi võib olla ajutine või püsiv. Ajutine immuunpuudulikkusega võib olla põhjustatud erinevatest allikatest, et nõrgestada immuunsüsteemi. Ühine infektsioonid, kaasa arvatud gripp ja mononukleoos, võib pärssida immuunsüsteemi.

autoimmuunhaigused

Kui immuunrakud sihtmärgiks olevate infektsioon, raske immuunsupressioon võib tekkida. Näiteks HIV konkreetselt nakatab T-rakud, ja nende kõrvaldamine võimaldab sekundaarsete infektsioonide muude patogeenide poolt. Patsiendid, kes said keemiaravi, luuüdi siirdamine, või immunosupressante kogemus nõrgenenud immuunsüsteemiga kuni immuunrakkude tase on taastatud. Rasedus Ka alandab emade immuunsüsteemi, suurendades vastuvõtlikkust infektsioonidele ühisel mikroobid.

sepsis

Esmane immuunpuudulikkusega haigused (PIDDs) on päritud geneetiliste häirete ja kipuvad põhjustada kroonilist vastuvõtlikkust infektsioonidele. Seal on üle 150 PIDDs, ja peaaegu kõik peetakse harv (esineb vähem kui 200.000 inimest Ameerika Ühendriigid). Nad võivad tuleneda muuta immuunsüsteemi signaalmolekule või täielik puudumine küps immuunrakke. Näiteks X-seotud raske kombineeritud immuunpuudulikkuse (SCID) on põhjustatud mutatsiooni signaalretseptor geeni, mis muudab immuunrakud tundetud mitu tsütokiinide. Ilma kasvu ja aktiveerimise signaale tarnitud tsütokiinide immuunrakkude alajaotused, eriti T ja tapjarakud, ei arene normaalselt. Theernment Esmane immuunpuudulikkuse kliinik loodi eesmärgiga vastu kõik PIDD patsientide uurimiseks pakkuda haiguse diagnoosi ja parema ravi soovitusi.

 umbes PIDDs .; umbes theernment PID kliinik.

vähk

Allergia on vorm ülitundlikkusreaktsioon, tavaliselt vastuseks kahjutu keskkonnale allergeenid nagu õietolmu või toitu. Ülitundlikkusreaktsioonid jagunevad nelja klassi. Klass I, II, ja III on põhjustatud antikehad, IgE või IgG, mida toodetakse B rakud vastuseks allergeeni. Ületootmist need antikehad aktiveerib immuunsüsteemi rakud nagu basofiile ja nuumrakud, mis reageerivad vabastades põletikuliste kemikaale nagu histamiini. IV klassi reaktsioone põhjustab T-rakud, mis võivad kas otseselt põhjustada kahjustada ise või aktiveerida makrofaage ja eosinofiilide et kahju peremeesrakke.

 umbes allergiliste haiguste .; umbes toiduallergia.

Autoimmuunhaiguste tekivad siis, kui ise tolerants on katki. Self-tolerants murrab kui adaptiivne immuunsüsteemi rakud, mis tunnistavad peremeesrakkude püsivad märkimata. B rakud võivad toota antikehi sihtimise peremeesrakke ja aktiivsed T-rakud võivad tunnustada omaantigeeniga. See võimendab, kui nad värbavad ja aktiveerivad teisi immuunsüsteemi rakke.

Autoimmuunsuse kas elundispetsiifilisel või süsteemne, st see mõjutab kogu keha. Näiteks, I tüüpi diabeet on organspetsiifiliste ja põhjustatud immuunrakkude ekslikult tunnistades insuliini tootvaid pankrease β rakkudes võõr. Siiski, süsteemne erütematoosluupus, mida tavaliselt nimetatakse lupus, võib tuleneda antikehad, mis tunnevad antigeenid väljendatud peaaegu kõik terved rakud. Autoimmuunhaigused on tugev geneetiline komponent, ja koos edusammud geeni sekveneerimine tööriistad on teadlastel paremini mõista, mis võib kaasa aidata konkreetsete haiguste.

 umbes autoimmuunhaigused.

Sepsis võib viidata nakkushaigus vereringesse, või see võib viidata süsteemse põletikulise seisundi põhjustatud kontrollimatu, lai tsütokiinide vabanemine, mis kiiresti aktiveerida immuunrakud kogu organismis. Sepsis on väga tõsine haigus ja tavaliselt vallandas infektsioon. Kuid kahju ise tekib tsütokiinide (kahjulikku vastuseks mõnikord viidatud kui “Hüpertsütokineemia”). Süsteemne tsütokiinide võib kaasa tuua vererõhk, mille tulemuseks on septiline šokk ja võimalusel mitme organi puudulikkuse.

sepsis teabeleht

Mõned vähivormid otseselt tingitud kontrollimatu kasvu immuunrakke. Leukeemia on põhjustatud vähki valgete vereliblede mis on teine ​​termin immuunrakke. Lümfoom on põhjustatud vähki lümfotsüüdid, mis on teine ​​termin adaptiivne B- või T-rakud. Müeloomi on põhjustatud vähki plasma rakud, mis on küpsetel B rakkudes. Ohjeldamatult ühegi nimetatud rakutüüpide põhjustab vähki.

Lisaks areneva kontseptsioon on, et vähk progressiooni võib osaliselt tuleneda vähiraku võime vältida immuunsüsteemi avastamine. Immuunsüsteem on võimeline eemaldama nakkusliku patogeenide ja ohtlike peremeesrakke nagu kasvajad. Vähk teadlased uurivad kasvaja mikrokeskkonda võib lubada vähirakke hoiduda immuunsüsteemi rakud. Immuunsüsteemi kõrvalehoidumise võivad tuleneda arvukus pärssivat, reguleeriv immuunsüsteemi rakud, liigne pärssiv tsütokiinide ja muid funktsioone, mis ei ole hästi aru.