ephedra (ephedra spp.), ma Huang seotud mõisted

Looduslik Standard® Patsiendi monograafia, Copyright © 2016 (). Kõik õigused kaitstud. Turustamine keelatud. See monograafia on mõeldud ainult informatiivsel eesmärgil, ja seda ei tohiks tõlgendada kui konkreetse arsti poole. Sa peaksid konsulteerima kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne otsuste tegemiseks ravimeetodite ja / või tervisliku seisundi.

Aastal 2003 oli surma USA Major League Baseball kann, mis arvati olevat seotud ephedra. USA toidu- ja ravimiamet (FDA) on kogunud üle 800 kirjeldatud tõsiseid toksilisus, sealhulgas rohkem kui 22 surmajuhtumit. 6. veebruaril 2004. aastal FDA väljastatud reeglina keelavad toidulisanditest, mis sisaldavad efedriini alkaloidid (efedra). Seda reeglit välja, sest toidulisandeid ephedra kujutada endast tõsist ohtu haiguse või vigastuse.

2005. aastal see reegel oli lõi maha Utah, aga peegelpildis jälle neli kuud hiljem. Ephedra praegu keelatud kogu Ameerika Ühendriigid. Jääb selgusetuks, kas ephedra kuvatakse uuesti turule, vaatamata tõsistele ohutuse riske, sealhulgas südame sündmuste või surma.

Võti klassid

Kaalukaotus

Ephedra sinica, liigi efemeeride (ma Huang), sisaldab efedriin ja pseudoefedriin. Ephedra on leitud, et stimuleerida närvisüsteemi, suurendab õhuvoolu kopsudesse ja ahendavad veresooni. Kombinatsioonis kofeiin, efedrat põhjustab ilmselt kaalukaotus. Kuid mõju ephedra või efedriini monoteraapia on segatud. Efedriin on laialdaselt uuritud astma ja madal vererõhk. Kuid kvaliteediga teadusuuringute kaubandusliku toidulisandeid ephedra puudub.

Major ohutusega seotud probleemid on seotud ephedra või efedriini kasutamisega, sealhulgas kõrge vererõhk, südame löögisageduse tõus, närvisüsteem erutus, südame rütmihäired, südameatakk ja insult.

Allpool annused põhinevad teadusuuringud, trükised, traditsioonilise kasutamise või ekspertarvamuse. Paljud maitsetaimed ja täiendused ei ole põhjalikult testitud ning ohutust ja efektiivsust ei ole võimalik tõestada. Brands võib teha teistmoodi, muutuva koostisosi, isegi sama marki. Allpool annused ei pruugi kehtida kõigi toodete kohta. Te peaksite lugema toote etiketil ja arutada annused kvalifitseeritud arstiga enne ravi alustamist.

Märkus: USA föderaalvalitsus on keelatud müük ephedra alates 2004. Ephedra võib põhjustada tõsiseid kõrvaltoimeid igal annust, eriti kui kasutada koos teiste ravimitega, nagu näiteks kofeiin. Kuna tõsiseid ohutusega seotud probleeme, ephedra ei saa soovitatud annuse mistahes.

Traditsiooniliselt ravimtaimede on pakkunud erinevaid annuseid (8-100 milligrammidega ephedra suu kolm korda päevas). Varem üle leti ravimid, mis sisaldavad ephedra nõustas võttes 12,5-25 milligrammi ephedra suu iga nelja kuni kuue tunni jooksul ning ei tohi ületada 150 milligrammi 24 tunni jooksul.

Allergiline nohu sümptomite (kasutatakse nina pesu)

Suhe allergiline nohu sümptomite, 1% efedriini soolalahus vedelik on kasutatud nina pesta iga 48 tunni tagant neli nädalat.

astma

Athletic jõudlusparendustarkvara 1 milligramm efedriini kehakaalu kilogrammi kohta on võtnud suu 90 minutit enne teostada üks kord nädalas nelja nädala jooksul.

Sportlik tulemuslikkuse suurendamise

Sest madal vererõhk, 5-45 milligrammi efedriin on süstitud veeni või lihasesse.

Madal vererõhk

hingamisteede infektsioonid

seksuaalset erutust

Seksuaalse erutuse, 50 milligrammi efedriini sulfate on võtnud suu enne kokkupuudet erootilise stiimuli.

Kasutab põhineb traditsioon või teooria

Kaalulangus, 2 grammi ephedra ekstrakt on võtnud suu kolm korda päevas kaheksa nädalat, 20-50 milligrammi efedriin on võtnud suu kolm korda päevas 2-3 kuud.

Efedriin ei ole soovitatav lastel tõttu toksilisuse riski ja surma.

Astma, 24-25 milligrammidega efedriini või 0,65-2,1 mg efedriini kilogrammi on võtnud suu iga 6-8 tundi 1-8 nädalat.

Need kasutused on testitud inimeste või loomade raviks. Ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Grading loogika

Allpool kasutab põhinevad traditsioon või teaduslikke teooriaid. Sageli ei ole põhjalikult testitud inimestel ning ohutust ja efektiivsust ei ole alati tõestatud. Mõned neist tingimustest on potentsiaalselt ohtlikud, ja neid tuleks hinnata kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja.

Ephedra võib tõsta vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest, mis mõjutavad vererõhku.

Ephedra võib alandada veresuhkru taset, kuigi ephedra-kofeiini kombinatsioonid võivad tõsta vere suhkrusisaldust. Ettevaatlik peab olema kasutavad ravimeid, mis võivad muuta ka veresuhkru taset. Patsiendid, kes kasutavad ravimeid diabeedi suu või insuliini, tuleb hoolikalt jälgida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja. Ravimite korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Ephedra võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimite abil maksa “P450” ensüümsüsteemi. Selle tulemusena suurendatakse neid ravimeid võib muuta veres ning see võib põhjustada muutunud mõjud või potentsiaalselt tõsiseid kõrvaltoimeid. Inimesed kasutavad mingeid ravimeid peaks kontrollima pakendi infolehte, ja rääkida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekrile, umbes võimalikke koostoimeid.

Ephedra võib ka suhelda hapestumist tekitavad ained, ained neerude, ained, mis mõjutavad immuunsüsteemi, ained, mis mõjutavad maos või sooltes, ained, mis muudavad südame löögisagedus, ained, mis põhjustavad lihaste lagunemine, toimeaineid, mis vähendavad krambiläve, agendid mürgine maksas, alkohol, leelistatakse ained, anesteetikumid, antiadrenergiline ravimid (alfablokaatoriga), antiadrogens, antiasthma ained, antidepressanti (monoaminooksüdaasi inhibiitorid, tritsüklilised antidepressandid, selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid), podagravastaste ained, põletikuvastased ained, aspiriin, südameglükosiidid kolesterool ained, kesknärvisüsteemi stimulaatoreid, diureetikume (suurendades uriini vool), tungaltera alkaloide, hormonaalsed ained, metüülksantiinidele (teofülliin, kofeiin), oksütootikumid, fenotiasiiniga phenylpropranolamine, steroidid, kilpnäärme hormoonid ja kaalu alandavate ainetega.

Ephedra võib tõsta vererõhku. Ettevaatlik peab inimesed võtavad maitsetaimi või toidulisandeid, mis mõjutavad vererõhku.

Ephedra võib alandada veresuhkru taset, kuigi ephedra-kofeiini kombinatsioonid võivad tõsta vere suhkrusisaldust. Ettevaatlik peab olema ürtidega ja toidulisandeid, mis võivad muuta ka veresuhkru taset. Vere glükoosisisaldus võib nõuda järelevalve ja annused võivad vajada korrigeerimist.

Ephedra võib segada kuidas keha töötleb teatud ravimtaimed või toidulisandeid abil maksa “P450” ensüümsüsteemi. Selle tulemusena tasemete muid maitsetaimi või toidulisandeid võib muuta veres. Samuti võib muuta toime, et teised maitsetaimed või toidulisandeid võib-olla P450 süsteemi.

Ephedra võib ka suhelda anesteetikume, antiadrenergilist ürte ja toidulisandeid (alfa-blokaatorid), antiadrogens, antiasthma ürte ja toidulisandeid, antidepressant ürte ja toidulisandeid (MAO inhibiitorid, selektiivsed serotoniini tagasihaarde inhibiitorid), Podagravastaste ürte ja toidulisandeid, põletikuvastane ürte ja toidulisandeid, isu stimulantide, kofeiini sisaldavad ürdid ja toidulisandeid, südame glükosiidid, kolesterooli ürte ja toidulisandeid, kesknärvisüsteemi stimulaatoreid, diureetikume (suurendades uriini vool), ürte ja toidulisandeid neerude, ürte ja toidulisandeid, mis mõjutavad immuunsüsteemi, ürte ja toidulisandeid mis mõjutavad maos või sooltes, ürte ja toidulisandeid, mis muudavad südame löögisagedus, ürte ja toidulisandeid, mis põhjustavad lihaste lagunemine, ürte ja toidulisandeid, mis muudavad uriini pH, ürte ja toidulisandeid, mis madalam krambiläve, ürte ja toidulisandeid mürgine maksale, hormonaalsed maitsetaimed ja toidulisandeid, kaaliumi, steroidid, stimulant ürte ja toidulisandeid ja kaalulangus ürte ja toidulisandeid.

See patsiendi informatsioon põhineb professionaalsel tasemel monograafia toimetatud ja eelretsenseeritud poolt toetajad Natural Standard Research Collaboration ().

monograafia metoodika

6-hydroxykynurenic hape, amp II amsania Brigham tee, budshur, CaO ma Huang (Hiina), Katiin, chewa, hiina efedra, hiina ühine kuusk, D-pseudoefedriini, kõrb ravimtaim, kõrb tee, dextro-rotatory, Ephedra altissima, ephedra americana, ephedra anti-syphilitica, ephedra distachya, ephedra equisetina, ephedra fasciculata, ephedra geradiana, ephedra Helvetica, ephedra intermedia, ephedra suur, ephedra nevadensis, ephedra shennungiana, ephedra sinica, ephedra trifurca, ephedra viridis, ephedra vulgaris, Ephedraceae (perekond ), ephedra herba, ephedrae herba, efedriin, efedriin alkaloidid, epitonin, Euroopa ephedra Gnetales, herba ephedrae, taimsete ecstasy, Korte, hum, huma, India ühise kuusk, vahe ephedra isoephedrine, ühine kuusk, Khama khat, L- efedriin, Levo-rotatory efedriin, mahoàng, Mahuang, mahuuanggen, Mao (Hiina), mao-kon, metüülefedriin, methylpseudoephedrine, Mehhiko tee, MOC tac ma Hoang mongoolia ephedra mormooni tee, müü-tsei-ma-huang, muzei müü Huang, looduslik ecstasy, norefedriin, norpseudoefedriin, fenüülpropanoolamiiniga, Phok, popotillo, pseudoefedriin, pseudoepehdrine, kinoliinkollane, san-ma-huang, meri viinamari, poosasmaran, soma, laulu Tue ma Hoang Squaw tee, sünefriini, parkaineid, voorimees oma tee , Trun aa Hoang tsao-ma-huang, tutgantha, kollane kibe kollane hobune, Zhong ma Huang.

Vali kombineeritud tooted: Acceleration®, AllerClear®, AllerPlus®, Andro Heat®, Better BodyEnergy eest Life ®, Bio TRIM®, Biovital Plus®, põisadru-Võilill Virtue®, Bofu-Tsusho-san, Bofutsushosan, Breathe-Aid Formula® , Breath Easy®, Cordephrine XC®, Dieet Fuel®, Dymetadrine Xtrem®, EPH-833®, Ephedra 1000®, Ephedra Plus®, guaraana-Gotu Kola Virtue®, Herba Fuel®, taimseid Veresooni ahendavate Köha Capsules®, Herbalife-Thermojetics Original Green®, Hydroxycut®, Letigen®, Mahuang zhisou, Metabolife 356®, Metabolift®, Metaboloss®, MetaboTRIM®, Naturafed® loomulikult Ripped®, Naturatussin 1 ™, nõgese-Reishi Virtue®, elektrilised Thin®, ProLab Stoked® Pro-Ripped Ephedra®, ReSPA-Herb® ja hingamist Formula®, Ripped Fuel®, Ripped Kütus Extreme®, Shegan Mahuang, Shoseiryuto (TJ-19), SinuCheck®, SinuClear®, SnoreStop®, Super Stinger®, Thermadrene ®, termiliste Blast®, Thermicore®, Thermo Cuts®, ThermoDiet®, Thermogen®, TrimSpa®, Ultra Diet Pep®, Virgin Earth®, Xenadrine®, Xenadrine® RFA, Xenadrine® RFA-1, Kollane Jacket®.

Märkus: Seal on umbes 40 liiki ephedra.

USA toidu- ja ravimiamet ei ole rangelt reguleerida ürte ja toidulisandeid. Ei ole mingit garantiid tugevuse, puhtuse ja toodete ohutuse ja mõju võib olla erinev. Alati tuleb lugeda toote etiketil. Kui teil on meditsiiniline seisund, või võtate teisi ravimeid, ürdid, või toidulisandeid, siis tuleb rääkida kvalifitseeritud tervishoiuteenuse osutaja enne uue ravi. Pöörduge arsti poole pöörduma, kui teil tekivad sellised kõrvaltoimed.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus ephedra efedriini või pseudoefedriini (Sudafed®). Allergianähud võib sisaldada lööve, sügelus või punane, ketendus nahale.

USA toidu- ja ravimiamet (FDA) on kogunud üle 800 kirjeldatud tõsiseid toksilisus, sealhulgas rohkem kui 22 surmajuhtumit. USA föderaalvalitsus on keelatud müük ephedra USAs alates 2004. aastast.

Ephedra võib mõjutada veresuhkru taset. Ettevaatlik peab olema kasutavad ravimeid, mis võivad mõjutada ka veresuhkru taset. Inimesed võttes suhkurtõve ravimeid suu kaudu või insuliini, tuleb hoolikalt jälgida kvalifitseeritud tervishoiutöötaja, sealhulgas apteekriga. Ravimite korrigeerimine võib osutuda vajalikuks.

Ephedra võib põhjustada kõrget vererõhku. Ettevaatlik peab inimesi uimastitest, mis mõjutavad vererõhku.

Kasutage ettevaatlikult tundlikele inimestele stimulandid või kombinatsioonis teiste tuntud stimulant aineid (nt kohv).

Kasutage ettevaatlikult inimestel neeru-, kilpnäärme-, maksast või haavandtõbi.

Kasutage ettevaatlikult inimestel südamehaigused, nagu strukturaalse südamehaigusega, ebaregulaarne südamerütm, ummistunud arterite, kõrge vererõhk, insulti või nendes võttes agendid sobivalt.

Kasuta ettevaatlikult inimeste glaukoom, mao- või soolte või krampe.

Kasuta ettevaatlikult inimesed depressiooni, ärevushäirete, anoreksia / buliimia, ajalugu suitsiidimõtete või varasemal kasutamisel MAO inhibiitor (MAOI) antidepressandid.

Kasuta ettevaatlikult inimesed, kellel on raskusi urineerimisel või on eesnäärme.

Vältida kasutamist ajal suuri meditsiinilisi protseduure (nt kirurgia), kui ephedra võib vähendada tõhusust anestesioloogia. Ärge kasutage toodet vähemalt üks nädal enne suurt operatsiooni või muud protseduurid.

Vältige suuremaid annuseid soovitatakse või kasutanud pikka aega (üle seitsme päeva jooksul) tõttu toksilisuse riski.

Vältida kasutamist laste tõttu toksilisuse riski ja surma.

Vältida kasutamist raseduse ja rinnaga toitmise ajal, kuna ephedra võivad imenduda rinnapiima.

Vältida inimesed, kellel on teadaolev allergia või tundlikkus ephedra või selle osi.

Kahjulikud mõjud efemeeride võib sisaldada ebamugavustunne kõhus, agitatsioon, ärevus, pimedus (mööduv), vere hüübimist, verine kõhulahtisus, ajuhaigus, hingamisraskusi, muutused maksaensüümide, rinnus, ummistunud arterid, segadus, kõhukinnisus, emaka kokkutõmbed, kahjudest, südamelihases, surm, deliirium, depressioon, kõhulahtisus, pearinglus, suukuivus, tuim pearinglus, eufooria, liialdatud refleksid, erutus, minestamine, vedeliku kogunemine kopsudesse, hallutsinatsioonid, peavalu, kuulmislangus, südameatakk , südameprobleemid, kõrvetised, võimetus urineerida, suurenenud kilpnäärme hormooni, sagenenud urineerimine, põletik südame, unetus, ebaregulaarne südamerütm, ärrituvus, maksakahjustus, maksapõletik, isutus, teadvuse kaotus, madal kaaliumi tase veres , neerupuudulikkus, neerukivid, maania, lihasvalu, lihaste lagunemine, iiveldus, obsessiiv-kompulsiivse häire (OCD), organi puudulikkus, liiga aktiivne refleksid, valulik urineerimine, Parkinsoni tõve sarnased sümptomid, psühhoos, südamepekslemine, rahutus, küllastustunde, krambid, õhupuudus, nahapõletik, naha kipitus, spasm veresoontes, kõhuvalu, insult, enesetapumõtetega, väsimus, värisemine, oksendamine, nõrgeneb ja südame laienemist, nõrkus ja kaalukaotus.

Vältida rasedatele ja imetavatele naistele. Ephedra võib põhjustada emaka kokkutõmbeid või probleeme lapsi nagu nutt, südame löögisageduse tõus, ärrituvust ja unehäired.

Chen WL, Tsai TH, Yang CC jt. Toime efemeeride on autonoomse närvisüsteemi modulatsiooni tervetel noortel täiskasvanutel. J.Ethnopharmacol. 8-9-2010,130 (3): 563-568.; Chen ZX ja Hu GH. [Effect modifitseeritud shegan Mahuang Keetmine kohta tsütokiinide lastel patsientidel köha ja variant astma]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 2010,30 (2): 208-210.; Choi JH, Chung MJ ja Oh DH. Klassifikatsioon Sasang põhiseaduslik organ tüüpi kasutades immunostimuleeriv tegevus põhiseaduse konkreetset taimeekstrakte inimese esmane immuunsüsteemi rakud. J.Med.Food 2012,15 (9): 824-834.; Cohen PA ja Ernst E. ohutus taimseid preparaate: juhend kardioloogid. Cardiovasc.Ther. 2010,28 (4): 246-253.; Flanagan CM, Kaesberg JL, Mitchell ES, et al. Koronaararterite aneurüsm ja tromboos järgmiste krooniliste ephedra kasutamiseks. Int.J.Cardiol. 2-18-2010,139 (1): e11-e13.; Hallas J, Bjerrum L, Støvring H, et al. Kasuta ettenähtud efedriini / kofeiini kombinatsioon ja risk tõsiste kardiovaskulaarsete sündmuste: registri baasil juhtumi ristuurimust. Am.J.Epidemiol. 10-15-2008,168 (8): 966-973.; Hasani-Ranjbar S, Nayebi N, Larijani B, et al. Süstemaatiline ülevaade efektiivsuse ja ohutuse taimseid ravimeid kasutatakse rasvumise ravis. Maailm J.Gastroenterol. 7-7-2009,15 (25): 3073-3085.; Jing H, Luo L, Li H, et al. Efedriini kontrollib südamerütmi aktiveerides südame I (ks) hoovused. J.Cardiovasc.Pharmacol. 2010,55 (2): 145-152.; Kim HJ, Park JM, Kim JA, et al. Efekt taimsete Ephedra sinica ja Evodia rutaecarpa keha koostise ja puhkavad ainevahetuse kiirust: randomiseeritud, topeltpimedas kliinilises uuringus Korea Menopausieelsetel naised. J.Acupunct.Meridian.Stud. 2008,1 (2): 128-138.; Martinez-Quintana E, Rodriguez-Gonzalez F ja Kuuba-Herrera J. [müokardi neuroos ja raske biventrikulaarsete häire kontekstis kroonilise efedriini kuritarvitamise]. Adicciones. 2010,22 (1): 25-28.; PALAMAR J. Kuidas efedriini pääsenud määruse USAs: ajalooline ülevaade väärkasutust ja sellega seotud poliitika. Tervishoiupoliitika 2011,99 (1): 1-9.; Retamero C, Rivera T ja Murphy K. “Ephedra-free” dieet pill tingitud psühhoos. Psychosomatics 2011,52 (6): 579-582.; Singh, Rajeev AG ja Dohrmann ML. Cardiomyopathy seostatud efedrat sisaldav toidulisandid. Congest.Heart suuda. 2008,14 (2): 89-90.; Thomas JE, Munir JA, McIntyre PZ, et al. STEMI 24-aastane mees pärast kasutamist sünefriini sisaldav toidulisand: haigusjuhu kirjeldus ja kirjanduse ülevaade. Tex.Heart Inst.J. 2009,36 (6): 586-590.; Vigano M, Lampertico P ja Colombo M. Äge hepatiit järgmised eeldus ravimtaim. Eur.J.Gastroenterol.Hepatol. 2008,20 (4): 364-365.

See tõenduspõhiste monograafia koostas Natural Standard Research Collaboration