enteroviirust D68: Kuidas kaitsta oma last?

Enteroviiruselt D68 (EV-D68) on viirus, mis võib põhjustada infektsiooni sarnane külmetushaiguse. Mõningatel juhtudel võib see põhjustada tõsiseid hingamisraskusi.

Kuigi täiskasvanud saavad haigestuda enteroviirustest, enteroviirust D68 enim mõjutab lapsi. Kerge ja sümptomite hulka võivad kuuluda

Tõsine nähud ja sümptomid võivad hõlmata

Lapsed, kellel on astma, kes nakatuvad võib tõenäolisemalt olla tõsised hingamisprobleemid.

Harvadel juhtudel nakatunud lapsi võib olla probleeme oma lihaseid. Lihaseid võib saada nõrk või tööta ajutiselt (äge halvatus). Eksperdid pole kindel, kas enteroviirust D68 on seotud lihaste nõrkus, vaid nad soovitavad, et vanemad arstiga ühendust, kui nende laps ei kõnni korralikult või tekib ootamatu nõrkus käe või jala.

Kui te kahtlustate, teie laps võib olla enteroviirust D68, pöörduge oma arsti poole. Kuigi ei ole spetsiifilist ravi, teie lapse arst võib olla nõu, kuidas kergendada oma lapse sümptomid. Helista arstile kohe, kui teie laps on probleeme hingamine, või kui tema sümptomid ei parane või süvenevad.

Ei ole vaktsiin enterovirus D68. Kuid Järgmised sammud võivad aidata kaitsta teie last ja vältida nakkuse levikut

Kui teie lapsel on astma, veenduge, astma tegevuskava on ajakohane ja et ta võtab ravimitel vastavalt juhendile. Pöörduda arsti poole, kui teie lapsel tekib hingeldus või hingamisraskused, mis ei parane ravimitel. Saa gripivaktsiini, kui see on olemas.

koos

külastada oma arsti