enterocele

Peensoole prolapsi, mida nimetatakse ka enterocele (EN-tur-o-seel), esineb siis peensooles (väike soole) laskub madalam vaagnaõõs ja vajutab ülaosas tupe, luues bulge. Sõna “prolaps” tähendab libiseda või kukkuda koht.

Sünnitoetus, vananemine ja muud protsessid, mis avaldab survet oma vaagnapõhja võib nõrgendada lihaste ja sidemete mis toetavad VAAGNAELUNDITE, muutes peensoole prolaps tõenäolisem.

Et juhtida peensoole prolaps, eneseabi meetmete ja muude mittekirurgiline valikud on sageli tõhus. Rasketel juhtudel võib tekkida vajadus kirurgilise.

Kerge peensoole prolaps võib tekitada mingeid märke või sümptomeid. Siiski, kui teil on märkimisväärne prolaps, siis võib tekkida

Paljud naised peensoole prolapsi esineda ka prolapsi muud VAAGNAELUNDITE, nagu põie-, emaka- või pärasoole.

Millal näha arsti

Pöörduge arsti poole, kui teil tekivad nähud või sümptomid prolaps, et vaeva teid.

Rasedus ja sünnitus

Suurenenud surve vaagnapõhja on peamine põhjus, mis tahes vormis vaagna elundite prolaps. Tingimused ja tegevused, mis võivad põhjustada või soodustada peensoole prolaps või muud liiki prolaps hulka

Rasedus ja sünnitus on kõige levinumad põhjused vaagna elundite prolaps. Lihased, kõõlused ja pealispinda, et hoida ja toetada oma vagiina venitada ja nõrgestada raseduse ajal, sünnituse. Mitte igaüks, kes on olnud beebi areneb vaagna elundite prolaps. Mõned naised on väga tugev toetavad lihased, kõõlused ja pealispinda vaagna ja kunagi probleemi.

Tegurid, mis suurendavad riski haigestuda peensoole prolaps hulka

Teie esimesel nimetamisel võib olla oma esmase tervishoiuteenuse osutaja või arsti, kes on spetsialiseerunud tingimused mõjutavad naiste reproduktiivse trakti (günekoloog) või reproduktiivorgan ja kuseteede süsteemi (urogynecologist, uroloog).

Mida sa saad teha

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse.

Sest peensoole prolaps, põhilised küsimused pidage nõu oma arsti hulka

Ärge kartke küsida teistele küsimustele enne konsultatsiooni, nagu neid teile.

Arst võib esitada küsimusi, nagu

Et kinnitada diagnoosi peensoole prolaps arst täidab vaagna eksam. Eksami ajal, võib arst paluda teil Hinga sügavalt sisse ja hoia seda, pidades samal ajal alla nagu sul roojamist (Valsalva manöövrit), mis on tõenäoliselt põhjustavad prolaps peensoole paksenemist allapoole. Kui arst ei saa kontrollida, et teil on emaka kui oled pikali eksam tabelis, võib ta korrata eksami ajal seisad.

Mida ootate oma arsti

Kerge ja mõõduka juhtudel peensoole prolaps tavaliselt ei vaja ravi. Operatsioon võib olla tõhus, kui teil on kaugelearenenud prolaps koos tüütu sümptomid. Nonsurgical lähenemised on saadaval, kui soovite vältida operatsiooni, kui operatsiooni oleks liiga riskantne või kui soovite rasestuda tulevikus.

Ravivõimalusi peensoole prolaps hulka

Kirurgia. Teie kirurg saab teha operatsioon remont prolaps tupe kaudu või kõht või ilma robotite abi. Menetluse ajal oma kirurgi liigutab prolaps peensoole tagasi oma kohale ja pingutab sidekoe oma vaagnapõhja. Mõnikord väikeste portsjonitena sünteetiliste võrgusilma võib kasutada aidata toetada nõrgenenud kudedes. Suuremad tükid võrgusilma on seotud silmadega erosiooni ja üldiselt ei soovitata.

Peensoole prolaps tavaliselt ei kordu. Kuid edasise kahju vaagnapõhja võib juhtuda suurenenud vaagna surve, näiteks kõhukinnisus, köha, rasvumine või rasket.

Sõltuvalt raskusastmest oma seisundit, nende eneseabi meetmed võivad pakkuda sümptomite leevendamiseks, mida vaja

Kegel harjutused tugevdada oma vaagnapõhja lihaseid, mis osaliselt toetada emakas, kusepõis ja soole. Tugev vaagnapõhja toetada senisest enam oma VAAGNAELUNDITE, takistab emaka süvenemist ja leevendab sümptomeid seostatakse vaagna elundite prolaps.

Kegel harjutused

Teha Kegel harjutused, toimige

Küsi oma tervishoiuteenuse osutaja tagasisidet, kas te kasutate õige lihaseid. Kegel harjutused võivad olla kõige edukam, kui nad õpetavad füsioterapeut ja tugevdatud biofeedback. Biofeedback hõlmab kasutades jälgimise seadmeid, mis aitavad tagada sa pingutades õige lihaseid, optimaalse intensiivsuse ja pika aja jooksul.

Kui olete õppinud õige meetod, mida saate teha Kegel harjutused diskreetselt peaaegu ükskõik, kas sa istud oma laua või lõõgastav diivanil.

Sul võib olla võimalik, et vähendada oma võimalusi peensoole prolaps nende strateegiad

külastada oma arsti