endometrioos sümptomid

Valulikud menstruatsioonid (düsmenorröa). Vaagnapiirkonna valu ja krambid võib alata enne ja laiendada mitu päeva oma perioodil ning võib sisaldada alaselja ja kõhuvalu.; Valulik seksuaalvahekord. Valu ajal või pärast seksi on ühine endometrioos. Valu on roojamist või urineerimine. Sa oled kõige tõenäolisemalt tekivad need sümptomid päevade ajal.; Liigne verejooks. Teil võib aeg-ajalt tunda raske perioode (menorraagia) või verejooks perioodide vahel (menometrorraagia) .; viljatus. Endometrioosi diagnoositi esmakordselt mõned naised, kes otsivad ravi viljatuse.; Teised sümptomid. Samuti võib teil tekkida väsimus, kõhulahtisus, kõhukinnisus, kõhupuhitus või iiveldust, eriti ajal menstruatsioon.

Millal näha arsti

Esmane sümptom endometrioos on vaagnavalu, seostatakse sageli menstruatsiooni. Kuigi paljud naised kogevad kramplikku ajal menstruatsioon, endometrioosi põdevatel naistel tavaliselt kirjeldavad menstruatsioonivalu, mis on palju hullem kui tavaliselt. Samuti kipuvad aru, et valu on aja jooksul suurenenud.

Sagedasteks sümptomiteks endometrioosi võivad hõlmata

Raskusaste oma valu ei ole tingimata usaldusväärne näitaja ulatuses seisukorras. Mõned kerge endometrioosiga naistel on ulatuslikud valu, samas kui teised kaugelearenenud endometrioos võib olla väga väike valu või isegi mingit valu üldse.

Endometrioos on mõnikord ekslikult teisi haigusi, mis võivad põhjustada vaagnapiirkonna valu, nagu vaagnapõletik (PID) või munasarjatsüstide. See võib segi ajada ärritatud soole sündroom (IBS), seisund, mis põhjustab oksendamise kõhulahtisuse, kõhukinnisuse ja kõhukrambid. IBS võib lisada endometrioos, mis võib raskendada diagnoosi.

Pöörduge arsti poole, kui teil on nähud ja sümptomid, mis võivad viidata endometrioos. Põhjuseks krooniline või raske vaagnavalu võib olla raske täpselt. Aga avastanud probleemi alguses võib aidata teil vältida asjatuid komplikatsioone ja valu.