endokardiit

Endokardiit on nakkushaigus vooder südant (endokardi).

Endokardiit tekib tavaliselt siis, kui bakterid või muu mikroobe teise kehaosa, nagu suus, levib vereringesse ja kinnita kahjustatud alade oma südames. Ravimata, endokardiit võivad kahjustada või hävitada südameklappide ja võib põhjustada eluohtliku komplikatsioone. Ravi endokardiit antibiootikumid ja teatavatel juhtudel operatsiooni.

Endokardiit on aeg-ajalt inimeste tervislik südamed. Inimesed suurim risk endokardiit on kahjustatud südameklapid, kunstlikud südameklapid või teiste südame defekte.

Endokardiit võib tekkida aeglaselt või äkki – sõltuvalt sellest, mida põhjustab nakkuse ja kas teil on aluseks südamehaiguste. Endokardiit nähud ja sümptomid on erinevad, kuid võivad sisaldada

Kui teil tekivad nähud või sümptomid endokardiit, pöörduge arsti poole kohe – eriti siis, kui sul on riskifaktorid see tõsise infektsiooni, näiteks südamerike või Eelmise puhul endokardiit.

Millal näha arsti

Kuigi vähem tõsine tingimused võivad põhjustada sarnaseid märke ja sümptomeid, siis ei tea kindlalt, kuni sa hinnata.

Mida sa saad teha

Endokardiit tekib siis, kui bakterid siseneda vereringesse, sõita oma südame, ja lisab, et ebanormaalsed südameklappide või kahjustatud südame kude. Bakterid põhjustada enamikel juhtudel, kuid seente või teiste mikroorganismide ka võib olla vastutav.

Vahel süüdlane on üks paljudest ühine bakterid, mis elavad suus, kurgus või muid kehaosi. Rikkuva organism võib siseneda vereringesse läbi

Tavaliselt oma immuunsüsteem hävitab baktereid, mis muudab sinu vereringesse. Isegi kui bakterid jõuda oma südames, siis võivad nad läbi ei põhjusta nakatumist.

Enamik inimesi, kellel tekib endokardiit on haiged või vigastatud südameklapi – ideaalne koht bakterid elama. See kahjustatud koe endokardi annab bakterid karestatud pinda neil on vaja lisada ja paljuneda. Endokardiit ei aeg-ajalt esineda normaalse südameklapid.

Mida ootate oma arsti

Kui su süda on terve, siis on vähetõenäoline, et arendada endokardiit. Mikroobe, mis põhjustavad infektsioone kipuvad kinni ja paljuneda kahjustatud või kirurgiliselt implanteeritud südameklapid.

Need on suurim oht ​​endokardiit on need, kes on

Kui teil on teada, südamerike või südameklappide probleeme, pidage nõu oma arstiga teie risk haigestuda endokardiit. Isegi kui teie südame seisundi on parandatud või ei ole põhjustatud sümptomid, siis võib olla ohus.

Endokardiit võib põhjustada mitmeid suuri tüsistusi

Sa oled tõenäoliselt alustada nähes oma perearsti või traumapunkti arst. Või kui helistate luua ametisse, siis võib nimetatud arst on koolitatud diagnoosida ja ravida südamehaiguste (kardioloog).

antibiootikumid

Siin on mõned andmed, mis aitavad teil valmistuda oma ametisse.

Endokardiidi, mõned põhilised küsimused pidage nõu oma arsti sisaldama

Arst võib paluda teil mitmeid küsimusi, sealhulgas

Arst võib kahtlustada endokardiit põhineb teie haiguslugu ja nähtusid ja sümptomeid, nagu palavik. Kasutades stetoskoop kuulata oma südant, võib arst kuulda uue südamekahin või muutus eelmise südamekahin – võimalik märke endokardiit.

Haigust saab jäljendada teisi haigusi algusjärgus. Erinevad testid võivad olla vajalikud, et aidata diagnoosi panna

Transösofageaalne ehhokardiogrammis. Ehhokardiogrammi kasutab helilainete toota pilte oma südame tööl. Seda tüüpi ehhokardiogrammis võimaldab arstil lähemalt südameklappide.

Kirurgia

See on sageli kasutatud kontrollida infektsiooni nähtude. Katse jooksul ultraheli seade on läbinud oma suu ja söögitorru – toru, mis ühendab suud ja magu.

Esimene rida ravi endokardiit on antibiootikumid. Mõnikord, kui teie südameklappide on kahjustatud infektsioon, operatsioon on vajalik.

Ennetav antibiootikumide

Kui teil on endokardiit, võib tekkida vajadus suurte annuste veenisisest (IV) antibiootikumide haiglas. Vereanalüüsid võivad aidata välja selgitada, millist tüüpi mikroorganism, mis on nakatamine oma südames. See teave aitab arstil valida parim antibiootikumi või kombinatsioon antibiootikume võidelda infektsiooni.

Tavaliselt on vaja antibiootikume võtta 2-6 nädalat või kauem koristama infektsioon. Kui teie palavik ja halvim oma nähud ja sümptomid on möödunud, siis võib olla võimalik lahkuda haigla ja jätkab IV antibiootikumravi koos külastada oma perearsti juures või kodus kodust hooldust. Pead arsti regulaarselt, et ravi mõjub.

Teata oma arstiga sümptomite et infektsioon süveneb, nagu

Kõhulahtisus, lööve, sügelus või liigesvalu võib viidata reaktsioon antibiootikumi – veel üks põhjus helistada oma arstile.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil tekib õhupuudus või turse jalgades, jalgade või pahkluude. Need nähud ja sümptomid võivad viidata südamepuudulikkus.

Kui infektsioon kahjude südameklappide, siis võib olla sümptomid ja tüsistused aastaid pärast ravi. Mõnikord kirurgia raviks vajalik püsiv infektsioonide või asendada kahjustatud ventiil. Operatsioon mõnikord ka ravimiseks vajaliku endokardiit, mis on põhjustatud seeninfektsioon.

Sõltuvalt teie seisundist, võib arst soovitada kas remondiga oma kahjustatud ventiil või asendatakse see protees valmistatud loomset kude või tehismaterjalide.

Kui sa oled ohus endokardiit, lase kõik oma tervishoiuteenuse osutajate tea. Soovi korral saab taotleda endokardiit rahakott kaardi American Heart Association. Pöörduge kohalike peatüki või printida kaart ühingu kodulehel.

Et vältida endokardiit, veendumaks, et harjutada hea hügieeni

Teatud hambaravi ja meditsiiniliste protseduuride võib lubada bakterid siseneda vereringesse. Antibiootikumid võetakse enne nende menetluste aitab hävitada või kontrollida kahjulikke baktereid, mis võivad põhjustada endokardiit.

Sest inimesed järgmiste südamehaiguste ohus enam-tõsisemateks juhtudeks alates endokardiit, nad võivad vajada võtta ennetavaid antibiootikumid enne arsti või hambaarsti menetlusi, et vältida endokardiit

Antibiootikumid on soovitatav enne ainult järgmisi protseduure

Antibiootikume enam ei soovitata enne, kui kõik hambaravi korra või protseduure kuseteede või seedetrakti.

Kui olete olnud võtta ennetavaid antibiootikume minevikus enne oma hambaravi eksamid, siis võib olla mures nende muutuste. Varem sa olid tõenäoliselt kamandati antibiootikume, sest mure, et ühise hambaravi korra suurenenud risk endokardiit. Aga arstid on õppinud rohkem endokardiit ennetamise, nad on aru saanud, et endokardiit on palju tõenäolisem kokkupuude juhuslikult pisikuid kui standardsest hambaravi eksami või operatsiooni.

See ei tähenda, et see ei ole oluline hästi hoolitseda oma hammaste läbi harjamise ja hambaniidi. Tuntakse muret, et infektsioonid suus on halb suuhügieen võib suurendada riski mikroobe sisenedes vereringesse. Lisaks harjamise ja hambaniidi, regulaarne hammaste eksamid on oluline osa säilitada hea suuõõne tervise.

külastada oma arsti