endokardiit juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Endokardiit, mida nimetatakse ka infektsioosne endokardiit, on infektsioon ja põletik südameklapid ja sisevoodri südame kambrid, mida nimetatakse endokardi. Endokardiit tekib siis, kui nakkav organismid, näiteks bakterid või seened, satuvad vereringesse ja elama südames. Enamasti on need organismid on streptokokid ( “strep”), stafülokokid ( “staph”) või bakteriliike, mis tavaliselt elavad kehapindadel .; Mikroobi siseneb vereringesse läbi nahakahjustusi põhjustatud nahahaigus või vigastus, arsti või hambaarsti korra või nahapunkteerimise, eriti narkomaanidel .; Sõltuvalt agressiivsus (virulentsuse) haigustekitajate idu, süda tekitatud kahju endokardiit saab olema kiire ja tõsine (äge endokardiit) või aeglasem ja vähem dramaatiline (alaäge endokardiit) .; Äge endokardiit – Äge endokardiit enamasti tekib siis, kui agressiivne liikide naha bakterid, eriti Staphylococcus, siseneb vereringesse ja ründav südameklapi. Tavaliselt mõjutab südameklapi oli varem tavaline. Kui staph bakterid hakkavad paljunema südame sees, nad võivad saata väike tükke nimetatud bakteri septiline emboli vereringesse. Septilise emboli siseneda teistesse organitesse, eriti neerude, kopsude ja aju. Intravenoosne (IV) narkomaanid on väga kõrge risk ägeda endokardiit, sest mitmed nõela torked anda agressiivne staph bakterid palju võimalusi siseneda verest vigastatud naha kaudu. Dirty uimastitarvikuid suurendab riski. Ravimata selles vormis endokardiit võib lõppeda surmaga vähem kui kuus nädalat .; ALAÄGE endokardiit – See vorm endokardiit kõige sagedamini põhjustab ühe rohelistavate grupi streptokokid (Streptococcus Sanguis, mutans’ile, mitis või milleri), mis tavaliselt elavad suus ja kurgus. Streptococcus bovis või Streptococcus equinus võib põhjustada ka alaäge endokardiit, tavaliselt patsientidel, kellel on seedetrakti probleem, nagu divertikuliit või käärsoolevähk. ALAÄGE endokardiit kipub kaasata südameklapid, mis on ebanormaalne, nagu vähenenud või lekkiv südameklapid. Subakuutsele bakteriaalne endokardiit põhjustab tihti mittespetsiifilised sümptomid, mis võib püsida mitu nädalat enne diagnoos pannakse.

Sümptomid

Sümptomid ägeda endokardiit hulka; Kõrge palavik; Valu rinnus; Õhupuudus; köha; äärmine väsimus

diagnoos

Arst vaatab oma haiguslugu, pöörates erilist tähelepanu võimaliku riskifaktorid endokardiit, sh kaasasündinud südamehaigused, reuma, kunstlik südameklapi või südamestimulaatori ajalugu IV uimastitarbimise ja ajalugu krooniline haigus. Arst ka teilt küsida, kas teil on kunagi öeldud, et teil on südame porisema ja kas teil on olnud viimastel arsti või hambaarsti protseduuri, kus bakterid võisid võimalus kogu vereringesse (hambaravi tagi, parodontiidi operatsioon, professionaalse hammaste puhastamise bronhoskoopia, teatud diagnostiliste testide kohta sugukuseteede, kolonoskoopia).

Kui kaua see kestab?

Sümptomid ägeda endokardiit algavad tavaliselt ootamatult ja süvenevad kiiresti. See on nakkushaigus, mis võib areneda järsult mõne päeva jooksul. ALAÄGE endokardiit areneb aeglasemalt, ja selle kergemad sümptomid võivad esineda mitu nädalat või kuud enne haigust kahtlustatakse.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Kui teil on suur risk endokardiit tõttu kahjustatud südameklapi või muu meditsiiniline probleem, rääkige sellest oma arstile ja hambaarstile. Selleks, et vältida endokardiit arst ja hambaarst võib kirjutada antibiootikume, enne kui mingit arsti või hambaarsti protseduuri, kus bakterid on võimalus siseneda veres. Seda nimetatakse profülaktiliselt antibiootikume.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Kui endokardiit on põhjustatud bakteriaalse infektsiooni, siis tavaliselt töödeldakse 4-6 nädalat antibiootikume. Tüüpi antibiootikumi ja teraapia pikkus sõltub tulemused verekülvidest. Antibiootikumiravi manustatakse intravenoosselt (veeni). Ravi peaaegu alati alustada siis, kui sul on haiglas. Kui arst määrab see on ohutu, siis saab tühjaks kodus lõpetada käigus intravenoosset antibiootikumravi.

Kui külastada arsti

Helistage oma arstile, kui teil tekivad ägeda või alaägeda endokardiit, eriti kui teil on esinenud südameklappide kahjustus, mis on tuntud südamekahin või siirdatud seadme oma südames (protees või südamestimulaatori traat).

prognoos

Mis kiire diagnoos ja õige ravi, üle 90% patsientidest bakteriaalne endokardiit taastuda. Need, kelle endokardiit mõjutab paremal pool sobivalt tavaliselt on parem väljavaade kui need, kellel vasakus servas kaasamine. Juhtudel, kus endokardiiti seente poolt põhjustatud, prognoos on tavaliselt kehvemad bakteriaalne endokardiit.