endoftalmiiti juhend – põhjused, sümptomid ja ravivõimalused

Mis see on?

Endoftalmiit on põletik silma seestpoolt. Põletik mõjutab klaaskeha vedelik silma keskosa. Klaaskeha vedelik on selge, geel-taolist ainet. Põletik võib ulatuda kuni ümbritsevate kudede vastutab nägemine. Endoftalmiit on haruldane .; Enamikul juhtudel infektsioon käivitab nimetatud põletik. Nakkus võib olla põhjustatud; bakterid; Fungi; viirused; parasiidid

Sümptomid

Kõige sagedasemad sümptomid on nägemise kaotus ja valu. Täiendav sümptomid varieeruvad. Nad sõltuvad, mis põhjustas silmapõletik; Operatsioonijärgne endoftalmiiti. Kõige tavalisem põhjus on see tingimus bakteriaalse infektsiooni katarakti operatsiooni järel. See tõsine probleem võib põhjustada nägemise kaotus .; Sümptomid võivad veidi varieeruda. Nad sõltub sellest, kas toimub nakatumine alguses (kuus nädalat või vähem) või hiline (kuu või aasta) pärast operatsiooni .; Varajaste sümptomite hulka võivad kuuluda; Järsk langus nägemine silma; Silmavalu, mis süveneb pärast operatsiooni; Punased silmad; silmalaugude

diagnoos

Endoftalmiit võib põhjustada tõsiseid nägemishäireid. Arst, kes on spetsialiseerunud silmahaigusi (silmaarsti) tuleb diagnoosida ja ravida.

Kui kaua see kestab?

Parima võimaluse säilitada ja taastada oma nägemus, tingimusel, peab viivitamatult ravima. Kui ravi alustatakse, sümptomid võivad hakata parandama päeva või kaks. Paljudel juhtudel, silmavalu ja silmalau turse vähendamiseks enne nägemus muutub paremaks.

Kuidas seda vältida tervisliku seisundi

Kui teil on olnud katarakti operatsiooni, siis aitab vähendada nakatumise ohtu. Selleks, järgige oma arsti juhiseid nägemise ravi pärast operatsiooni. Ka arsti regulaarselt järelkontrolli silma eksamid.

Kuidas ravida seda tervisliku seisundi

Ravi sõltub

Kui külastada arsti

Endoftalmiit on kiirabiauto. See võib põhjustada nägemise kaotus kui mitte diagnoosida ja ravida viivitamata.

prognoos

Õige ravi, paljud inimesed on hea prognoosiga.