enalapriil kasutusalad, annustamine, kõrvaltoimed

Mis on enalapriil?

Enalapriil, mida kasutatakse kõrge vererõhu (hüpertensiooni) raviks täiskasvanutel ja lastel, kes on vähemalt 1 kuu vana.

Enalapriil ravimiseks kasutatakse ka südamepuudulikkuse raviks täiskasvanutel.

Enalapril kasutatakse ka haiguse raviks ajuvatsakeste (alumistesse kambritesse sobivalt et veri voolata südamest). See häire võib vähendada südame võimet verd pumbata organismi.

oluline info

Ärge kasutage enalapriil, kui olete rase. Loobuge ja rääkige sellest oma arstile kohe, kui teil rasestuda. Enalapriil võib põhjustada vigastusi või surma sündimata lapsele.

Te ei tohiks kasutada enalapriil, kui teil on kunagi olnud angioödeem.

Enalapriil võib põhjustada probleeme neerudega. Helistage oma arstile, kui teil on paistetus, kiire kaalutõus, vähe või üldse mitte urineerimisel või kui te hingeldus.

Kui teil on diabeet, ei kasuta enalapriil koos ravimiga, mis sisaldab aliskireeni (Amturnide Tekturna’ga, Tekamlo, Valturna).

Enne ravimi võtmist

Enalapriil võib mõjutada teie südame või teie elektrolüütide taset. Helistage oma arstile, kui teil on valu rinnus, raskepärane südamelöögid või kihav rinnus, aeglane südame löögisagedus või nõrk pulss, kihelev tunne, lihasnõrkus või lihasjäikus kokkutõmbumine.

Te ei tohiks kasutada enalapriil kui te olete allergiline, või kui teil on

on esinenud angioödeem; või

kui te olete allergiline mõne teise AKE inhibiitori, nagu benasepriilil, kaptopriilil, fosinopriiliga, lisinopriil, moeksipriil, perindopriili, kvinapriilravi, ramipriil või trandolapriiliga.

Kui teil on diabeet, ei kasuta enalapriil koos ravimiga, mis sisaldab aliskireeni (Amturnide Tekturna’ga, Tekamlo, Valturna).

Võib ka olla, et vältida enalapriil Aliskireenravi kui teil on neeruhaigus.

Veendumaks, enalapriil on ohutu, siis öelge oma arstile, kui teil on

neeruhaigus (või kui te saate dialüüsi)

maksahaigus

ajalugu tromb või insuldi (sealhulgas “mini-insult”

elektrolüüt tasakaaluhäireid (nt kõrge kaaliumi tase veres); või

südamehaigus või südamepuudulikkus (kui te kasutate enalapriil see tingimus).

Ärge kasutage enalapriil, kui olete rase. Selle ravimi kasutamist lõpetada ja rääkige sellest oma arstile kohe, kui teil rasestuda. Enalapriil võib põhjustada vigastusi või surma sündimata lapsele, kui te võtate ravimit ajal oma teisel või kolmandal trimestril. Kasutage rasestumisvastaseid antud ravimi võtmise ajal.

Enalapriil võib erituda rinnapiima ja võib imikut kahjustada. Sa ei tohi last rinnaga toita, kui te kasutate seda ravimit.

Võtke enalapriil täpselt nii, nagu arst on teile määranud. Järgige kõiki juhiseid ravimi etiketti. Arst võib aeg-ajalt muuta teie annust, veendumaks, et saada parimaid tulemusi. Ärge võtke seda ravimit suuremates või väiksemates kogustes või kauem, kui soovitatav.

Te võite võtta enalapriil koos toiduga või ilma.

Raputa (vedelus) ning vahetult enne annuse mõõtmist. Mõõda vedelik ravimit annustamissüstlast tingimusel, või spetsiaalse mõõdata lusika või meditsiini tassi. Kui sul ei ole doosimõõtmise vahendit, küsige nõu apteekriga.

Teie vererõhku tuleb sageli kontrollida. Teie neeru või maksa funktsioon võib olla vaja testida.

Teil võib olla väga madal vererõhk antud ravimi võtmise ajal. Helistage oma arstile, kui olete haige oksendamine või kõhulahtisus või kui te higistamine rohkem kui tavaliselt.

Kuidas ma peaksin enalapriil?

Kui teil on vaja operatsiooni, öelge kirurgile, et te kasutate enalapriil. Teil võib tekkida vajadus ravimi kasutamise lõpetamist lühikest aega.

Kui teil ravitakse kõrget vererõhku, hoiab selle ravimi kasutamist ka siis, kui tunned hästi. Kõrge vererõhk on sageli ilma sümptomiteta. Teil võib tekkida vajadus kasutada vererõhku ravim oma ülejäänud elu.

Säilitada toatemperatuuril, eemal niiskusest ja kuumusest. Hoida pudel tihedalt suletuna, kui seda ei kasutata.

Hoidke Vedela ravimi külmkappi, mitte külmutada. Visake enalapriil vedelik ei kasutata 60 päeva jooksul.

Tavaline annus täiskasvanutele hüpertensiooni

Algannus (oral tablettide või lahuse): 5 mg suukaudselt üks kord päevas; Säilitusravi doos (suu tablettide või lahuse): 10-40 mg päevas suukaudset ühekordse annusena või 2 annusena; Maksimaalne annus: 40 mg suukaudset manustamist päevas ühekordse annusena või 2 annusena; Kombinatsioonis diureetikumid; Algannus: 2,5 mg suukaudselt üks kord päevas; Kui võimalik, siis peab diureetikumi manustamise katkestama 2 kuni 3 päeva enne ravi alustamist enalapriil. Kui vaja, diureetiline ravi võib olla järk-järgult taas .; Parenteraalsed: 1,25-5 mg IV üle 5 minuti jooksul iga 6 tunni jooksul; Kommentaarid; -Clinical Vastus tavaliselt näinud 15 minuti jooksul pärast intravenoosset manustamist .; -Kui Vaja, diureetiline ravi võib olla taastasid järk-järgult.

Tavaline annus täiskasvanutel südame paispuudulikkuse

Algannus: 2,5 mg suukaudselt üks kord päevas; Säilitusannus: 2.5 kuni 20 mg päevas 2 annuseks jagatuna; Maksimaalne annus: 40 mg päevas suukaudset manustamist 2 annusena; Kommentaarid; -Ravi Tavaliselt koos diureetikumide ja digitaaliseravi .; -Doses Tuleks ülestiitrida, kui talutav jooksul mõne päeva või nädala jooksul.

Tavaline annus täiskasvanutele vasaku vatsakese düsfunktsioon

Algannus: 2,5 mg suukaudselt kaks korda päevas; Säilitusannus 20 mg päevas suukaudset manustamist 2 annusena; Kommentaarid; -Pärast Esialgset annust, tuleb patsienti jälgida vähemalt 2 tundi ja kuni vererõhk on stabiliseerunud vähemalt veel üks tund .; -kui Võimalik annus igasugune samaaegne diureetikum tuleks vähendada, mis võib vähendada tõenäosust hüpotensioon.

Tavapärane Pediatric Annus hüpertensiooni

Suuline tablettide või lahuse; Laste 1 kuu kuni 17 aastat; Algannus: 0,08 mg / kg / päevas (kuni 5 mg) 1-2 jagatuna. Annuse kohandamiseks vastavalt patsiendi ravivastusele .; Maksimaalne annus: annused olid suuremad kui 0,58 mg / kg (40 mg) ei ole uuritud lastel .; Kommentaar; -Ei Soovitatakse vastsündinutel ja lastel glomerulaarfiltratsiooni kiirusega alla 30 ml / min, sest puuduvad andmed.

Enalapriil doseerimisinfo

Võtke vahelejäänud annus niipea, kui see teile meenub. Jätke unustatud annus vahele, kui see on peaaegu aeg võtta järgmine annus. Ärge võtke kahekordset annust, et korvata vahelejäänud annust.

Mis juhtub, kui ma igatsen annus?

Vältige alkoholi joomist. See võib veelgi alandada vererõhku ja võib suurendada mõningaid kõrvaltoimeid enalapriili.

Mis juhtub üleannustamise korral?

Ärge kasutage soolaasendajates või kaaliumi sisaldavate toidulisandite võtmise ajal enalapriili, kui arst ei ole seda soovitanud.

Vältige liiga kiire istuvast või lamavast asendist, või võite tunda pearinglust. Tõuse aeglaselt ja ennast tasakaalustada, et vältida kukkumist.

Pöörduge arsti poole, kui teil on mingeid märke allergiline reaktsioon enalapriil: lööve; kõhuvalu; raske hingamine; näo, huulte, keele või kõri.

Mida tuleks vältida, võttes samal ajal enalapriil?

Helistage oma arstile, kui teil on

kerge peaga tunne, nagu sa võib edasi viia

raskepärane südamelöögid või kihav rinnus

kõrge kaaliumi – aeglane südame löögisagedus, nõrk pulss, lihasnõrkus, värin

madal valgete vereliblede arvu – äkiline nõrkus või halb enesetunne, palavik, külmavärinad, haavandid suus, valu neelamisel, naha haavandid, külmetus või gripp sümptomid, köha, hingamisraskused; või

märke neeruhaigust – vähe või üldse mitte urineerimisel; valulik või raskendatud urineerimine; paistetus jalad või pahkluude; väsimus või hingeldus.

Ühine enalapriil kõrvaltoimete hulka võivad kuuluda

pearinglus, väsimus

köha; või

peapööritus-.

See ei ole täielik kõrvaltoimete nimekiri võib esineda ka teisi. Helistage oma arstile arsti kõrvaltoimete kohta. Sul võib aru kõrvaltoimeid valitsuse juures valitsuse 1088.

Rääkige oma arstile kõigist ravimitest, mida te kasutate, ja need, mida käivitada või peatada kasutades ravi ajal enalapriili, eriti

liitium

diureetikum ehk “vett pill”

kulla süstid artriidi raviks

ennetav ravim organi äratõukereaktsiooni – everoliimus siroliimus Temsiroliimust; või

Mittesteroidsed põletikuvastased ravimid (mittesteroidsed põletikuvastased ravimid) – aspiriin, ibuprofeen (Advil, Motrin), naprokseen (Aleve), tselekoksiib, diklofenak, indometatsiin, meloksikaami ja teised.

See loetelu ei ole täielik. Teised ravimid võivad suhelda enalapriil, sealhulgas retsepti ja üle leti ravimid, vitamiine ja taimseid tooteid. Mitte kõik võimalikud koostoimed on loetletud selles ravimi juhendis.

10.02.2016-02-12, 03:59:07

Rasedus D-kategooria Positiivne tõendeid riski

Enalapriil kõrvaltoimeid

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu valitsus

Millised teised ravimid mõjutavad enalapriil?

enalapriil

Kõrge vererõhk lisinopriil, amlodipiin, metoprolool, hüdroklorotiasiidi, losartaan, furosemiid

Diabeetiline neeruhaiguse lisinopriil, losartaan, ramipriil, Cozaariga benasepriilil irbesartaani

Südamepuudulikkus lisinopriil, amlodipiin, metoprolool, furosemiid, karvedilooli Lasix

Hüpertensiivne Emergency hüdralasiin, nifedipiini, labetalooliga, kaptopriilil, Vasotec, metüüldopaks