Emakakaelavähi põhjused, sümptomid, diagnoosimine ja ravi kohta

See teema räägib Katsetamise, diagnostika ja ravi emakakaelavähki. Üldist teavet Pap testi tulemused, Pap-test ebakorrapärase.

Emakakaelavähk tekib siis, kui ebanormaalsed rakud emakakaelal kasvavad kontrolli alt. Emakakaela on alumine osa emaka mis avab tuppe. Emakakaelavähk võib sageli edukalt ravida, kui ta on leidnud alguses. See on tavaliselt leitud väga varases staadiumis Pap-testiga.

Emakakaelavähk on üks kõige tavalisemat vähki naistel kogu maailmas. Aga USAs ja teistes riikides, kus emakakaelavähi on rutiinne, see vähk ei ole nii levinud. 1

Enamik emakakaelavähi põhjustab viirus nimega inimese papilloomiviiruse või HPV. Saad HPV omades sugulisel keegi, kes on seda. Seal on palju liike HPV viirus. Mitte kõik HPV tüübid põhjustavad emakakaelavähki. Mõned neist põhjustada kondüloome, kuid teist tüüpi ei tohi teisi sümptomeid.

Enamik täiskasvanuid on nakatunud HPV teatud ajal. Nakkus võib ära minna omal. Aga mõnikord võib see põhjustada kondüloome või põhjustada emakakaelavähki. Sellepärast on oluline, et naised on regulaarne Pap-testi. Pap test võib leida muutusi emakakaela rakkudes enne nende vähiks. Kui sa kohtled neid raku muutused, siis võib ennetada emakakaelavähki.

Emakakaela rakkude muutusi harva põhjustada sümptomeid. Aga siis võib olla sümptomeid, kui need raku muutused kasvada emakakaelavähki. Sümptomid emakakaelavähi võivad hõlmata

Osana oma regulaarset vaagna eksam, siis peaks olema Pap-test. Ajal Pap test, arst kraabib väike proov rakkudesse emakakaela pinna otsima raku muutused. Kui Pap-test näitab rakkude ebanormaalne muutusi, võib arst teha muid katseid, et otsida vähieelsete või vähirakke oma emakakaela.

Arst võib teha ka Pap-testi ja proovi võtmiseks koe (biopsia), kui teil on sümptomid emakakaelavähi nagu veritsemine pärast seksi.

Verejooks tupest, et ei ole normaalne, nagu näiteks verejooksud vahel menstruatsioon, pärast seksi või pärast menopausi; Valu väiksem kõht või vaagna; Valu vahekorra ajal; Tupevoolus, mis ei ole normaalne.