Emakakaela Polüübid: põhjused, sümptomid ja ravi emakakaela Polüübid

Naiste Health Trends

Emakakaela polüüpide on sile, punane, sõrme-kujuline kasvajate emakakaela läbisõidu vahel emaka ja tupe.

Põhjuseks emakakaela polüüpide ei ole täielikult mõistetav. Nad võivad tuleneda infektsioon. Nad võivad tuleneda ka pikaajalise (kroonilise) põletik, ebanormaalne vastuseks suurenemist östrogeeni taset või ülekoormusega veresoonte emakakaelakanalist.

Kõige tavalisem sümptom naine märkab on ebanormaalne vaginaalne verejooks, mis tekib

Emakakaela polüüpide võib põletik ja harva võib nakatuda, põhjustades tupest kollane või valge lima. Polüübid esineb sageli ilma sümptomiteta.

Kõige tavalisem ravi on eemaldamine polüübi ajal vaagna uuring. Seda saab teha lihtsalt õrnalt keerates polüüp, sidudes selle tihedalt lobus või eemaldamist spetsiaalse tangidega. Lisati kantakse baasi polüübi peatada verejooks.

Aastatel menstruatsioon; Pärast menopausi; Pärast seksuaalvahekorda; Pärast douching.

Polüübid ei ole vaja eemaldada enne, kui nad veritsema, on väga suur, või on ebatavaline välimus.

Peaaegu kõik emakakaela polüüpide on noncancerous (healoomuline). Arst võib otsustada saata polüüp lab on see testitud, kuid testimine ei ole alati vajalik.

Emakakaela polüüpide kõige sagedamini naistel üle 20-aastased, kes on olnud mitu rasedust. Enamik emakakaela polüüpide on esmakordselt avastanud rutiinsel vaagna eksam. Tavaliselt ainult üks polüüp arendab, kuigi mõnikord kahe või kolme ajal leitakse eksami.