eleutherococcus

Ühine nimed: Siberi ženšenn, Vanapagana põõsa, Eleuthero, shigoka puutetundlike me-ei, loodusliku pipar, Kan Jang

Efektiivsus-ohutuse hinnangud

Oo … Etno või muud tõendid efektiivsuse kohta.

ohutus hinnangud

E. senticosus kuulub samasse perekonda kui hariliku ženšenni või “tõeline ženšenn”. Geograafiline jaotus eleutherococcus põõsa kõrval on jaotus P. ženšenn. Eleutherococcus leitakse metsas tõusude kuni 800 m või rohkem üle merepinna. Mees taimed lilla lilled, samas emastaimed on kollakas lilled; viljad on must, ovaalsed marjad. Kõige sagedamini juur on kasutatud ravimtaimena. Siiski leiti, et lehed ja marjad on ka meditsiiniline väärtus. Kuna ta kasvab rohkesti sellistes valdkondades nagu Venemaa ja Hiina, on muutunud populaarseks asenda ženšenn.

Eleutherococcus on sarnane ühise ženšenn selle omadusi ja väidetava mõju; Kuid dokumentatsioon on piiratud. Ekstraktid juurestik on kasutatud mitmesuguseid terapeutilistel eesmärkidel ja on väidetavasti adaptogeensed efekti. See näitab südame-veresoonkonna samuti meeleoluga ja energia suurendav mõju.

Eleutherococcus laialdaselt uuritud Venemaal. Seda kasutatakse tervisliku toidu Hiinas, kuid Aasia rahvameditsiinis suuresti ignoreerinud eleutherococcus kasuks tema sugulane, ženšenn. Nagu ženšenn, juure-ekstrakte taim on edendada “adaptogeenid”, et aidata keha reageerib välistele (nt keskkonna) ja sisemine (nt haigus) stress. Taimeekstraktide on kasutatud normaliseerida kõrge või madal vererõhk, stimuleerida immuunsüsteemi ja suurendab töövõimet. Tuntud mõjude hulka suurendades keha energia taset, kaitse merehaiguse ja vastu toksiinid, kontrolli alloksaani tingitud diabeet, vähendamine kasvajate ja kontrolli ateroskleroosi.

Nagu adaptogen, eleutherococcus on antud pulbrilise root annuses 1 kuni 4 grammi päevas.

Eleutheroside ühenditel on 30-150 korda füsioloogilise aktiivsuse juured, millest nad on saadud. Kontsentreeritud ekstraktid E. senticosus soovitatakse võetakse annustes mitte rohkem kui 1 gramm päevas.

Kasutamine eakatel patsientidel ja lastel uuriti piiratud ulatuses.

Informatsioon puudub. Patsiendid, kellel on kahjustatud immuunsüsteem, kes töötab palavik, või on südamehaiguste või diabeedi ei tohiks kasutada eleutherococcus.

Informatsioon ohutuse ja tõhususe raseduse ja imetamise ajal puudub; siiski tõttu potentsiaalset mõju arengumaade lihasrakkudes, Siberi ženšenn ei tohiks kasutada raseduse ajal.

Herb-ravim koostoimeid digoksiini ja heksobarbitaali on kirjeldatud. Mehhanismid suhtlemist ei ole kindlaks tehtud.

Kõrvaltoimed, toksilisus, vastunäidustusi ja hoiatusi sarnased hariliku liikide kehti.

Suurtes annustes eleutherococcus seostatakse ärrituvus, unetus ja ärevus. Inimkatsetes, paar kõrvaltoimed teatatud, kuid lisanud nahalööbed, peavalu, kõhulahtisus, kõrge vererõhk ja perikardi valu reumaatiliste südamehaiged.

Väikeses uuringus Siberi ženšenn näitas veresuhkru taset langetav toime tervetel täiskasvanutel. Ettevaatlik tuleb olla, kui antud diabeetikutel. Teiste aruanded kõrvaltoimed lisanud veidi Kaihoisuus või uimasus kohe pärast manustamist, mis võib olla tingitud veresuhkru.

Kasutamine eleutherococcus ekstrakt on seostatud vähe või üldse mitte toksilisust.

viited