efavirens (suukaudne) kirjeldus ja kaubamärgid

Efavirensi kasutatakse kombinatsioonis teiste ravimitega nakkuse põhjustatud inimese immuunpuudulikkuse viiruse (HIV). HIV on viirus, mis põhjustab omandatud immuunpuudulikkuse sündroomi (AIDS).

Efavirensi on mitte-pöördtranskriptaasi inhibiitor (NNRTI). See toimib, alandades HIVi kogust veres.

Efavirensi ei ravi või HIV-nakkuse ennetamiseks või AIDS, aga see aitab hoida HIV paljunemist ja näib aeglustada hävitamine immuunsüsteemi. See võib aidata aeglustada arengut probleeme, mis tulenevad tavaliselt AIDS või HIV-haigus. Efavirensi ei lase teil levib HIV teistele inimestele. Inimesed, kes saavad seda ravimit võib jätkuvalt mõningaid probleeme tavaliselt seotud AIDS või HIV-haigus.

See ravim on saadaval ainult arsti retsepti.

See toode on saadaval järgmistes ravimvormid

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sel meditsiini, tuleks kaaluda järgmist

Kapsli; Tablet

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon ravimi või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Allergia

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju efavirensiga alla 3 kuu vanuste või need, kes kaaluvad vähem kui 3,5 kilogrammi (kg). Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

pediaatriline

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga efavirensiga eakatele. Kuid eakatel patsientidel on suurem tõenäosus vanusega seotud neeru, maksa, või südamehaiguste, mis võib eeldada ettevaatlikult ja korrigeerimist doosi efavirensi saavatel patsientidel.

vanurite

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Rinnaga

Ravimite koostoimed

Muud koostoimed

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te kasutate seda ravimit, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Teisi terviseprobleeme

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav. Arst võib otsustada mitte ravida teid seda ravimit või muuta mõnede teiste ravimitega võtate.

Doseerimine

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

vahelejäänud annus

Kasutades seda ravimit mis tahes järgmiste ravimitega võib põhjustada suurenenud risk teatud kõrvaltoimeid, kuid kasutades mõlemad ravimid võivad olla parim ravi teile. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Esinemine teisi terviseprobleeme võivad mõjutada selle ravimi kasutamise kohta. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke seda ravimit täpselt arsti juhiste järgi. Ärge võtke seda sagedamini, ja ei võta seda kauem, kui arst on tellitud. Samuti ärge muutke annust ega lõpetage selle ravimi võtmist, ilma et kontrollida kõigepealt oma arstiga. Kui teie pakkumine seda ravimit on tühjenemas, pöörduge oma arsti või apteekriga enne tähtaega. Ärge laske ennast otsa seda ravimit.

See ravim on kaasas patsiendi infolehte. Lugege ja järgige juhiseid hoolikalt. Küsige oma arstilt, kui teil on mingeid küsimusi.

Hoia efavirensi täieliku töötlemise aeg, isegi kui te ennast paremini tunnete. Samuti on oluline, et sa jätkaksid kõigi teiste ravimitega HIV-nakkuse arst on teil võtta. Efavirensi ei toimi kui seda võetakse üksi. Tuleb koos teiste HIV ravimitega.

See ravim toimib kõige paremini siis, kui on pidev summa veres. Selleks, et aidata hoida veres pidev, ei jäta ühtki annust. Samuti on parem võtta annust ühtlaste vahedega korda päeva jooksul. Näiteks, kui teie või teie laps võtate ühe doosi päevas, püüdke seda teha samal ajal iga päev. Kui vajate abi paremaks planeerimiseks võtta oma ravimit, pidage nõu oma arstiga.

Võtke seda ravimit tühja kõhuga, soovitavalt enne magamaminekut. Neelake ravim veega. Ärge murda, purustada ega närida tabletti.

Kui teie või teie laps ei saa neelata kapsleid või tablette, siis võib avada kapsel ja sisu valatakse väikese koguse pehme toiduga (nt õunapüree, viinamarja tarretis, jogurt). Te võite seda segada imiku piimasegu väikelastele, kes ei saa süüa tahket toitu veel. Tuleb manustada 30 minuti jooksul pärast seda on segatud. Pärast segu on antud lisatakse väike kogus toitu või valemit tühja konteineriga ja õrnalt segada segada ükskõik kapsli sisust sisse jäänud. Ära söö midagi 2 tundi pärast ravimi võtmist koos toiduga või valem.

ladustamine

Rääkige oma arstile, kui te võtate Rifampiini (Rifadin®, Rifamate®, Rifater®) või vorikonasool (Vfend®). Teie võib olla vaja annust muuta.

Annus seda ravimit on erinev erinevatel patsientidel. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annustest. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate selle ravimi annuse võtmata, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

On väga oluline, et teie arst kontrollida edu teile või teie lapsele regulaarsed külastused, veendumaks, et see ravim ei tööta korralikult. Vereanalüüsid võivad olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Selle ravimi kasutamine raseduse ajal võib kahjustada teie sündimata lapsele. Kasutage tõhusat rasestumisvastast hoiduma saada rase. Sa ei tohi rasestuda, kui te kasutate seda ravimit ja 12 nädalat pärast seda peatamata. Kui te arvate, et olete rasestunud kasutades ravimit, rääkige sellest kohe oma arstile.

See ravim võib vähendada mõju mõned rasestumisvastaseid sealhulgas pillid, süstid või implantaadid. Et vältida rasedust, kasutada täiendavat rasestumisvastast koos oma pillid, süstid või implantaadi ja 12 nädalat pärast seda peatamata. Muud rasestumisvastaseid hulka kondoomi, diafragma, rasestumisvastane vaht või kapslites.

Ärge kasutage seda ravimit, kui teil või teie lapsel on ka kasutades Atripla®. Atripla® ka sisaldab efavirensi.

Sul võib olla meeleolu või käitumise muutused selle ravimiga, nagu tunne kurbust või lootusetust, või saada ärritunud kergesti. Sa võid närveerima või vaenulik. Mõned inimesed muutuvad vägivaldseks ja tahavad ennast või teisi vigastada. Helistage oma arstile kohe, kui teil või teie lapsel on kummaline tundeid, mõtteid või käitumist.

See ravim võib põhjustada mõnedel inimestel saada pearinglust, peapööritust, uimasust või vähem tähelepanelik kui nad tavaliselt. Isegi kui võtta enne magamaminekut, siis võivad mõned inimesed tunda unisust või uimasust tõustes. Veenduge, et te teate, kuidas te reageerite sellele ravimit enne sõidad, masinate või midagi muud, mis võib olla ohtlik, kui te ei ole tähelepanelik.

Pöörduge arsti poole enne efavirensiga alkoholi või muid ravimeid, mis mõjutavad kesknärvisüsteemi (KNS). Kasutamine alkoholi või muid ravimeid, mis mõjutavad kesknärvisüsteemi Efavirensi võib halvendada kõrvaltoimed ravimi, nagu pearinglus, halb tähelepanuvõime, uimasus, ebatavalised unenäod, ja unehäired. Mõned näited ravimid, mis mõjutavad kesknärvisüsteemile on antihistamiinikumid või ravimi allergiat või nohu, rahustid, rahustid või unerohud, depressiooni ravim, ravimi ärevus, retsepti valuvaigisteid või narkootikumid, meditsiin tähelepanu defitsiidi ja hüperaktiivsuse häire, ravimid haigushoogude või barbituraadid, lihaslõõgastid või anesteetikumid, sealhulgas mõned anesteetikumidele.

Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel saada igat tüüpi nahalööve, isegi kerge lööve. Helistage oma arstile kohe, kui teil või teie lapsel on lööve koos villide, palavik, haavandid suus, punane või ärritunud silmad, näo, lihas- või liigesevalu või nõrkus.

Maks võib tekkida probleeme, kui te kasutate seda ravimit. Pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on, millel on rohkem kui üks nendest sümptomitest: kõhuvalu või kõhuvalu või hellus, savi värvi väljaheide, tume uriin, palavik, peavalu, sügelus, isutus, iiveldus ja oksendamine , nahalööve, jalgade paistetus või sääred, ebatavaline väsimus või nõrkus või kollased silmad või nahk.

See ravim võib suurendada kolesterooli ja rasvade sisaldust veres. Kui see olukord tekib, võib arst teile ravimi alandada kolesterooli ja rasvu. Rääkige oma arstile, kui teil on küsimusi.

Teie immuunsüsteem võib saada tugevam kui alustatakse HIV ravimeid. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma tervises. Vahel immuunsüsteem hakkab võidelda infektsioonidega, mis olid peidetud keha, nagu kopsupõletik, herpes või tuberkuloos. Autoimmuunhaigustega (nt Gravesi tõbi, polümüosiit ja Guillain-Barre sündroom) võivad esineda.

Efavirensi võib teil põhjustada liigset keharasva. Rääkige oma arstile, kui teil või teie lapsel märkate muutusi oma keha kuju, sealhulgas suurenenud koguses keharasva kaelas või selja ülaosa, ümber rindkere või kõhu piirkonnas. Sa võid ka rasvkoe kadumist jalgadelt, kätelt ja nägu.

See ravim ei vähenda edasikandmise oht HIV nakkuse sugulisel teel või saastunud verega. Veenduge, et mõista ja praktiseerida turvaseksi, isegi siis, kui teie partner on ka HIV. Vältida nõelte jagamise kellelegi.

Pöörduge arsti poole, kes vastutab, et teie või teie laps kasutate seda ravimit enne, kui on mingeid meditsiinilisi katseid. Tulemused mõned testid võivad mõjutada seda ravimit.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.