edoxaban

Edoxaban ei tohi kasutada patsientidel, kellel nonvalvular arteriaalse fibrillatsiooni, kellel on kreatiniini kliirens on suurem kui 95 ml / min, kuna on suurenenud risk isheemilise insuldi. Enneaegne katkestamine ravi suukaudsete antikoagulantidega võib suurendada riski isheemianähtude. Kui edoxaban lõpetamisel muudel põhjustel kui patoloogiline verejooks või ravi lõpetamist, katmist alternatiivse antikoagulandi. Epiduraal või seljaaju hematoomid, mis võib tekitada püsivat paralüüsi, võib tekkida edoxaban ajal kasutamiseks Neuraksiaalanesteesia või spinaalpunktsiooni. Võtame riski edoxaban kasutada patsientidel, kes saavad seljaaju korra.

Kasutab edoxaban

Therapeutic Klass: Hüübimisvastane

Farmakoloogilise Klass: Factor Xa inhibiitor

Edoxaban on ravimiseks kasutatakse ka süvaveenide tromboos, seisund, mille kahjulike trombide moodustumist veresooned jalgadel. Need võivad trombid reisida kopsude ja võivad muutuda esitatud veresooni kopsudesse, põhjustades seisund, mida nimetatakse kopsuemboolia. edoxaban kasutatakse patsientidel, kes on töödeldud süstitava vere vedeldamiseks 5-10 päeva.

Edoxaban on faktor Xa inhibiitor, antikoagulanti. See toimib, vähendades hüübimist vere võimet ning aitab ära hoida kahjulikke trombide tekkimist veresoontes.

edoxaban on saadaval ainult arsti retsepti.

Otsustades kasutada meditsiinis, riskid ravimi võtmist tuleb kaaluda hea ta teeb. See on otsus, mida ja siis arst teeb. Sest edoxaban järgmine tuleks kaaluda

Rääkige oma arstile, kui teil on kunagi olnud mingeid erilisi või allergiline reaktsioon edoxaban või mis tahes muid ravimeid. Samuti rääkige oma tervishoiutöötajat, kui teil on mingeid muid allergiaid, näiteks toidule, värvained, säilitusained, või loomi. Sest käsimüügiravimite tooteid, lugeda etikett või pakend koostisained hoolikalt.

Enne Kasutades edoxaban

Vastavad uuringuid ei ole läbi viidud suhe vanus mõju edoxaban lastel. Ohutus ja efektiivsus ei ole kindlaks tehtud.

Vastavad uuringud läbi kuni tänaseni ei ole näidanud geriaatrilise-spetsiifilisi probleeme, mis piiravad aga edoxaban eakatel.

Puuduvad adekvaatsed uuringud naistel määramise imiku risk, kui kasutate seda ravimit rinnaga toitmise ajal. Kaalutakse võimalikku kasu ja võimalikke riske enne seda ravimit rinnaga toitmise ajal.

Kuigi teatud ravimeid ei tohi kasutada koos üldse, muudel juhtudel kahte erinevat ravimit võib kasutada koos, kuigi interaktsiooni võivad esineda. Sellistel juhtudel võib arst annust muuta või muud ettevaatusabinõud võib olla vajalik. Kui te võtate edoxaban, eriti oluline on see, et teie tervishoiutöötaja teavad, kui te kasutate mõnda allpool nimetatud ravimitest. Sõna koostoimeid on valitud tuginedes nende potentsiaalset tähtsust ning ei pruugi kõik hinnas.

Kasutades edoxaban mis tahes järgmist ravimit ei ole soovitatav, kuid võib olla vajalik teatud juhtudel. Kui mõlemad ravimid on ette nähtud kokku, võib teie arst muuta ravimi annust või kui tihti te kasutate üks või mõlemad ravimid.

Teatud ravimid ei tohiks kasutada või umbes samal ajal söömist või söömine teatud liiki toitu, sest koostoimed. Kasutades alkoholi ja tubakatoodete teatud ravimid võivad põhjustada ka interaktsioonide toimumist. Arutage oma tervishoiutöötaja kasutamine ravimi koos toidu, alkoholi või tubakat.

Esinemine teisi terviseprobleeme võib mõjutada kasutamise edoxaban. Veenduge, et te rääkima oma arstile, kui teil on mingeid muid terviseprobleeme, eriti

Võtke edoxaban täpselt nii nagu arst. Ärge võtke rohkem see, ärge võtke seda sagedamini, ja ärge võtke seda kauem, kui arst on tellitud. Kui su pakkumise edoxaban on tühjenemas, pöörduge oma arsti või apteekriga enne tähtaega. Ärge laske ennast otsa edoxaban.

edoxaban kaasas ravimi juhendis. On väga oluline, et lugeda ja mõista seda teavet. Kindlasti pidage nõu oma arsti, kui teil on mingeid küsimusi.

Te võite võtta edoxaban koos toiduga või ilma.

Kui kasutate teisi ravimeid vere vedeldamiseks (nt hepariin, varfariin, Coumadin®, Jantoven®), võib arst teile väga konkreetseid juhiseid, kuidas minna edoxaban. Järgige hoolikalt ja pidage nõu oma arsti, kui teil on mingeid küsimusi.

Annus edoxaban on erinev erinevate patsientide puhul. Järgige oma arsti korraldusi või juhiseid etiketil. Järgnev informatsioon on ainult keskmine annuste edoxaban. Kui teie annus on erinevad, ei muuda see, kui arst teile seda teha.

Summa ravim, mis te võtate sõltub tugevus ravimit. Samuti annuste arvu võtate iga päev vaheline aeg annustes ja pika aja jooksul ravimi võtmist sõltub meditsiiniline probleem, mille te kasutate ravimit.

Kui te unustate annuse edoxaban, võtke see niipea kui võimalik. Kui on peaaegu aeg võtta järgmist annust, ärge vahelejäänud annust ja jätkake tavalise raviskeemi. Ärge võtke kahekordset annust.

Hoidke seda ravimit hoitakse suletud anumas toatemperatuuril, eemal kuumuse, niiskuse ja otsese valguse kätte. Hoidke külmumise eest.

Hoida lastele kättesaamatus kohas.

Ärge hoidke aegunud ravimid või ravimid ei ole enam vaja.

Küsige tervishoiutöötaja, kuidas sa peaksid visata mõnda ravimit te ei kasuta.

Õige kasutamine edoxaban

On väga oluline, et teie arst kontrollida oma korrapäraseks külastused veenduda, et edoxaban töötab korralikult ja otsustada, kas te peate jätkama seda võtta. Vere- ja uriinianalüüsid võib olla vajalik, et kontrollida soovimatute mõjude.

Veenduge arstile, kes ravib teid teab, et te kasutate edoxaban. Mõnikord tuleb peatada kasutades edoxaban mitu päeva enne operatsiooni ajal, sealhulgas hambaravi protseduure.

Ärge äkki kasutamise lõpetama edoxaban küsimata oma arstiga. Sul võib olla suurem risk insuldi pärast te lõpetate edoxaban.

Pöörduge kohe arsti poole, kui teil on ebatavaline verejooks või nahaalune verevalum, must, tõrva meenutav väljaheide, veri uriinis või väljaheites, peavalu, pearinglus või nõrkus, valu, turse või ebamugavustunne ühine, punetavad laigud nahal ebatavalised ninaverejooks või ebatavaline veritsus tupest, mis on raskem kui tavaliselt. Need võivad olla märgid veritsus probleeme.

edoxaban võib suurendada riski tromb selg või epiduraalruumist, mis võib põhjustada pikaajalist või püsivat paralüüsi. See on tõenäolisem, kui sul on epiduraalkateetriga panna selga, võtate mittesteroidseid põletikuvastaseid ravimeid või vere hüübimise meditsiin, on esinenud korduvaid epiduraal torked või probleeme oma selg, või on olnud operatsioon selg. Rääkige oma arstile, kui teil on seljavalu, kaotus põie või soolestiku kontrolli, tundetust või lihasnõrkus, eriti jalad ja jalad.

Ärge võtke teisi ravimeid, kui need pole arstiga nõu pidama. See hõlmab retsepti või nonprescription (üle leti [OTC]) ravimite ja taimsete või vitamiine.

Koos selle tarvis mõju, ravim võib põhjustada mõningaid soovimatuid tagajärgi. Kuigi mitte kõik need kõrvaltoimed võivad ilmneda, kui nad võivad vajada arstiabi.

Pöörduge arsti poole, kui mõni järgnevatest kõrvaltoimetest

Ettevaatusabinõud kasutamise ajal edoxaban

Mõned kõrvaltoimed võivad ilmneda, et tavaliselt ei ole vaja arsti poole. Need kõrvaltoimed võivad ära minna ravi ajal kui keha kohaneb meditsiinis. Ka teie tervishoiutöötaja võib olla võimalik öelda teile, kuidas vältida või vähendada mõned neist kõrvaltoimetest. Pöörduge tervishoiutöötaja kui mõni järgmistest kõrvaltoimetest jätkata või on tüütu, või kui teil on küsimusi nende kohta

Teised kõrvaltoimed ei ole nimetatud esineda ka mõned patsiendid. Kui märkate muid toimeid, kontrollige oma tervishoiutöötajaga.

Saadavus Rx ainult retsepti

Rasedus C-kategooria riski ei saa välistada

CSA Ajakava N Mitte ravimi kontrollitud

edoxaban kõrvaltoimed

edoxaban

Kinnitamine Ajalugu Kalender Drug ajalugu FDA

Kodade virvendus Xareltoga, digoksiin, diltiaseem, propranolool, Cardizem, sotaloolil

Süvaveenitromboos Xareltoga, Eliquis, Pradaxas Lovenox, enoksapariinile, hepariin

Ennetamine trombemboolia kodade virvendus aspiriin, varfariin, Xareltoga, Eliquis, tarvitamist Pradaxat

Kopsuemboolia Xareltoga, Eliquis, Pradaxas hepariin, apixaban, rivaroksabaaniga